EXCLUSIEF De Muur van België: "Courtois is de beste ter wereld"

227
EXCLUSIEF De Muur van België:

Thibaut 'El Muro' Courtois is op zijn 29ste beter dan ooit. Hij wist na een moeilijk begin iedereen te overtuigen bij Real Madrid. Op het WK 2018 was hij de 'Beste Doelman ter Wereld'. De Rode Duivels hebben dit EK nood aan een nieuwe topprestatie. VoetbalNieuws sprak met Georges Leekens en Stanley Menzo over de topdoelman. 

Courtois speelde al 84 keer voor de Rode Duivels. Daarin incasseerde hij amper 61 doelpunten en hij hield maar liefst 44 keer zijn netten schoon. Op een EK en WK speelde hij 17 wedstrijden en daarin incasseerde Courtois amper 14 tegengoals en hield hij 8 keer de nul. Dat zijn bijzonder straffe statistieken. 

Leekens werkte bij de nationale ploeg nog samen met de Limburger. Hij heeft niets dan lof voor de ex-doelman van Chelsea, Atlético Madrid en KRC Genk. "Thibaut is fantastisch. Hij heeft bij Real Madrid gedaan wat hij altijd doet: niet klagen en zich bewijzen. Bij Atlético was er kritiek op zijn komst omdat hij toen een jonge Spaanse belofte in de weg liep. Courtois zweeg, trainde goed en presteerde sterk. Hetzelfde bij Chelsea toen hij Petr Cech moest vervangen en bij Real Madrid Keylor Navas." 



"Courtois is mentaal ijzersterk. Overal waar hij komt presteert hij enorm goed. Hij werd aangetrokken als een Galactico en heeft ondanks een moeilijk begin bewezen dat hij een echte Galactico is. Voor mij is Courtois de beste doelman ter wereld. Het is ook iemand die zelfbewust is en hij baalt enorm als hij geen clean sheet heeft gehaald. Hij zou ook alles willen spelen, zelfs de oefenmatchen. Courtois heeft die winnaarsmentaliteit en na het afhaken van Vincent Kompany is hij ook meer een leider geworden”, aldus Leekens.

Het slotakkoord is voor Stanley Menzo. De Nederlandse ex-doelman van Ajax, PSV en Lierse SK was er bij op het WK 1990 en het EK 1992. "Ik vind het niet objectief om over een keeper te oordelen, die je niet wekelijks ziet spelen. Wat ik van Courtois heb gezien, was vooral in zijn periode bij Chelsea. Daar was hij sterk op de lijn en voetballend wat minder. Ik zag hem enkele keren spelen bij Real Madrid en daar zag ik wel dat hij voetballend er sterk vooruit op is gegaan. De beste doelman ter wereld? Dat vind ik op dit moment Manuel Neuer van Bayern München en Jan Oblak van Atlético Madrid.” 

LEES OOK: Vijf jaar Roberto Martinez: "Hij mag weg als hij het EK en WK wint"
LEES OOK: Het Grote Verlies van Kompany: "Hij kan Vince opvolgen"

Claudio Reulens

LEES OOK: Mannaert en Mignolet lijken wéér mis te grijpen

Is Courtois de beste doelman ter wereld?

Meest recent

‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

1
1
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

7
7
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

50
50
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

224
224
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

25
25
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

264
264
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

111
111
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

160
160
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

386
386
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

135
135
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

139
139
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

617
617
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

161
161
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

104
104
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

131
131
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

35
35
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

84
84
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

335
335
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

46
46
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

59
59
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

24
24
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

132
132
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

63
63
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

239
239
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

81
81

Meer sportnieuws