EXCLUSIEF Nieuwe rol voor Hazard: "Zo kan hij verschil maken"

241
EXCLUSIEF Nieuwe rol voor Hazard:

Eden Hazard is 30 jaar en dan zou een voetballer op zijn hoogtepunt moeten zijn. De speler kende twee moeilijke jaren bij Real Madrid. VoetbalNieuws polste bij Georges Leekens, Gill Swerts en Jan Ceulemans naar de kansen op een mooi EK voor 'Hazardinho'. 

Eden Hazard trad al 107 keer op voor de Rode Duivels. Daarin wist hij 32 keer te scoren en 33 assists te leveren. Dat zijn zeer mooie statistieken. Op een WK en EK kwam de ex-speler van Chelsea en Lille OSC aan 16 wedstrijden, waarin hij 4 keer scoorde en 8 assists gaf. Op het EK hopen we dat Hazard er daar nog een aantal bij kan doen. 

Leekens had Hazard jaren geleden onder zijn hoede als bondscoach van België. Iedereen herinnert zich wel het befaamde ‘hamburger-incident’. "Eden is een speelse jongen, maar ik denk toch dat hij ergens wat revanche wil nemen voor zijn pechjaar. Het valt alleen te hopen dat hij zich niet te fel gaat forceren en zich te hard wil bewijzen”, zegt Leekens. 



Extra wapen als invaller?

Eden Hazard lijkt niet topfit te worden op het EK, na twee jaar blessureleed. Kan hij als invaller het verschil maken? "Ik denk ook dat Martinez Hazard rustig gaat brengen op het EK, en dat kan via invalbeurten. Zo kan Eden er misschien nadien helemaal staan. Dat het bij Real Madrid niet goed is verlopen? Voor Eden verwacht ik dat hij volgend seizoen gaat knallen bij Real Madrid en dat hij er een echte Galactico gaat worden. Het EK wordt voor hem hopelijk een nieuwe start”, aldus Leekens. 

Is hij echt topfit? 

Jan Ceulemans was in zijn periode ook een Rode Duivel die met zijn klasse het verschil kon maken. Hij ziet mogelijk wel een rol weggelegd als invaller voor Hazard, al moet de speler daar zelf voor open staan. “Hazard heeft alles om als invaller het verschil te maken. Het is iemand die met een flits een partij kan beslissen, maar je moet dat ook kunnen als invaller. Het is toch een ander gegeven, zeker wanneer je altijd gewend bent om te starten. Ik heb dat vroeger ook meegemaakt als voetballer en als je altijd gewend bent geweest om te starten en dan plots als invaller het verschil moet proberen te maken, dat is toch anders. Maar in principe is hij daar wel het type speler voor."

Ceulemans hoopt dat Hazard alsnog topfit geraakt om weer een basispion te worden. "Tegen Kroatië mocht hij invallen, maar die tien minuten kan je amper meetellen. Dat werkt ook niet motiverend voor een speler met die status. Laten we hopen dat hij naar mate het toernooi vordert zijn niveau kan opkrikken, want dan is hij een speler van absoluut topniveau. Maar de vraag is, is Hazard echt fit?", zegt Ceulemans. 



Geweldige eerste indruk 

Het slotwoord is voor Gill Swerts. Hij maakte het debuut van Eden Hazard mee bij de Rode Duivels. "Ik “hoop” dat het blessureleed van afgelopen seizoen er voor zorgt dat Eden fit en gretig aan het toernooi gaat beginnen", opent de huidige werknemer van Royal Antwerp FC.

Hij heeft nog een leuke anekdote over Hazard. "Zijn nonchalance als jonge snaak die voor het eerst bij de nationale ploeg kwam staat me nog heel goed bij. René Vandereycken was heel positief in de media, maar persoonlijk kende ik hem op dat moment nog niet. Tijdens de eerste training was hij zo nonchalant dat ik dacht: ‘die is voor mij vandaag’, maar zodra hij aan de bal kwam had hij zo een versnelling in de benen met bal aan de voet…. Ongelooflijk!", kijkt Swerts terug. Hopelijk zien we die versnelling stilaan terug tijdens de invalbeurten…

LEES OOK: Ceulemans: "Hij is de meest complete speler ter wereld" 
LEES OOK: De Muur van België: "Courtois is de beste ter wereld"

Claudio Reulens

LEES OOK: Dít gedrag van Vanaken pikt Van Bommel niet

Kan Eden Hazard als invaller het verschil maken bij België?

Meest recent

Grote verassing bij Duivels? "Geloof daar echt niet in"

De Rode Duivels gaan een lastige avond tegemoet. In de Nations League wacht immers een bezoek aan ...

1
1
'Kane kiest club volgend seizoen: doorbraak rond salaris'

Eind deze maand wordt in Londen de Ballon d'Or uitgereikt. Eén van de topfavorieten voor deze ...

12
12
Dít gedrag van Vanaken pikt Van Bommel niet

Sclessin veerde vrijdag recht voor Kevin De Bruyne. Over Hans Vanaken schreef de Franstalige pers ...

85
85
Zidane roteert: nachtmerrie voor Duivelse defensie

België kan maandagavond een gouden zaak doen in de Nations League. Maar dan moeten ze voor het ...

46
46
Opstelling Duivels: Van Bommel knutselt nieuw middenveld

De Rode Duivels kruisen maandagavond voor de tweede keer op één week tijd de degens ...

120
120
Grote patron bij Duivels: "Alles begint en eindigt met hem"

De Rode Duivels zijn zondagnamiddag met het nodige vertrouwen naar Parijs afgereisd voor het duel ...

113
113
Nieuwe Ronaldo-twist: bondscoach zet deur wagenwijd open

De eerste kwartfinalist in de Nations League is nu al bekend, want na een vierde zege op rij is ...

60
60
Ierland-Israël ontspoort weer met spuwincident

Zondagavond keken Ierland en Israël elkaar opnieuw in de ogen en daar was na de bewogen ...

72
72
Vrancken slaat terug na Belgische kritiek

Wouter Vrancken zette in de zomer een zeer opmerkelijke stap in zijn trainerscarrière. Na een ...

88
88
Nederland pakt leiding in groep, Portugal al geplaatst

De eerste kwartfinalist in de Nations League is zondagavond al bekend geraakt. Portugal heeft zich ...

45
45
De Cat maakte (even?) einde aan profcarrière RSCA-talent

Anderlecht incasseerde in de zomer met veel tegenzin 18,5 miljoen euro voor Nathan De Cat, die ...

76
76
Van Bommel verrast iedereen: "Beste met wie ik ooit speelde"

De Rode Duivels staan maandagavond in hun vierde wedstrijd in de Nations League opnieuw tegenover ...

165
165
Godts: "Of ik mij in Parijs extra zal willen tonen?"

De Rode Duivels gaan maandagavond in Parijs op zoek naar hun derde overwinning in deze Nations ...

24
24
'Frans team krijgt vorm: Zidane wijzigt stevig'

Maandagavond spelen de Rode Duivels hun laatste wedstrijd van een intens vierluik. Daarin nemen ze ...

68
68
Van Bommel lyrisch over Duivel: "Speelde drie keer goed"

Mark van Bommel gaat volledig mee in het verhaal van de KBVB. Meten is weten. De bondscoach sprak op ...

137
137
Van der Bruggen weg bij Cercle Brugge? Dit zegt de middenvelder

Cercle Brugge is niet goed begonnen aan het seizoen. De Bruggelingen kunnen wel weer rekenen op ...

232
232
'Het staat al vast: Van Bommel vernedert Lukaku opnieuw'

Vijftien minuten en vijf balcontacten had hij nodig in Luik. Doelpunt 94, Sclessin op zijn kop, de ...

183
183
Van Bommel prikkelt Duivel: "Kan veel beter"

België neemt het maandagavond op tegen Frankrijk, dat uiteraard de grote favoriet is. Mark van ...

177
177
‘Beerschot plant verrassende ingaande transfer'

De 24-jarige flankaanvaller Amine Rehmi is opgedoken bij Beerschot. De Nederlander zit sinds 3 ...

321
321
Godts looft Rode Duivel: "Leer veel van hem"

Mika Godts krijgt volop zijn kans onder Mark van Bommel. De flankaanvaller toonde zich vooral tegen ...

157
157
Nieuw middenveld, nieuwe aanvoerder: Van Bommel geeft hint

De Rode Duivels sluiten maandagavond hun eerste vierluik af in de Nations League met de op papier ...

547
547
'Club Brugge opnieuw pionier: megadeal van 60 miljoen'

Club Brugge zorgde afgelopen zomer voor een straffe mijlpaal. Dankzij de transfer van Christos ...

866
866
Harde keuzes Anderlecht: zijspoor dreigt na 9 basisplaatsen

RSC Anderlecht pakte in het slot van de zomermercato uit met een spectulair transferoffensief. ...

512
512
Onuitgegeven ploeg tegen Belgen? Zidane overweegt surprise

Maandagavond sluiten de Rode Duivels het erg lange interland-luik af met een affiche van formaat. Zo ...

63
63
Anderlecht glundert: actie Ambros tegen Spanje gaat viraal

RSC Anderlecht zag tijdens de huidige interland-periode verschillende internationals uitzwermen. En ...

125
125

Meer sportnieuws