EXCL. Lukaku op veroveringstocht: "Hij is zoals Ronaldo"

door
EXCL. Lukaku op veroveringstocht:

Zullen we ooit nog een betere spits als Romelu Lukaku aan het werk zien bij de Rode Duivels? ‘Big Rom’ is uitgegroeid tot een spits van wereldklasse en elke Belg hoopt dat hij België naar EK-winst kan leiden. Lukaku is een fenomeen en we spraken met Georges Leekens, Marvin Ogunjimi en Kanu over de topspits van Internazionale. 

Leekens werkte bij de nationale ploeg nog samen met de toen piepjonge Lukaku. "Romelu wil schitteren op het EK. Hij leeft echt voor het voetbal, alleen is het opletten dat hij zichzelf niet te veel druk oplegt. Ik heb hem als jonge snaak leren kennen als iemand die heel perfectionistisch is en die altijd meer wil. Vincent Kompany had dat ook. Het zijn echte leidersfiguren en dat in de goede zin van het woord", aldus Leekens. 



In de Serie A is Lukaku uitgegroeid tot een fenomeen. "Lukaku heeft in Italië nog wat stappen voorwaarts gezet. Hij is er echt een fenomeen geworden. In Italië heeft hij iedereen laten zien dat hij een absolute wereldvedette is. Romelu heeft Engeland al weten te veroveren en nu ook Italië. Hij begint een beetje zoals Cristiano Ronaldo te worden, die ook overal (Spanje, Engeland en Italië, nvdr.) scoorde en zich toonde. Lukaku heeft dezelfde mentaliteit. In de Serie A toonde hij ook dat hij zoveel meer is dan alleen maar een snelle en krachtige speler. In België kijken we nogal te vaak naar de minpunten van een speler, maar Lukaku toonde dat hij technisch ook sterk is. Het is een complete spits: scorend vermogen, kracht, snelheid, technisch vermogen, diepgang…"



'The Machine' in Brazilië

Lukaku speelde bij RSC Anderlecht nog samen met Kanu en beiden hebben tot op de dag van vandaag nog contact met elkaar. "Toen ik met Lukaku samenspeelde, zag je meteen dat hij zeer veel potentieel had. Hij toont dat hij de beste aanvaller ter wereld is. Ik ben nu ook een Belgisch staatsburger en Lukaku gaat ons de EK-titel opleveren! Hoe ze in Brazilië over hem denken? In Brazilië noemen ze hem ‘de machine’, omdat hij zo sterk is en zo vlot weet te scoren”, zegt de huidige speler van het Braziliaanse Juazeirense aan onze redactie. 

Eindigen doen we met een andere ex-ploegmaat van Lukaku: Marvin Ogunjumi. Hij speelde een tiental jaar geleden met Lukaku samen bij de Rode Duivels. Ogunjimi scoorde toen 4 keer in 7 interlands. De ex-spits van onder meer KRC Genk, Standard en Mallorca is lovend over ‘Big Rom’. "Romelu staat op dit moment in mijn top drie van beste spitsen ter wereld, samen met Karim Benzema en Robert Lewandowski. Dit EK wordt mooi om te zien waar hij staat tegenover die andere twee spitsen", besluit Ogunjimi.

LEES OOK: Nieuwe rol voor Eden Hazard: "Zo kan hij het verschil maken"

LEES OOK: Ceulemans: "Hij is de meest complete speler ter wereld" 
LEES OOK: De Muur van België: "Courtois is de beste ter wereld"

Claudio Reulens

LEES OOK: 'Onthuld: het mislukte plannetje van Coucke met Lukaku'

Wie is de beste spits op het EK?

Meest recent

Verhaeghe pakt uit met primeur over nieuw Club-stadion

Club Brugge is al jarenlang aan het proberen om een nieuw stadion op poten te zetten en dat blijkt ...

14
14
Goed nieuws voor Club: Monaco ziet steunpilaar nog uitvallen

Club Brugge zal er meteen moeten staan in de Champions League. Het treft dit seizoen immers de ...

48
48
De Sart vindt eindelijk nieuwe Belgische club

Terwijl de transfermarkt in principe gesloten is, vallen er toch nog enkele Belgische ...

33
33
'Witte rook op komst: Messi beslist over toekomst'

Er werd de voorbije maanden al druk gespeculeerd over de toekomst van Lionel Messi. De Argentijnse ...

73
73
Mourinho beschuldigd van bizar 'complot' na nieuwe job

Het lijkt erop dat José Mourinho snel weer aan de slag zal gaan. Amper enkele weken na zijn ...

45
45
Nieuw knaljaar voor Charleroi? "Creëren iets buitengewoons"

Vorig seizoen wist Charleroi vriend en vijand te verbazen door met goed voetbal uiteindelijk een ...

36
36
Monaco-coach spreekt na hallucinante ervaring

Club Brugge begint straks om 18u45 aan zijn eerste opdracht in de league phase van de Champions ...

93
93
Lies Vandenberghe treft vrouw Van Gucht recht in het hart

VTM-sportanker Lies Vandenberghe en voormalig kampioene Blanka Vlasic lijken op het eerste gezicht ...

239
239
Verheyen snoeihard: "Die speler redt het niet bij Club"

Club Brugge speelt vanavond tegen AS Monaco. Als ze net als vorig jaar door willen gaan naar de ...

366
366
Crisis lonkt bij KRC Genk: Heynen trekt stevig van leer

KRC Genk moet zich dringend gaan bezinnen. Het verloor na een zeer zwakke prestatie met 0-1 van ...

326
326
Hoe vergaat het deze ‘Monaco-helden’ van Club Brugge?

Club Brugge speelt vanavond in eigen huis tegen AS Monaco. Een ploeg die ze in Brugge in principe ...

134
134
Bart Verhaeghe ontploft: "Dit gerucht klopt niet"

Het draait momenteel niet geweldig bij Club Brugge. In de competitie overtuigen ze zeker niet en ...

226
226
Dreun voor Club Brugge: Vanaken-probleem loopt uit de hand

Club Brugge worstelt met een paradox: Hans Vanaken is minder metronoom, maar beslist nog wél ...

360
360
Kompany doorbreekt stilzwijgen over ontslag Vandenhaute

Vincent Kompany wist met Bayern München Chelsea met 3-1 naar huis te sturen. Een vlotte zege ...

410
410
'Feest bij Standard: floptransfer vertrekt alsnog’

Standard gaat mogelijk alsnog een uitgaande transfer afronden. De Rouches zouden volgens ...

95
95
Na Mignolet-saga: flatert Club alweer met ervaren pion?

Club Brugge zadelt zich onbegrijpelijk zélf op met de nodige problemen. Er is de ...

303
303
‘Transferbom onthuld: De Bruyne weigerde opvallende lokroep’

Kevin De Bruyne ruilde deze zomer Manchester City in voor Napoli. KDB is zeer goed begonnen aan zijn ...

153
153
Club Brugge opgelet voor ex-JPL'ers: "De 'nieuwe Dirar'"

Club Brugge speelt om 18u45 in het eigen Jan Breydelstadion tegen AS Monaco. Bij de Monegasken ...

121
121
Heftige beelden: Simeone gaat compléét over de rooie

Het is Liverpool FC andermaal gelukt om in de absolute slotfase met de zege aan de haal te gaan. ...

150
150
Onthutste Fink luidt alarmbel: "Niemand verwachtte dit"

KRC Genk is bezig aan een erg teleurstellende start van de competitie. De Limburgers verloren ...

317
317
Doemscenario Club Brugge: Europese thuisduels in buitenland?

Club Brugge opent donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Champions League met ...

622
622
UCL: Kompany viert, Liverpool ontsnapt en pijnlijke avond Ajax

Bayern München heeft de eerste absolute topaffiches van het nieuwe seizoen in de Champions ...

134
134
Charleroi zet pijnlijk zwak Genk te kijk in eigen huis

Racing Genk stelde vanavond zwaar teleur in de inhaalwedstrijd tegen Charleroi. De thuisploeg oogde ...

250
250
Hasi en co aan zet: "Hij is een speler voor Anderlecht"

RSC Anderlecht bleef zondagavond op een 1-1-gelijkspel steken tegen KRC Genk. Er had misschien wel ...

511
511
Mulder pakt landgenoten aan: "Schooljongetjes tegen Union"

Union SG is dinsdag als een wervelwind begonnen aan zijn eerste Champions League-campagne en haalde ...

148
148

Meer sportnieuws