EXCLUSIEF De Muur van België: "Courtois is de beste ter wereld"

227 stemmen
EXCLUSIEF De Muur van België:

Thibaut 'El Muro' Courtois is op zijn 29ste beter dan ooit. Hij wist na een moeilijk begin iedereen te overtuigen bij Real Madrid. Op het WK 2018 was hij de 'Beste Doelman ter Wereld'. De Rode Duivels hebben dit EK nood aan een nieuwe topprestatie. VoetbalNieuws sprak met Georges Leekens en Stanley Menzo over de topdoelman. 

Courtois speelde al 84 keer voor de Rode Duivels. Daarin incasseerde hij amper 61 doelpunten en hij hield maar liefst 44 keer zijn netten schoon. Op een EK en WK speelde hij 17 wedstrijden en daarin incasseerde Courtois amper 14 tegengoals en hield hij 8 keer de nul. Dat zijn bijzonder straffe statistieken. 

Leekens werkte bij de nationale ploeg nog samen met de Limburger. Hij heeft niets dan lof voor de ex-doelman van Chelsea, Atlético Madrid en KRC Genk. "Thibaut is fantastisch. Hij heeft bij Real Madrid gedaan wat hij altijd doet: niet klagen en zich bewijzen. Bij Atlético was er kritiek op zijn komst omdat hij toen een jonge Spaanse belofte in de weg liep. Courtois zweeg, trainde goed en presteerde sterk. Hetzelfde bij Chelsea toen hij Petr Cech moest vervangen en bij Real Madrid Keylor Navas." 



"Courtois is mentaal ijzersterk. Overal waar hij komt presteert hij enorm goed. Hij werd aangetrokken als een Galactico en heeft ondanks een moeilijk begin bewezen dat hij een echte Galactico is. Voor mij is Courtois de beste doelman ter wereld. Het is ook iemand die zelfbewust is en hij baalt enorm als hij geen clean sheet heeft gehaald. Hij zou ook alles willen spelen, zelfs de oefenmatchen. Courtois heeft die winnaarsmentaliteit en na het afhaken van Vincent Kompany is hij ook meer een leider geworden”, aldus Leekens.

Het slotakkoord is voor Stanley Menzo. De Nederlandse ex-doelman van Ajax, PSV en Lierse SK was er bij op het WK 1990 en het EK 1992. "Ik vind het niet objectief om over een keeper te oordelen, die je niet wekelijks ziet spelen. Wat ik van Courtois heb gezien, was vooral in zijn periode bij Chelsea. Daar was hij sterk op de lijn en voetballend wat minder. Ik zag hem enkele keren spelen bij Real Madrid en daar zag ik wel dat hij voetballend er sterk vooruit op is gegaan. De beste doelman ter wereld? Dat vind ik op dit moment Manuel Neuer van Bayern München en Jan Oblak van Atlético Madrid.” 

LEES OOK: Vijf jaar Roberto Martinez: "Hij mag weg als hij het EK en WK wint"
LEES OOK: Het Grote Verlies van Kompany: "Hij kan Vince opvolgen"

Claudio Reulens

LEES OOK: Marc Coucke laat iedereen perplex achter bij absurd bod

Is Courtois de beste doelman ter wereld?

Meest recent

Cisse Sandra legt vertrek bij Club Brugge haarfijn uit

Cisse Sandra stond in de Supercup tegen Union SG nog in de basis bij Club Brugge, maar niet veel ...

34
34
‘KV Mechelen heeft absolute toptransfer binnen’

KV Mechelen is nog niet klaar op de zomermercato. Malinwa neemt het op speeldag 1 van de Jupiler Pro ...

42
42
‘Nieuwe dag, nieuw schandaal: affaire Infantino bij UEFA’

Gianni Infantino komt sinds het WK elke dag in de media. De grote baas van de FIFA werd afgeschoten ...

70
70
‘Jackpot KAA Gent: Europese topclub klopt aan’

De zomermercato loopt nog even door en dan is het ook voor de Belgische clubs zweten. Als ...

113
113
Praet onthult resem aanbiedingen: “Ik was verbaasd”

Dennis Praet maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar KV Mechelen, maar de middenvelder had ...

98
98
Club Brugge pakt ferm uit: miljoenentransfer afgerond

Club Brugge heeft na de competitiezege tegen KV Kortrijk zwaar uitgepakt op de zomermercato. ...

309
309
De Meyer speelt open kaart over in- en uitgaande transfers

Bij STVV zagen ze al een aantal spelers de club verlaten. En niet van de minste spelers. Trainer ...

43
43
Belgische topclubs vrezen: "De schrik van België"

Club Brugge zal met de komst van Jan Virgili weer zwaar uithalen. Hij kost 12 miljoen euro. Daarmee ...

677
677
Anderlecht 10 jaar zonder prijs: Bruno spreekt over ambities

Bij RSC Anderlecht beginnen ze het seizoen met een thuismatch tegen La Louvière. Het ...

168
168
'Bruno schuift met pionnen: groot slachtoffer in basiself'

RSC Anderlecht begint zondagavond aan zijn nieuwe campagne in de Jupiler Pro League. De ...

329
329
'Liverpool helemaal los: stuntdeal bij Barça, bod van 115 mil'

Na een tegenvallend seizoen wil Liverpool FC in de komende jaargang opnieuw een gooi doen naar de ...

113
113
Potts debuteert bij Club: ploegmaats doen boekje open

Club Brugge heeft de competitie geopend met een vlotte 3-0-overwinning tegen KV Kortrijk. Daarbij ...

755
755
Vermeeren forceert plots sensationele transferwending

Arthur Vermeeren leek bij RB Leipzig opnieuw op weg naar de uitgang. Enkele maanden later ligt alles ...

301
301
'Genk lanceert nieuw offensief: dríé extra aanwinsten'

KRC Genk opent zondagnamiddag zijn nieuwe seizoen met een bezoek aan Zulte Waregem. Ondertussen ...

685
685
Club Brugge heeft nieuw 'monster': kranten gaan uit hun dak

Club Brugge is foutloos aan de nieuwe jaargang in de Jupiler Pro League begonnen. Vrijdagavond ...

899
899
Koffi of Chambaere? Hubert geeft zijn keuze prijs

Union SG zag Kjell Scherpen naar Ipswich Town in Engeland vertrekken en haalde Hervé Koffi ...

90
90
Vanaken looft aanwinst: "Ongelooflijk!"

Club Brugge won met 3-0 van KV Kortrijk. Een goede opener van het seizoen. De landskampioen had ...

645
645
Lee meteen lieveling bij Club: "Heb ik nog nooit meegemaakt"

Club Brugge heeft het seizoen geopend met een vlotte 3-0-zege tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart is nog ...

887
887
Efficiënt Club haalt na rust trekker over tegen kranig KVK

Club Brugge moest even op gang komen, maar maakte na rust toch komaf met een kranig KV Kortrijk. De ...

133
133
'Clement vangt bot: Standard eist 8 miljoen euro'

Als het van Philippe Clement afhangt, dan gaat hij deze zomer nog shoppen bij Standard. Dat meldt ...

378
378
Tzolis: "Daarom verliet ik Club voor Arsenal"

Bij Club Brugge zagen ze Christos Tzolis naar Arsenal vertrekken. Dat leverde 40 miljoen euro op. De ...

633
633
Club Brugge op voorsprong: Brugse fans schrikken even

Club Brugge en KV Kortrijk openden vanavond de Jupiler Pro League. De eerste 45 minuten liggen ...

238
238
"Ik verlaat Anderlecht komende zomer niét"

Bij RSC Anderlecht was het de afgelopen jaren een komen en gaan van spelers. Vaak waren spelers al ...

535
535
Standard hoopt op nieuwe sensatie: "Enorme club"

Standard plukte Salieu Drammeh voor ruim twee miljoen euro weg bij het Noorse Lillestrøm SK. ...

208
208
Stevige bom onder spraakmakend huwelijk Cristiano Ronaldo?

Cristiano Ronaldo blijft ook na zijn 40ste de debatten beheersen. De Portugees staat voor een ...

123
123

Meer sportnieuws