Dit is het topelftal van EURO 2020

door
Dit is het topelftal van EURO 2020

EURO 2020 is afgelopen. Italië werd Europees kampioen. Tijd om een balans te maken en daarom selecteerden we het elftal van het EK, met ook de beste coach van het afgelopen toernooi.

Gianluigi Donnaruma: De doelman kende een fantastisch EK. Hij speelde onder meer tegen België een cruciale rol met enkele reddingen, net als tegen Spanje. Hij werd uitgeroepen tot de beste speler van het EK en helemaal onterecht was dat niet. PSG gaat er veel plezier aan beleven.

Leonardo Spinazzola: Een wervelwind op de linkerflank. De speler van AS Roma liep iedereen aan flarden. De flankspeler scheurde tegen België zijn achillespees af en komt dit jaar niet meer in actie.

Giorgio Chiellini: Inzake het pure verdedigen is hij wereldklasse. Chiellini is mentaal ijzersterk en weet als geen ander wat hij moet doen om een spits uit de match te houden. Is op zijn 36ste nog altijd van onschatbare waarde. 



Leonardo Bonucci: De Italiaan is op zijn 34ste outstanding. Hield in de finale samen met Chiellini Harry Kane ver weg van het Italiaanse doel. De spits kreeg amper een kans. De verdediger van Juventus scoorde ook de 1-1 en was met zijn passing tussen de linies (wat bij België Vincent Kompany in het verleden zeer goed kon) zeer belangrijk. Een sterk EK. 

Denzel Dumfries: In Nederland geloofden ze hun ogen niet. Dumfries zat overal in de matchen van Oranje. Hij scoorde ook twee keer. Met zijn loopvermogen speelde hij zijn tegenstanders de vernieling in. PSV kan alvast dromen van de jackpot, Everton en Inter tonen al interesse. 

Pedri: Een lust voor het oog. De bal kleeft aan zijn voet. Tegen Italië was hij outstandig en gaf hij amper een slechte pass. Spanje heeft met de achttienjarige middenvelder van FC Barcelona weer een speler van het niveau Xavi/Iniesta in huis. 



Paul Pogba: Ja, Frankrijk was een grote teleurstelling. Pogba niet. Hij speelde zeer taakgericht en was veruit de beste Franse middenvelder op het EK. Inzake puur technisch vermogen bestaat er geen betere middenvelder in de wereld. Hij demonstreerde zijn techniek ook met zijn wereldgoal tegen Zwitserland, over het dansje zwijgen we best. 

Mikkel Damsgaard: De 21-jarige middenvelder van Sampdoria begon het EK als bankzitter. Hij kwam in de ploeg door het tragisch wegvallen van Christian Eriksen. Damsgaard werd een ware openbaring, die de ploeg bij de hand nam. Hij scoorde twee keer en gaf één assist. Vooral zijn fantastische vrije trap tegen Engeland was genieten. 

Raheem Sterling: De flankaanvaller is een vreemde voetballer. Het is vaak alles of niets bij de spurtbom. Sterling heeft geen goed schot, soms ontbreekt het aan overzicht, maar met zijn snelheid, diepgang en doelgerichtheid is hij altijd een gesel voor de tegenstander. Hij was bepalend tegen Kroatië, Tsjechië en Duitsland. Sterling was misschien wel dé verrassing bij Engeland. 



Patrick Schick: Romelu Lukaku sprak tijdens het EK lof over de Tsjechische spits en dat was terecht. Schick is een complete aanvaller, die dat te weinig toonde bij zijn clubs. Op dit EK was hij een openbaring met vijf doelpunten. Vooral zijn goal tegen Schotland, vanop 45 meter, was van wondermooie makelij. 

Federico Chiesa: De zoon van ex-spits Enrico Chiesa is op dit EK écht doorgebroken in het internationale voetbal. De flankaanvaller van Juventus is geen sierlijke voetballer, maar met zijn loopvermogen en doelgerichtheid maakte hij brokken. Als tegenstander ben je nooit klaar met hem. Tegen Oostenrijk en Spanje zorgde hij voor beslissende doelpunten en hij speelde ook een goede finale. 



Coach Kasper Hjulmand: Denemarken was dé verrassing van het toernooi. Het EK leek voorbij nadat Christian Eriksen een harstilstand kreeg en voor zijn leven vocht. De mentale impact was enorm. Bovendien verloor de ploeg tegen Finland en België. Nadat Eriksen er terug bovenop was gekomen, steeg het land echter boven zichzelf uit. Het miste op een haar na de finale. Hjulmand toonde zich als een goede peoplemanager, die bijzonder goed overkomt in de media. De Belgische clubs zullen toch eens balen dat ze niet voluit voor hem hebben doorgedrukt…

CR

LEES OOK: Clement in shock: De Vlieger voert heroïsche strijd

Zal Hjulmand naar een topclub verhuizen na dit EK?

Meest recent

Wereldtop ruikt kans: Godts op weg naar megatransfer

Bij Ajax hebben ze heel wat Belgen in de selectie zitten. Dé grote uitblinker van dienst is ...

4
4
Marc Coucke zet alles op alles met megalomaan plan

Wie Marc Coucke zegt, zegt ambitie op groot formaat. De ondernemer die nooit tevreden lijkt met ...

34
34
Hayen hint nadrukkelijk: transfer niet uitgesloten

KRC Genk moet morgen winnen van RSC Anderlecht. Als dat niet gebeurt, lijken ze stilaan toch een ...

32
32
Gouden transferzet OHL? Mazzu in de wolken

OH Leuven is al jaren een zeer grijze ploeg. Waarnemers vinden dat er veel kwaliteit in de ploeg is, ...

20
20
Peter Verbeke keihard voor zichzelf: "Dat was een fout"

Peter Verbeke werkt bij AA Gent, Club Brugge en RSC Anderlecht. Bij die laatste club kende hij zeer ...

74
74
Tegenvaller of niet: Hubert blijft overtuigd

Bij Union SG spelen ze dit weekend tegen La Louvière. David Hubert moet wel een aantal ...

13
13
Anderlecht in paniekmodus: toch nog de markt op?

RSC Anderlecht blijft hardleers. We halen al een jaar aan dat Paars-Wit een tekort aan ...

282
282
FC Barcelona dropt bom in Europees voetbal

De afgelopen jaren is er veel veranderd in het wereldvoetbal. FC Barcelona probeerde iets in gang te ...

122
122
Vandenbroeck voert druk op: D-day voor Zulte Waregem

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen FCV Dender. Een match die ze maar best kunnen winnen. ...

37
37
'Koophonger Man City niet gestild: 80 miljoen euro'

Manchester City kende vele jaren amper concurrentie in Engeland. Maar de club is een nieuwe weg ...

43
43
TRANSFERUURTJE: Wereldtop bij Club, Barça met knaltransfer

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

99
99
Stijnen briest na Patro-drama: “Ben er niet goed van”

Patro Eisden speelde 4-4 gelijk tegen Jong Genk in de Challenger Pro League. De club van Stijn ...

204
204
‘Club moet vol aan de bak: dubbel vertrek ligt al vast’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in Europa. In de competitie loopt het minder, maar de ...

303
303
Boskamp genadeloos voor Anderlecht: “Haal hem terug”

RSC Anderlecht zit in een desastreuze periode. Paars-Wit nam afscheid van Besnik Hasi en ging ...

532
532
KV Mechelen wil Antwerp ferme steek uitdelen

KV Mechelen en Royal Antwerp FC bekampen elkaar in een belangrijk rechtstreeks duel voor een plek in ...

230
230
Plots scherpe kritiek op Kompany: crisis bij Bayern

Het Bayern München van Vincent Kompany leek dit seizoen ongenaakbaar in de Bundesliga, maar ...

210
210
Beerschot-fans morren: sportieve baas slaat terug

Beerschot zag afgelopen wintermercato enkele sterkhouders vertrekken. De Antwerpse club wil zo snel ...

195
195
Vanderbiest legt veto op: geen vertrek bij KV

KV Mechelen is bezig aan een goed seizoen. Het voetbal is niet oogstrelend, maar de Maneblussers ...

148
148
Genk ruikt megadeal: transfer boven 20 miljoen

KRC Genk verkocht Hyun-Gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. Dat is een zeer pittige prijs voor ...

480
480
'Alarm bij Club Brugge: Arsenal en Chelsea op de stoep'

Club Brugge lijkt komende zomer een leegloop tegemoet te gaan. Heel wat basispionnen gaan de club ...

289
289
'Bom bij Club Brugge: sterspeler botst met Madou'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier nazinderen. Een ...

1059
1059
‘Anderlecht beeft: in handen van Europese supermacht?’

Dat debat sleept al langer aan bij Anderlecht, maar het raakt net aan de kern van de ambitie. Want ...

617
617
Westerlo weggespeeld door STVV: Charai reageert hard

KVC Westerlo was geen partij voor een oppermachtig STVV. Het werd 0-4 in de Kempen. Uiteraard waren ...

79
79
'Renard buitenspel? Nieuwe wending bij Anderlecht'

De kans lijkt met de dag kleiner te worden dat Olivier Renard nog lang de sportieve baas zal blijven ...

530
530
Akin onthult breuk bij Beerschot: “Hij wilde niet meer spelen”

Beerschot lijkt niet meteen versterkt uit de mercato te zijn gekomen. Althans, niet op de korte ...

155
155

Meer sportnieuws