EXCLUSIEF Nieuwe rol voor Hazard: "Zo kan hij verschil maken"

241
EXCLUSIEF Nieuwe rol voor Hazard:

Eden Hazard is 30 jaar en dan zou een voetballer op zijn hoogtepunt moeten zijn. De speler kende twee moeilijke jaren bij Real Madrid. VoetbalNieuws polste bij Georges Leekens, Gill Swerts en Jan Ceulemans naar de kansen op een mooi EK voor 'Hazardinho'. 

Eden Hazard trad al 107 keer op voor de Rode Duivels. Daarin wist hij 32 keer te scoren en 33 assists te leveren. Dat zijn zeer mooie statistieken. Op een WK en EK kwam de ex-speler van Chelsea en Lille OSC aan 16 wedstrijden, waarin hij 4 keer scoorde en 8 assists gaf. Op het EK hopen we dat Hazard er daar nog een aantal bij kan doen. 

Leekens had Hazard jaren geleden onder zijn hoede als bondscoach van België. Iedereen herinnert zich wel het befaamde ‘hamburger-incident’. "Eden is een speelse jongen, maar ik denk toch dat hij ergens wat revanche wil nemen voor zijn pechjaar. Het valt alleen te hopen dat hij zich niet te fel gaat forceren en zich te hard wil bewijzen”, zegt Leekens. 



Extra wapen als invaller?

Eden Hazard lijkt niet topfit te worden op het EK, na twee jaar blessureleed. Kan hij als invaller het verschil maken? "Ik denk ook dat Martinez Hazard rustig gaat brengen op het EK, en dat kan via invalbeurten. Zo kan Eden er misschien nadien helemaal staan. Dat het bij Real Madrid niet goed is verlopen? Voor Eden verwacht ik dat hij volgend seizoen gaat knallen bij Real Madrid en dat hij er een echte Galactico gaat worden. Het EK wordt voor hem hopelijk een nieuwe start”, aldus Leekens. 

Is hij echt topfit? 

Jan Ceulemans was in zijn periode ook een Rode Duivel die met zijn klasse het verschil kon maken. Hij ziet mogelijk wel een rol weggelegd als invaller voor Hazard, al moet de speler daar zelf voor open staan. “Hazard heeft alles om als invaller het verschil te maken. Het is iemand die met een flits een partij kan beslissen, maar je moet dat ook kunnen als invaller. Het is toch een ander gegeven, zeker wanneer je altijd gewend bent om te starten. Ik heb dat vroeger ook meegemaakt als voetballer en als je altijd gewend bent geweest om te starten en dan plots als invaller het verschil moet proberen te maken, dat is toch anders. Maar in principe is hij daar wel het type speler voor."

Ceulemans hoopt dat Hazard alsnog topfit geraakt om weer een basispion te worden. "Tegen Kroatië mocht hij invallen, maar die tien minuten kan je amper meetellen. Dat werkt ook niet motiverend voor een speler met die status. Laten we hopen dat hij naar mate het toernooi vordert zijn niveau kan opkrikken, want dan is hij een speler van absoluut topniveau. Maar de vraag is, is Hazard echt fit?", zegt Ceulemans. 



Geweldige eerste indruk 

Het slotwoord is voor Gill Swerts. Hij maakte het debuut van Eden Hazard mee bij de Rode Duivels. "Ik “hoop” dat het blessureleed van afgelopen seizoen er voor zorgt dat Eden fit en gretig aan het toernooi gaat beginnen", opent de huidige werknemer van Royal Antwerp FC.

Hij heeft nog een leuke anekdote over Hazard. "Zijn nonchalance als jonge snaak die voor het eerst bij de nationale ploeg kwam staat me nog heel goed bij. René Vandereycken was heel positief in de media, maar persoonlijk kende ik hem op dat moment nog niet. Tijdens de eerste training was hij zo nonchalant dat ik dacht: ‘die is voor mij vandaag’, maar zodra hij aan de bal kwam had hij zo een versnelling in de benen met bal aan de voet…. Ongelooflijk!", kijkt Swerts terug. Hopelijk zien we die versnelling stilaan terug tijdens de invalbeurten…

LEES OOK: Ceulemans: "Hij is de meest complete speler ter wereld" 
LEES OOK: De Muur van België: "Courtois is de beste ter wereld"

Claudio Reulens

LEES OOK: Rode Duivels: vuilbak gaat open over Van Bommel en Mannaert

Kan Eden Hazard als invaller het verschil maken bij België?

Meest recent

Pijnlijk: 'Anderlecht verkoos flop boven wereldkampioen'

Anderlecht neemt het om 21u in de Europa League op tegen Dinamo Zagreb. De laatste keer dat ...

11
11
'AA Gent droomt van monsterdeal: jackpot lonkt'

AA Gent blijft dit seizoen maar verbazen en prijkt ook na acht speeldagen nog steeds aan de leiding ...

18
18
Toby Alderweireld opnieuw doelwit: rechtbank velt stevig oordeel

Een waakhond die drie indringers wegjaagt, een vluchtwagen die in een gracht belandt en twee gewonde ...

14
14
'Anderlecht is het beu: Januzaj kan per direct tekenen'

Vitor Bruno stond te koken langs de lijn toen zijn nieuwe spelmaker een corner over alle koppen ...

106
106
Keiharde kritiek na Cercle: Vitor Bruno steekt tirade af

Anderlecht gaat donderdagavond op zoek naar zijn eerste punten in de league phase van de Europa ...

30
30
Zorgen om Godts: Alderweireld en Degryse vellen hard verdict

Manchester City en Paris Saint-Germain zorgden woensdagavond voor spektakel in de Champions League, ...

67
67
'Antwerp vindt eerste vervanger voor Overmars'

Antwerp kreeg in september een stevige tegenvaller te verwerken, want kort na het einde van de ...

41
41
Courtois jubelt na remontada: "Ik droomde ervan"

Real Madrid heeft woensdagavond maar net kunnen afwenden dat het in een crisis zou belanden. In de ...

22
22
Van held naar 4/10: Doku hard aangepakt na zwak optreden

Jérémy Doku was afgelopen weekend nog de grote uitblinker bij Manchester City. Maar ...

81
81
Puzzelwerk Hubert: Union zwáár gehavend tegen Sociedad

Union SG is sterk begonnen aan zijn campagne in de Europa League. Maar donderdag wacht opnieuw een ...

33
33
UCL: PSG wint op City, enorme comeback Real én afgang Lukaku

In de Champions League heeft Paris Saint-Germain dé affiche van de tweede speeldag gewonnen. ...

93
93
'Recordtransfer Tresoldi: speciale clausule duikt plots op'

Nicolo Tresoldi siert daags na zijn exploot in het Giuseppe Meazza-stadion de Europese headlines. ...

660
660
Bruno meldt opsteker: minstens drie wissels bij Anderlecht?

RSC Anderlecht gaat donderdagavond op zoek naar zijn eerste punten in de League Phase van de Europa ...

213
213
Bommetje bij kwakkelend United: Rooney slaat terug

Manchester United blijft maar aanmodderen. Dinsdagavond verloor de Engelse grootmacht ook in de ...

72
72
Herrijzenis bij Club: "Belangrijkste speler voor Leko"

Club Brugge heeft andermaal voor een grote stunt gezorgd in de Champions League. Blauw-Zwart ging ...

393
393
Europees voetbal op TV: 'Canal+ onderhandelt met Vlaamse zender'

Dit seizoen is het Europese voetbal in België nog te zien op de vertrouwde zenders van de ...

231
231
UCL: Liverpool wint duel met 9 goals; knappe zege Feyenoord

In de Champions League heeft Liverpool FC stevig uitgehaald. Na onder meer een hattrick van Bradley ...

44
44
Leko lyrisch: Europese toptransfer voor Club Brugge

Ivan Leko toonde zich in aanloop naar de onderlinge confrontatie lyrische over het befaamde ...

476
476
Kippenvel in Engeland: De Cuyper is nieuwe 100 miljoen-man

Vier maanden geleden schreef men op een Engelse website dat Maxim De Cuyper niet kon verdedigen. ...

575
575
Real krijgt mokerslag voor Clasico: keihard verdict Vinicius

Real Madrid bleef in de twee vorige seizoenen telkens met lege handen achter en snakt dus naar een ...

68
68
‘Onder uit de zak’-Pikant verhaal Overmars krijgt bizarre wending

Marc Overmars sloeg onlangs de deur bij The Great Old achter zich dicht. De sportief directeur ...

165
165
'Vandenhaute stuurde rivaal wandelen én probeerde bij Duivel'

Wouter Vandenhaute zorgde voor één van de strafste verhalen van de Belgische ...

155
155
Sommer komt daags na stunt met triest nieuws

Club Brugge heeft dinsdagavond voor een enorme stunt gezorgd door in de Champions League met 3-4 te ...

351
351
Charleroi blijft maar gaan: derde smaakmaker tekent bij

Ook na acht speeldagen blijft Charleroi zeer fraai meedraaien in de kop van het klassement. De ...

11
11
Taravel spreekt over zijn ambities en die van Anderlecht

Anderlecht gaat donderdag in de Europa League op bezoek bij Dinamo Zagreb en dat wordt een speciale ...

126
126

Meer sportnieuws