EXCLUSIEF De Muur van België: "Courtois is de beste ter wereld"

door
EXCLUSIEF De Muur van België:

Thibaut 'El Muro' Courtois is op zijn 29ste beter dan ooit. Hij wist na een moeilijk begin iedereen te overtuigen bij Real Madrid. Op het WK 2018 was hij de 'Beste Doelman ter Wereld'. De Rode Duivels hebben dit EK nood aan een nieuwe topprestatie. VoetbalNieuws sprak met Georges Leekens en Stanley Menzo over de topdoelman. 

Courtois speelde al 84 keer voor de Rode Duivels. Daarin incasseerde hij amper 61 doelpunten en hij hield maar liefst 44 keer zijn netten schoon. Op een EK en WK speelde hij 17 wedstrijden en daarin incasseerde Courtois amper 14 tegengoals en hield hij 8 keer de nul. Dat zijn bijzonder straffe statistieken. 

Leekens werkte bij de nationale ploeg nog samen met de Limburger. Hij heeft niets dan lof voor de ex-doelman van Chelsea, Atlético Madrid en KRC Genk. "Thibaut is fantastisch. Hij heeft bij Real Madrid gedaan wat hij altijd doet: niet klagen en zich bewijzen. Bij Atlético was er kritiek op zijn komst omdat hij toen een jonge Spaanse belofte in de weg liep. Courtois zweeg, trainde goed en presteerde sterk. Hetzelfde bij Chelsea toen hij Petr Cech moest vervangen en bij Real Madrid Keylor Navas." 



"Courtois is mentaal ijzersterk. Overal waar hij komt presteert hij enorm goed. Hij werd aangetrokken als een Galactico en heeft ondanks een moeilijk begin bewezen dat hij een echte Galactico is. Voor mij is Courtois de beste doelman ter wereld. Het is ook iemand die zelfbewust is en hij baalt enorm als hij geen clean sheet heeft gehaald. Hij zou ook alles willen spelen, zelfs de oefenmatchen. Courtois heeft die winnaarsmentaliteit en na het afhaken van Vincent Kompany is hij ook meer een leider geworden”, aldus Leekens.

Het slotakkoord is voor Stanley Menzo. De Nederlandse ex-doelman van Ajax, PSV en Lierse SK was er bij op het WK 1990 en het EK 1992. "Ik vind het niet objectief om over een keeper te oordelen, die je niet wekelijks ziet spelen. Wat ik van Courtois heb gezien, was vooral in zijn periode bij Chelsea. Daar was hij sterk op de lijn en voetballend wat minder. Ik zag hem enkele keren spelen bij Real Madrid en daar zag ik wel dat hij voetballend er sterk vooruit op is gegaan. De beste doelman ter wereld? Dat vind ik op dit moment Manuel Neuer van Bayern München en Jan Oblak van Atlético Madrid.” 

LEES OOK: Vijf jaar Roberto Martinez: "Hij mag weg als hij het EK en WK wint"
LEES OOK: Het Grote Verlies van Kompany: "Hij kan Vince opvolgen"

Claudio Reulens

LEES OOK: Straf statement Club in Kazachstan: CL-droom springlevend

Is Courtois de beste doelman ter wereld?

Meest recent

'Pocognoli klopt aan voor toptransfer bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht willen ze dolgraag een aantal spelers van de hand doen. De loonmassa moet naar ...

22
22
Uitgerekend Kanga vernedert Standard in eigen huis

In de Jupiler Pro League stond er met Standard - AA Gent een topper voor de top zes op het ...

60
60
KRC Genk trots: beste rapport in vele jaren

Het ging na de zege bij FC Utrecht vooral over de fans van KRC Genk. Maar de Limburgers zorgden wel ...

33
33
Hubert deelt gigantische tegenvaller Union SG mee

Union SG speelde verdienstelijk tegen Bayern München, maar verloor er met 2-0. De Brusselaars ...

33
33
'Dortmund wil zomerse slag slaan bij Genk én Club'

Borussia Dortmund is een club die heel aandachtig scout in de Jupiler Pro League. De Duitsers hebben ...

136
136
Leko krijgt volle laag: "Gelukkig dat hij AA Gent verliet"

Ivan Leko vertrok als een dief in de nacht bij AA Gent om voor Club Brugge te kenen. Ondertussen ...

136
136
Patro en Lokeren ronden alweer onderlinge transfer af

Sporting Lokeren en Patro Eisden maakten vorige week de transfer van Radja Nainggolan bekend. De ...

29
29
KRC Genk riskeert zware straf: club onderneemt stappen

Racing Genk won met 0-2 van FC Utrecht, maar het ging vooral over de rellen met de fans. CEO Luc ...

327
327
Vrancken heeft zeer groot transfernieuws bij STVV

Het is toch een drukke mercato bij STVV. Wouter Vrancken zag al drie spelers naar Stayen komen en er ...

193
193
'Club Brugge ruikt bloed: toptransfer aan stuntprijs'

Club Brugge heeft een winterkans geroken en ze willen toeslaan. Ze kunnen een toptransfer aan ...

444
444
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

88
88
FCV Dender strikt smaakmaker uit Challenger Pro League

Er werden vanavond twee transfers officieel afgerond in de Jupiler Pro League. FCV Dender en La ...

34
34
'Anderlecht vindt akkoord: Stroeykens weigert voorstel'

Bij RSC Anderlecht mag er nog het een en ander verwacht worden deze transferperiode. De Brusselaars ...

411
411
OHL laat spits gaan, JPL-club hapt meteen

Oud-Heverlee Leuven heeft vandaag een speler gratis de club laten verlaten. Even later tekende die ...

46
46
'Club Brugge loopt blauwtje: toptransfer van de baan'

Vers bloed achterin is misschien evenmin een overbodige luxe, maar Club Brugge blijkt momenteel toch ...

432
432
De Mil klopt op tafel: vijf voor twaalf bij AA Gent

AA Gent boekte zondag een deugddoende zege tegen RSC Anderlecht. De kop is er dus af voor Rik De ...

138
138
Leko hakt knopen door: selectie Club Brugge bekend

Na de nederlaag tegen La Louvière gaat Club Brugge zaterdag in eigen huis tegen Zulte Waregem ...

342
342
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

Na twee competitienederlagen op een rij, en een magere vier op 12, wil RSC Anderlecht opnieuw ...

240
240
Leko moet puzzelen: 'Club Brugge transfermarkt op?'

Tussenin de helse tocht naar Kazachstan en de cruciale kraker tegen Olympique Marseille in de ...

316
316
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

107
107
'Hasi verrast: Anderlecht rondt transferhuiswerk af'

Tot zijn tevredenheid mocht Besnik Hasi met Danylo Sikan sneller dan verwacht een spits verwelkomen, ...

485
485
'Leko houdt adem in: totale leegloop bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt met Félix Lemaréchal en Andreas Schjelderup snel twee aanwinsten ...

516
516
Nainggolan kiest voor openheid: “Ik doe het elke dag”

Radja Nainggolan is 37 en weigert rustig uit te bollen. Na een opvallende overstap van Lokeren naar ...

652
652
Hasi glundert: “Sterker en explosiever dan Iachtchouk”

RSC Anderlecht heeft met Danylo Sikan een nieuwe aanvaller binnengehaald. De 24-jarige ...

315
315
Leko spreekt duidelijke taal over transfer Onyedika

Raphael Onyedika werd vorige zomer al nadrukkelijk met een transfer in verband gebracht en dat is ...

216
216

Meer sportnieuws