EXCLUSIEF Nieuwe rol voor Hazard: "Zo kan hij verschil maken"

door
EXCLUSIEF Nieuwe rol voor Hazard:

Eden Hazard is 30 jaar en dan zou een voetballer op zijn hoogtepunt moeten zijn. De speler kende twee moeilijke jaren bij Real Madrid. VoetbalNieuws polste bij Georges Leekens, Gill Swerts en Jan Ceulemans naar de kansen op een mooi EK voor 'Hazardinho'. 

Eden Hazard trad al 107 keer op voor de Rode Duivels. Daarin wist hij 32 keer te scoren en 33 assists te leveren. Dat zijn zeer mooie statistieken. Op een WK en EK kwam de ex-speler van Chelsea en Lille OSC aan 16 wedstrijden, waarin hij 4 keer scoorde en 8 assists gaf. Op het EK hopen we dat Hazard er daar nog een aantal bij kan doen. 

Leekens had Hazard jaren geleden onder zijn hoede als bondscoach van België. Iedereen herinnert zich wel het befaamde ‘hamburger-incident’. "Eden is een speelse jongen, maar ik denk toch dat hij ergens wat revanche wil nemen voor zijn pechjaar. Het valt alleen te hopen dat hij zich niet te fel gaat forceren en zich te hard wil bewijzen”, zegt Leekens. 



Extra wapen als invaller?

Eden Hazard lijkt niet topfit te worden op het EK, na twee jaar blessureleed. Kan hij als invaller het verschil maken? "Ik denk ook dat Martinez Hazard rustig gaat brengen op het EK, en dat kan via invalbeurten. Zo kan Eden er misschien nadien helemaal staan. Dat het bij Real Madrid niet goed is verlopen? Voor Eden verwacht ik dat hij volgend seizoen gaat knallen bij Real Madrid en dat hij er een echte Galactico gaat worden. Het EK wordt voor hem hopelijk een nieuwe start”, aldus Leekens. 

Is hij echt topfit? 

Jan Ceulemans was in zijn periode ook een Rode Duivel die met zijn klasse het verschil kon maken. Hij ziet mogelijk wel een rol weggelegd als invaller voor Hazard, al moet de speler daar zelf voor open staan. “Hazard heeft alles om als invaller het verschil te maken. Het is iemand die met een flits een partij kan beslissen, maar je moet dat ook kunnen als invaller. Het is toch een ander gegeven, zeker wanneer je altijd gewend bent om te starten. Ik heb dat vroeger ook meegemaakt als voetballer en als je altijd gewend bent geweest om te starten en dan plots als invaller het verschil moet proberen te maken, dat is toch anders. Maar in principe is hij daar wel het type speler voor."

Ceulemans hoopt dat Hazard alsnog topfit geraakt om weer een basispion te worden. "Tegen Kroatië mocht hij invallen, maar die tien minuten kan je amper meetellen. Dat werkt ook niet motiverend voor een speler met die status. Laten we hopen dat hij naar mate het toernooi vordert zijn niveau kan opkrikken, want dan is hij een speler van absoluut topniveau. Maar de vraag is, is Hazard echt fit?", zegt Ceulemans. 



Geweldige eerste indruk 

Het slotwoord is voor Gill Swerts. Hij maakte het debuut van Eden Hazard mee bij de Rode Duivels. "Ik “hoop” dat het blessureleed van afgelopen seizoen er voor zorgt dat Eden fit en gretig aan het toernooi gaat beginnen", opent de huidige werknemer van Royal Antwerp FC.

Hij heeft nog een leuke anekdote over Hazard. "Zijn nonchalance als jonge snaak die voor het eerst bij de nationale ploeg kwam staat me nog heel goed bij. René Vandereycken was heel positief in de media, maar persoonlijk kende ik hem op dat moment nog niet. Tijdens de eerste training was hij zo nonchalant dat ik dacht: ‘die is voor mij vandaag’, maar zodra hij aan de bal kwam had hij zo een versnelling in de benen met bal aan de voet…. Ongelooflijk!", kijkt Swerts terug. Hopelijk zien we die versnelling stilaan terug tijdens de invalbeurten…

LEES OOK: Ceulemans: "Hij is de meest complete speler ter wereld" 
LEES OOK: De Muur van België: "Courtois is de beste ter wereld"

Claudio Reulens

LEES OOK: Ex-JPL-held verrast met extreme fysieke transformatie

Kan Eden Hazard als invaller het verschil maken bij België?

Meest recent

Club Brugge versus AA Gent: explosiegevaar in Pro League

Aan de vooravond van de Algemene Vergadering staan de zenuwen weer straksgespannen in de Pro League. ...

0
0
AA Gent licht optie: revelatie nóg langer op post?

Dankzij een knappe eindspurt neemt AA Gent straks deel aan de Champions' Play-Offs. Een van de ...

12
12
'De Cat grof wild: Bayern opent bod, Milan op de loer'

Nathan De Cat schreef zaterdag geschiedenis door op amper 17-jarige leeftijd zijn debuut te vieren ...

131
131
'Kompany transfermarkt op: routinier verlaat Bayern'

Vincent Kompany smeedde het voorbije anderhalf jaar bij Bayern München een ijzersterk elftal, ...

26
26
'Club Brugge casht weer: strijd om Seys is helemaal los'

Club Brugge kreeg vorige zomer al te maken met een leegloop en dat zal na dit seizoen wellicht ...

196
196
Ancelotti bevestigt zeer opvallende naam in WK-kern Brazilië

Het wordt uitkijken wie komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico de wereldtitel zal ...

40
40
'Genk hakt knoop door over nieuwe CEO'

Bij KRC Genk viel er maandag verrassend nieuws te rapen. De club kondigde aan dat de samenwerking ...

185
185
'Nieuwe domper voor Malick Fofana'

Voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten moest Rudi Garcia stevig puzzelen. Hij zag ...

62
62
Bounida beroert: Nederlanders hard voor Duivels én Marokko

De Rode Duivels zien weer een groot talent wegvallen voor de toekomst. Nadat hij eerder dit seizoen ...

184
184
Nainggolan pakt uit met opvallend nieuw project

Sinds januari maakt Radja Nainggolan het mooie weer bij Patro Eisden, dat hem kon weglokken bij ...

35
35
'Onthuld: om deze reden speelt De Bruyne niet naast Messi'

Kevin De Bruyne vertoeft momenteel met de Rode Duivels op stage in de Verenigde Staten. Daarmee ...

75
75
'Tottenham verbaast: topcoach stapt meteen in'

Tottenham beleeft een rampzalig seizoen, dat alleen maar van kwaad naar erger lijkt te gaan. Het ...

132
132
'Tedesco wil nu ook Genk beroven'

Nadat hij opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels, ging Domenico Tedesco dit seizoen ...

350
350
'Straffe wending: Tresoldi alsnog naar WK?'

Bij Club Brugge is Nicolo Tresoldi momenteel 'hot'. De spits scoort de laatste weken aan de lopende ...

223
223
Belgische coach moet ondanks mogelijke promotie opkrassen

Het bestaan van een hoofdtrainer is in de voetbalwereld vaak eenzaam en onzeker. Ze zijn vaak de ...

88
88
Beerschot haalt uit: 4 sterkhouders blijven langer

Beerschot mag nog altijd dromen van de Jupiler Pro League. De Mannekes zijn nog niet uitgeteld voor ...

70
70
Kruis over Rode Duivels? Kandidaat-spits ziet groot nadeel

De Rode Duivels nemen het in de nacht van dinsdag op woensdag op tegen Mexico in hun tweede ...

89
89
Kersvers Rode Duivel krijgt nieuwe bekroning

De Rode Duivels zijn goed begonnen aan hun stage in de Verenigde Staten met een ruime zege tegen het ...

47
47
Klappen voor Snelders: aangevallen door medegedetineerde

Wat jarenlang begon als een vertrouwd gezicht en stem in het Belgische voetbal, eindigt nu in een ...

481
481
'Club Brugge verbaast met nieuwe Zuid-Afrikaanse deal'

Club Brugge zal ongetwijfeld nu al volop achter de schermen werken aan zijn eerste aanwinsten voor ...

364
364
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verliest talent, monsterdeal Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

179
179
Bounida compleet afgemaakt: “Dan kiest hij voor Marokko”

Rayane Bounida wordt gezien als een groot talent. Al bij RSC Anderlecht werd de middenvelder ...

448
448
Mbappé-ramp bij Real Madrid: België schiet te hulp

Afgelopen week kwam er opvallend nieuws naar buiten. De blessure van Kylian Mbappé kwam ...

53
53
'Garcia verwoest laatste WK-kans voor Duivel in bloedvorm'

De Rode Duivels wonnen met 2-5 van de Verenigde Staten en woensdagnacht wacht Mexico. Bondscoach ...

514
514
Nieuwe wending in soap: Lukaku dropt emotioneel statement

Romelu Lukaku zorgde de voorbije dagen voor de nodige commotie bij SSC Napoli. Tegen de wil van de ...

221
221

Meer sportnieuws