Er lijkt een gigantische verandering aan te komen in het internationale voetbal. De UEFA gaat de regels voor Financial Fair Play aanpassen door in te grijpen bij de salarisuitgaven van clubs. Op die manier wil het ook transfervrije overgangen zoals die van Lionel Messi beter controleren.
De UEFA gaat in september voorstellen indienen voor een salarisplafond. Dat zou bijvoorbeeld kunnen betekenen dat clubs maximaal zeventig procent aan salaris mogen betalen, zo weet The Times. De Spaanse competitie (La Liga) werkt al met zo'n systeem en dat zorgde er onlangs voor dat Lionel Messi niet te behouden was voor FC Barcelona.
Clubs worden overigens niet verplicht om zich te houden aan het salarisplafond. Mochten clubs in Europa de voorgeschreven limiet overschrijden, dan moeten zijn zogeheten luxe belasting betalen over het overschreden percentage. Een minstens soortgelijk bedrag gaat dan in een gezamenlijke pot.
Any clubs breaching the cap would have to pay a luxury tax, under which the equivalent or more of any overspend would go into a pot to be redistributed [@martynziegler]
— Bayern & Germany (@iMiaSanMia) August 12, 2021
LEES OOK: Géén Messi op WK? 'Bondscoach Scaloni dropt bommetje’
Kobe K