EXCLUSIEF Nieuwe rol voor Hazard: "Zo kan hij verschil maken"

241
EXCLUSIEF Nieuwe rol voor Hazard:

Eden Hazard is 30 jaar en dan zou een voetballer op zijn hoogtepunt moeten zijn. De speler kende twee moeilijke jaren bij Real Madrid. VoetbalNieuws polste bij Georges Leekens, Gill Swerts en Jan Ceulemans naar de kansen op een mooi EK voor 'Hazardinho'. 

Eden Hazard trad al 107 keer op voor de Rode Duivels. Daarin wist hij 32 keer te scoren en 33 assists te leveren. Dat zijn zeer mooie statistieken. Op een WK en EK kwam de ex-speler van Chelsea en Lille OSC aan 16 wedstrijden, waarin hij 4 keer scoorde en 8 assists gaf. Op het EK hopen we dat Hazard er daar nog een aantal bij kan doen. 

Leekens had Hazard jaren geleden onder zijn hoede als bondscoach van België. Iedereen herinnert zich wel het befaamde ‘hamburger-incident’. "Eden is een speelse jongen, maar ik denk toch dat hij ergens wat revanche wil nemen voor zijn pechjaar. Het valt alleen te hopen dat hij zich niet te fel gaat forceren en zich te hard wil bewijzen”, zegt Leekens. 



Extra wapen als invaller?

Eden Hazard lijkt niet topfit te worden op het EK, na twee jaar blessureleed. Kan hij als invaller het verschil maken? "Ik denk ook dat Martinez Hazard rustig gaat brengen op het EK, en dat kan via invalbeurten. Zo kan Eden er misschien nadien helemaal staan. Dat het bij Real Madrid niet goed is verlopen? Voor Eden verwacht ik dat hij volgend seizoen gaat knallen bij Real Madrid en dat hij er een echte Galactico gaat worden. Het EK wordt voor hem hopelijk een nieuwe start”, aldus Leekens. 

Is hij echt topfit? 

Jan Ceulemans was in zijn periode ook een Rode Duivel die met zijn klasse het verschil kon maken. Hij ziet mogelijk wel een rol weggelegd als invaller voor Hazard, al moet de speler daar zelf voor open staan. “Hazard heeft alles om als invaller het verschil te maken. Het is iemand die met een flits een partij kan beslissen, maar je moet dat ook kunnen als invaller. Het is toch een ander gegeven, zeker wanneer je altijd gewend bent om te starten. Ik heb dat vroeger ook meegemaakt als voetballer en als je altijd gewend bent geweest om te starten en dan plots als invaller het verschil moet proberen te maken, dat is toch anders. Maar in principe is hij daar wel het type speler voor."

Ceulemans hoopt dat Hazard alsnog topfit geraakt om weer een basispion te worden. "Tegen Kroatië mocht hij invallen, maar die tien minuten kan je amper meetellen. Dat werkt ook niet motiverend voor een speler met die status. Laten we hopen dat hij naar mate het toernooi vordert zijn niveau kan opkrikken, want dan is hij een speler van absoluut topniveau. Maar de vraag is, is Hazard echt fit?", zegt Ceulemans. 



Geweldige eerste indruk 

Het slotwoord is voor Gill Swerts. Hij maakte het debuut van Eden Hazard mee bij de Rode Duivels. "Ik “hoop” dat het blessureleed van afgelopen seizoen er voor zorgt dat Eden fit en gretig aan het toernooi gaat beginnen", opent de huidige werknemer van Royal Antwerp FC.

Hij heeft nog een leuke anekdote over Hazard. "Zijn nonchalance als jonge snaak die voor het eerst bij de nationale ploeg kwam staat me nog heel goed bij. René Vandereycken was heel positief in de media, maar persoonlijk kende ik hem op dat moment nog niet. Tijdens de eerste training was hij zo nonchalant dat ik dacht: ‘die is voor mij vandaag’, maar zodra hij aan de bal kwam had hij zo een versnelling in de benen met bal aan de voet…. Ongelooflijk!", kijkt Swerts terug. Hopelijk zien we die versnelling stilaan terug tijdens de invalbeurten…

LEES OOK: Ceulemans: "Hij is de meest complete speler ter wereld" 
LEES OOK: De Muur van België: "Courtois is de beste ter wereld"

Claudio Reulens

LEES OOK: Rode Duivels: vuilbak gaat open over Van Bommel en Mannaert

Kan Eden Hazard als invaller het verschil maken bij België?

Meest recent

Carvajal verrast iedereen met Spaanse transfer

Dani Carvajal begint aan een nieuw hoofdstuk in zijn indrukwekkende carrière. De 34-jarige ...

0
0
Frankrijk maakt gehakt van Godts: PSG heeft nu al spijt

Zeven weken. Langer duurde het niet voor Frankrijk de naam van Bradley Barcola weer bovenhaalde. ...

31
31
Nainggolan steigert na Vanaken-uitspraak: "Wa zegde gij na?"

KRC Genk heeft afgelopen weekend eindelijk nog eens gewonnen en haalde het met 3-0 van KV Kortrijk. ...

27
27
'Gevecht om Frenkie barst los: spetterende transfersom'

In de Champions League gaat FC Barcelona dinsdagavond op bezoek bij Galatasaray. Dat zal vooralsnog ...

25
25
Markante Bruno-onthulling: "Toen Sibierski afwezig was ..."

RSC Anderlecht besloot afgelopen zomer om voor het eerst in zijn geschiedenis in zee te gaan met een ...

115
115
Goud voor Club: Leko voorspelt volgende toptransfer

Club Brugge kruist dinsdagavond de degens met Internazionale in de Champions League. Traditiegetrouw ...

181
181
'Ruben van Bommel slaat bloedmooie BN'er aan de haak'

Ruben van Bommel gaat momenteel door een erg aangename periode. De zoon van Belgisch bondscoach Mark ...

70
70
Grazie Infantino: Club Brugge in race om waanzinnige jackpot

Club Brugge wil dinsdagavond tegen Internazionale opnieuw een goed resultaat neertzetten in de ...

129
129
Ferme strijd barst los bij Rode Duivels: “Kans gegrepen”

De Rode Duivels beschikken weer over heel wat weelde en bondscoach Mark van Bommel moest afgelopen ...

124
124
Ruben Van Gucht krijgt hallucinant werkschema voorgeschoteld

Ruben Van Gucht leidt een leven waar de meeste mensen al moe van worden als ze het alleen maar ...

15
15
Lammens plots in vieze papieren bij Manchester United

Senne Lammens werd vorig seizoen uitgeroepen tot ‘Transfer van het Jaar’ in de Premier ...

284
284
Verheyen vreest voor Club: “Wordt het niet eens tijd?”

Club Brugge kijkt dinsdagavond Internazionale recht in de ogen namens de League Phase van de ...

152
152
Raman haalt gram bij KVM: “Boze reactie sprak boekdelen”

Benito Raman lag even in de clinch met KV Mechelen, maar afgelopen speeldag was de aanvaller van ...

73
73
'Van kwaad naar erger: Bakayoko incasseert mokerslag'

Johan Bakayoko schitterde bij PSV en versierde een toptransfer naar RB Leipzig. Ook daar schoot hij ...

69
69
Hier kijk je vanavond live naar Internazionale - Club Brugge

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Internazionale. Om 21u start de Europese clash ...

137
137
"Pal naast moordenaar!"-Deschacht haalt ongefilterd uit

Olivier Deschacht lag de voorbije week onder vuur na zijn opvallende uitspraak over het ...

81
81
Antwerp-fans vellen straf oordeel over Marvin Compper

Het begint heet te worden onder de stoel van Marvin Compper na de 5-1 nederlaag tegen Westerlo ...

212
212
Luis Enrique grijpt in: duidelijke boodschap Godts

Mika Godts maakte afgelopen zomer de monstertransfer van Ajax naar PSG. De Franse grootmacht legde ...

222
222
Joos waarschuwt Leko: “Dan hangt Club Brugge eraan”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Internazionale. De Italiaanse topclub is de ...

173
173
TRANSFERUURTJE: ‘Record Club Brugge nakend, oplossing Bertaccini’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

275
275
Enorm Antwerp-pijnpunt bloot: pion compleet afgemaakt

Royal Antwerp FC begon goed tegen Westerlo, maar ging uiteindelijk nog met de billen bloot. ...

198
198
Nieuw Anderlecht-goudhaantje staat op: switch naar Marokko

Bij RSC Anderlecht staat plots een nieuw goudhaantje op met een bekend gezicht. Kaïs Barry (20) ...

299
299
Duchâtelet voorspelt VAR-revolutie: “Geen assistenten meer”

Afgelopen speeldag was er heel wat controverse rond de VAR. Bij Standard Luik werd een penalty niet ...

100
100
Union SG vreest Israëlische rel voor Europa League-clash

Union SG neemt het binnenkort op tegen Hapoel Be’er Sheva in de Europa League. De wedstrijd ...

73
73
Vader Tresoldi onthult grote transferdroom: record in zicht

Nicolo Tresoldi was afgelopen zomer grof wild op de mercato. Die interesse zal er ook volgende ...

192
192

Meer sportnieuws