Anderlecht-publiek viseert nieuwe zondebok

door
Anderlecht-publiek viseert nieuwe zondebok

Hoge pieken met diepe dalen: ook dit seizoen presteert Anderlecht erg wisselvallig. Maar bij rechtsachter Michael Amir Murillo zijn de prestaties doorgaans en overwegend negatief. Die evolutie werd vorig jaar reeds ingezet, maar bereikt dit seizoen stilaan een dieptepunt. En dat is de supporters van Anderlecht ook al opgevallen.


TELEURGANG 

Statistieken en data vertellen nooit de absolute waarheid, maar ze bieden doorgaans wel een goede en betrouwbare indicatie. In het specifieke geval van Michael Amir Murillo is dat zo bijvoorbeeld. De prestaties van de rechtsachter dit seizoen zijn doorgaans bedenkelijk, enkel in de tweede helft tegen KV Mechelen haalde Murillo nog eens een acceptabel niveau. De Panamees is bezig aan veruit zijn slechtste jaargang ooit bij Sporting, en die harde stelling wordt ook effectief ondersteund door de cijfers.



In zijn seizoensdebuut (2019-2020) bij Anderlecht pakte Michael Murillo nog uit met een gemiddelde van 67 acties per wedstrijd, en dat aan een hoge efficiëntie van 64%. Het seizoen nadien (2020-2021), zijn eerste volledig seizoen als basisspeler bij Sporting, gingen zijn acties crescendo, in aantal én in efficiëntie: 71 acties per wedstrijd aan een efficiëntie van 68%. Maar dit seizoen kent Murillo een opmerkelijk vormdip. Dat kan wekelijks met het blote oog worden vastgesteld, maar ook op basis van de cijfers. Dit seizoen slaagt Murillo namelijk slechts in 59% van zijn 65 acties per wedstrijd. 

PROBLEEMPOSITIE

De rechtsachter is dit seizoen een echte knelpuntpositie geworden bij Anderlecht. ’t Is zelfs dankzij de dramatische prestatie van Killian Sardella in de competitieopener tegen Union SG, dat Michael Murillo vandaag überhaupt een basisspeler is bij Anderlecht, want vorig seizoen was de Panamees al hopeloos uit vorm. Door die pijnlijke verbanning van Sardella, sinds die bewuste match tegen Union kwam hij geen énkele minuut meer in actie in de Jupiler Pro League, krijgt Murillo een vrijgeleide als certitude op de positie van rechtsachter. 



Het aantrekken van een nieuwe rechtsachter zou geen overbodige luxe betekenen in het Lotto Park, maar in de voorbije zomermercato werd er uiteindelijk besloten om het seizoen aan te vatten met de dubbele bezetting Killian Sardella en Michael Murillo. Desondanks valt er voorlopig geen beterschap te merken in de prestaties van Murillo, waardoor een ingreep in de winterse transferperiode weleens een logische zet zou kunnen zijn. Al kan de situatie nog keren, want Murillo haalde vorig weekend – net zoals alle andere Anderlecht-spelers – in de tweede helft tegen KV Mechelen wél opeens terug zijn aloude hoog niveau.

DIEPTEPUNT

In vergelijking met het vorige seizoen werd de paars-witte defensie versterkt met de komst van Taylor Harwood-Bellis, Wesley Hoedt en Sergio Gomez, waardoor Michael Murillo – door de blessure van Hannes Delcroix – als enige ‘routinier’ overblijft in de verdediging. Maar dat valt er echter niet aan te zien. De Panamees valt op door zijn tegenvallende prestaties, en hij werpt zich totaal niet op als een leider in de defensie. Die negatieve constatering kwam nadrukkelijk aan het licht in de voorrondes van de Conference League tegen Vitesse.

Samen met Wesley Hoedt was Michael Murillo tegen Vitesse één van de grote tegenvallers in de defensie van Anderlecht. “Adembenemend zwak”, volgens Het Laatste Nieuws. Het Nieuwsblad stelde dan weer dat Murillo dé exponent was van het zwakke spel. “Wat is er met de Panamees aan de hand? Elke bal schoot van zijn voet, maar op de rechtsback is er geen alternatief.” Murillo werd dit seizoen een schim van zichzelf. Hij, die als MLS All-Star één van de grote revelaties was tijdens zijn aankomst in 2020, bereikt dit seizoen de ondergrens.



’t Was een nieuw dieptepunt voor Michael Murillo, ware het niet dat hij al het ganse seizoen lang al erg ondermaats presteert – zeker gezien zijn aanwezig intrinsiek talent en kwaliteiten. Tegen Vitesse deed Murillo bijna niets goed en dat kwam hem aldus op zware kritiek te staan. Ook Marc Degryse uitte zich erg scherp over de zwakke prestatie van de Panamees. “Ik werd gek van het gegeven dat Murillo op rechts de bal kreeg en vervolgens keer op keer achteruit speelde ... Dat Murillo overigens mocht blijven staan, terwijl hij nog geen bal goed getrapt had, dat vond ik ook bizar”, noteerde Het Laatste Nieuws.

PUBLIEK ROERT ZICH

En ook vorig weekend zette Michael Murillo die bedenkelijke trend door. Zijn eerste helft tegen KV Mechelen was opnieuw niet bevredigend en het was dan ook geen toeval dat het eerste tegendoelpunt langs zijn kant viel. Murillo had het duidelijk niet onder markt tegen een flitsende Nikola Storm, die de Panamees meermaals aftroefde in verschillende één-tegen-één-situaties. Zijn positionering was een drama en daarnaast waren ook zijn agressiviteit en snelheid – nochtans twee van Murillo’s kernkwaliteiten - van een bedenkelijk niveau. Vincent Kompany krabde zich danig achter de haren.

Michael Murillo was heus niet de enige Anderlecht-speler die ondermaats presteerde in de eerste helft tegen KV Mechelen, maar zijn prestatie behoorde wel tot de minst bevredigende in vergelijking met zijn ploegmaats. En dat liet het thuispubliek ook duidelijk horen. De Panamees kreeg het publiek over zich heen en dat pijnlijk tafereel deed alvast terugdenken aan Killian Sardella tegen Union SG. Uiteindelijk greep Vincent Kompany niet in en liet hij Murillo ook staan in de tweede helft. En daarin haalde de rechtsachter van Anderlecht wél een hoog niveau.



De zondebok van het publiek kon zich op een opmerkelijke wijze herpakken, maar anderzijds kon Michael Murillo ook wel een geldig excuus inroepen om zijn zwakke eerste helft te verklaren. De Panamese international moest in de voorbije interlandbreak veel reizen en verspilde daardoor heel wat belangrijke energie. Murillo keerde bovendien pas vrijdagavond terug uit Panama, terwijl de match tegen KV Mechelen al op zondag doorging. In elk geval zal Murillo zijn tweede helft van tegen KV Mechelen moeten bevestigen, of hij komt straks wel in een erg moeilijk parket terecht in het Lotto Park.

LEES OOK: 'Hazard verlaat Anderlecht: nieuwe club is al bekend'

Is Murillo een terechte zondebok?

Meest recent

'Hazard verlaat Anderlecht: nieuwe club is al bekend'

Even mocht Thorgan Hazard zich dit seizoen topschutter van de Jupiler Pro League noemen, maar de ...

39
39
"Niet meer terug naar RSCA" - Goto reageert na heftige opstoot

Hij heeft lange tijd droog gestaan, maar donderdagavond kon Keisuke Goto eindelijk nog eens een ...

449
449
Kompany kent tegenstander bekerfinale, doelpuntenkermis PSV

Vincent Kompany weet welke ploeg hij met Bayern München zal treffen in de finale van de Duitse ...

23
23
Potjes koken over: Anderlecht-spelers pakken Goto hard aan

RSC Anderlecht heeft donderdagavond een erg dure nederlaag geslikt en verloor met 2-0 van directe ...

615
615
'PSG blijft gaan: versterking voor monsterlijk middenveld'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

52
52
Late klap voor Anderlecht: Goto beslist duel op Stayen

Is de derde plaats nu echt weg voor Anderlecht? Op Stayen deed de recordkampioen alvast een heel ...

128
128
PO's CPL: Patro incasseert late tik, Lommel droomt van JPL

Lange tijd leek het Limburg boven vanavond in de Play-Offs van de Challenger Pro League. Lommel nam ...

66
66
Bekerfinale tóch op TV? Zenders verenigen zich tegen DAZN

Op 14 mei werken RSC Anderlecht en Union SG de finale van de Croky Cup af. Maar in tegenstelling tot ...

168
168
Overzicht Europa: Engelse thriller, beslissing in Clasico?

Het Bayern München van Vincent Kompany is sind afgelopen weekend zeker van de Duitse ...

59
59
"Partijdigheid" - Anderlecht-fans viseren arbitrage op STVV

Donderdagavond werd de midweekspeeldag in de Champions' Play-Offs afgerond met een interessant duel. ...

201
201
'Gevolgen na Youth League: Club-goudhaantje grof wild'

In de finale toonde Real Madrid zich uiteindelijk te sterk na strafschoppen, maar de U19 van Club ...

269
269
'Anderlecht gaat voor transferstunt met terugkeer chouchou'

In afwachten van de officiële bevestiging van Antoine Sibierski, moet RSC Anderlecht het nog ...

297
297
Napoli-conflict: clubboegbeeld benoemt 'enige fout' Lukaku

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

135
135
Standard haalt belangrijke slag thuis: contract tot 2029

Standard staat komend weekend voor een belangrijke wedstrijd in de Europe Play-Offs en gaat op ...

52
52
‘Mega ingreep Anderlecht: oude bekende nieuwe hoofdcoach?’

Anderlecht twijfelt over de toekomst van Jérémy Taravel en kijkt tegelijk richting een ...

504
504
Aftrap STVV-Anderlecht uitgesteld, Taravel dumpt drietal

Donderdagavond wordt de vierde speeldag van de Champions' Play-Offs afgesloten met een interessant ...

194
194
KRC Genk ruikt de jackpot: transferknaller via WK?

KRC Genk kan de laatste weken rekenen op een Zakaria El Ouahdi in bloedvorm. De Limburgers kunnen ...

550
550
Nieuwe details DAZN-twist: VRT overweegt drastische actie

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal is een nieuw hoofdstuk rijker. Donderdag ...

313
313
'Kompany geeft persoonlijke zegen: monstertransfer Bayern'

Bayern München heeft een droomweek achter de rug. Afgelopen zondag werd de Duitse titel binnen ...

309
309
Union slikt optater in titelstrijd: sterkhouder geviseerd

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

162
162
'Engelse grootmachten kloppen aan bij Club Brugge'

Dankzij de ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen, en het puntenverlies van Union, blijft Club Brugge in ...

278
278
AA Gent slijpt messen voor pittig weerzien met Leko

AA Gent ontpopt zich stilaan tot luis in de pels van Union, want net als in de reguliere competitie ...

270
270
Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

136
136
'Goto pakt koffers en neemt afscheid van Anderlecht'

Op papier lopen er genoeg aanvallers rond bij RSC Anderlecht, maar diep in de punt opteert ...

448
448
Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

429
429

Meer sportnieuws