EXCLUSIEF Nieuwe rol voor Hazard: "Zo kan hij verschil maken"

241
EXCLUSIEF Nieuwe rol voor Hazard:

Eden Hazard is 30 jaar en dan zou een voetballer op zijn hoogtepunt moeten zijn. De speler kende twee moeilijke jaren bij Real Madrid. VoetbalNieuws polste bij Georges Leekens, Gill Swerts en Jan Ceulemans naar de kansen op een mooi EK voor 'Hazardinho'. 

Eden Hazard trad al 107 keer op voor de Rode Duivels. Daarin wist hij 32 keer te scoren en 33 assists te leveren. Dat zijn zeer mooie statistieken. Op een WK en EK kwam de ex-speler van Chelsea en Lille OSC aan 16 wedstrijden, waarin hij 4 keer scoorde en 8 assists gaf. Op het EK hopen we dat Hazard er daar nog een aantal bij kan doen. 

Leekens had Hazard jaren geleden onder zijn hoede als bondscoach van België. Iedereen herinnert zich wel het befaamde ‘hamburger-incident’. "Eden is een speelse jongen, maar ik denk toch dat hij ergens wat revanche wil nemen voor zijn pechjaar. Het valt alleen te hopen dat hij zich niet te fel gaat forceren en zich te hard wil bewijzen”, zegt Leekens. 



Extra wapen als invaller?

Eden Hazard lijkt niet topfit te worden op het EK, na twee jaar blessureleed. Kan hij als invaller het verschil maken? "Ik denk ook dat Martinez Hazard rustig gaat brengen op het EK, en dat kan via invalbeurten. Zo kan Eden er misschien nadien helemaal staan. Dat het bij Real Madrid niet goed is verlopen? Voor Eden verwacht ik dat hij volgend seizoen gaat knallen bij Real Madrid en dat hij er een echte Galactico gaat worden. Het EK wordt voor hem hopelijk een nieuwe start”, aldus Leekens. 

Is hij echt topfit? 

Jan Ceulemans was in zijn periode ook een Rode Duivel die met zijn klasse het verschil kon maken. Hij ziet mogelijk wel een rol weggelegd als invaller voor Hazard, al moet de speler daar zelf voor open staan. “Hazard heeft alles om als invaller het verschil te maken. Het is iemand die met een flits een partij kan beslissen, maar je moet dat ook kunnen als invaller. Het is toch een ander gegeven, zeker wanneer je altijd gewend bent om te starten. Ik heb dat vroeger ook meegemaakt als voetballer en als je altijd gewend bent geweest om te starten en dan plots als invaller het verschil moet proberen te maken, dat is toch anders. Maar in principe is hij daar wel het type speler voor."

Ceulemans hoopt dat Hazard alsnog topfit geraakt om weer een basispion te worden. "Tegen Kroatië mocht hij invallen, maar die tien minuten kan je amper meetellen. Dat werkt ook niet motiverend voor een speler met die status. Laten we hopen dat hij naar mate het toernooi vordert zijn niveau kan opkrikken, want dan is hij een speler van absoluut topniveau. Maar de vraag is, is Hazard echt fit?", zegt Ceulemans. 



Geweldige eerste indruk 

Het slotwoord is voor Gill Swerts. Hij maakte het debuut van Eden Hazard mee bij de Rode Duivels. "Ik “hoop” dat het blessureleed van afgelopen seizoen er voor zorgt dat Eden fit en gretig aan het toernooi gaat beginnen", opent de huidige werknemer van Royal Antwerp FC.

Hij heeft nog een leuke anekdote over Hazard. "Zijn nonchalance als jonge snaak die voor het eerst bij de nationale ploeg kwam staat me nog heel goed bij. René Vandereycken was heel positief in de media, maar persoonlijk kende ik hem op dat moment nog niet. Tijdens de eerste training was hij zo nonchalant dat ik dacht: ‘die is voor mij vandaag’, maar zodra hij aan de bal kwam had hij zo een versnelling in de benen met bal aan de voet…. Ongelooflijk!", kijkt Swerts terug. Hopelijk zien we die versnelling stilaan terug tijdens de invalbeurten…

LEES OOK: Ceulemans: "Hij is de meest complete speler ter wereld" 
LEES OOK: De Muur van België: "Courtois is de beste ter wereld"

Claudio Reulens

LEES OOK: Eden Hazard zet ex-club in vuur en vlam met straffe stunt

Kan Eden Hazard als invaller het verschil maken bij België?

Meest recent

'Leko houdt adem in: strijd om Tresoldi barst los'

In het slot van de mercato lijkt er plots nog heel wat te bewegen bij Club Brugge. Op inkomend ...

4
4
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: goudhaantje pakt koffers'

Club Brugge streek deze zomer al zo'n 80 miljoen op aan transferinkomsten, maar in het slot van de ...

59
59
De Bruyne verbaast met straffe uitspraken na glansrol

Kevin De Bruyne (35) kende een moeilijk WK waar hij niet echt zijn stempel kon drukken bij de Rode ...

25
25
Vandenbempt voorspelt JPL-revelatie: “Hij toont lef”

De Jupiler Pro League is drie speeldagen ver en de analisten maken al een eerste (vroege) balans op. ...

93
93
Vanderbiest onder druk bij KV Mechelen: “Labiele omstandigheden”

KV Mechelen is niet goed gestart aan het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League. Malinwa stond ...

117
117
'Last-minute vuurwerk bij Club: megadeal in stroomversnelling'

Club Brugge haalde deze zomer al een riant bedrag op met de verkoop van verschillende spelers. En ...

352
352
'Straffe JPL-comeback Bodart; ook KVM haalt oude bekende'

Het eindspel is stilaan ingezet op de zomerse transferperiode. Maar er zitten nog heel wat ...

211
211
Hard dilemma Van Bommel: grote naam gedumpt bij Duivels?

Eind september vatten de Rode Duivels hun Nations League-campagne aan met een XXL-interlandperiode ...

637
637
Club shopt bij Kompany: opvallende transferdetail lekt uit

Even leek het erop dat Club Brugge na de komst van Matteo Dams klaar was met zijn transferwerk aan ...

508
508
'Liverpool tot uiterste: spectaculaire opvolger Salah nabij'

Liverpool FC heeft tijdens de openingsspeeldag van de Premier League slechts op het nippertje een ...

150
150
Hans Vanaken emotioneel: boodschap Club raakt diep

Hij heeft in Brugge intussen zowat alles meegemaakt. Grote overwinningen, prijzen, moeilijke ...

393
393
Engeland schrikt van bekentenis Tielemans: “Wat?”

Een luchtige uitspraak van Youri Tielemans zorgt plots voor ophef in Engeland. Na de pijnlijke ...

190
190
'Club Brugge zet record scherper: kaap van 50 miljoen'

Vooraf werd al aangekondigd dat Club Brugge wel eens een bijzonder drukke zomer tegemoet kon gaan. ...

706
706
Lardot velt verdict: Antwerp en Club Brugge bevoordeeld?

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag drie op het programma. Zoals gebruikelijk ...

687
687
Sam Kerkhofs bracht Steven Defour op een verrassend pad

Steven Defour heeft door de jaren heen heel wat meegemaakt, zowel op als naast het voetbalveld. De ...

131
131
'Ahoka neemt afscheid: Antwerp all-in voor vervanger'

Terwijl de fans nog altijd aan het bekomen zijn, gaat Antwerp na het knotsgekke 4-4 gelijkspel tegen ...

302
302
'Club Brugge pakt uit: winger Bayern medisch gekeurd'

Ruim een week voor het sluiten van de transfermarkt leek het inkomend huiswerk van Club Brugge al ...

625
625
Marc Coucke verrast iedereen met plotse gezinsuitbreiding

Marc Coucke vierde wederom feest dit weekend. De ondernemer nam de bekende restaurantketen Amadeus ...

266
266
Kwalijk gerucht: 'Trainer kreeg commissie op transfer Club'

Bij Club Brugge lijken ze voorlopig klaar te zijn met hun inkomende transferhuiswerk, tenzij ze ...

323
323
Debast eindelijk weer voetballer: "Het was niet makkelijk"

Rudi Garcia rekende de voorbije dagen af met de voetbalbond na zijn ontslag als bondscoach van de ...

48
48
Doku haalt stevig uit naar Rudi Garcia

De Rode Duivels beginnen in september aan hun nieuwe campagne in de Nations League met Mark van ...

630
630
'Nieuwe twist: Lille krijgt volgende bod op Fernandez-Pardo'

Het is een zeer bewogen zomer voor Matias Fernandez-Pardo. De 21-jarige aanvaller was eerst de grote ...

99
99
Borkelmans heeft zeer straffe uitdaging beet

Sinds zijn passage als assistent van Marc Wilmots bij de Rode Duivels is er in de Belgische ...

86
86
Ruben Van Gucht maandenlang gevolgd: opmerkelijke onthulling

Ruben Van Gucht blijft schijnbaar overal opduiken. Controversieel of niet, aan aandacht ...

82
82
Schotse baas komt met straffe onthulling over Pocognoli

Sébastien Pocognoli heeft deze zomer na zijn vertrek bij AS Monaco snel een nieuwe uitdaging ...

93
93

Meer sportnieuws