EXCLUSIEF Het Grote Verlies van Kompany: "Hij kan Vince opvolgen"

529
EXCLUSIEF Het Grote Verlies van Kompany:

België speelde op het WK 2018 een fantastisch toernooi. De defensie van de Rode Duivels werd geleid door Vincent Kompany, die na de groepsfase pas echt aan de bak kwam. De Belgen gaan hem dit toernooi heel hard missen. 

Kompany was outstanding tegen Brazilië, toen hij samen met de andere kleppers op de afspraak was. Vince the Prince leek van het EK 2020 zijn slotakkoord te maken als international, maar corona gooide alle planning in het water. Kompany speelde van december 2019 tot maart 2020 op een bijzonder hoog niveau bij Anderlecht en leek klaar om nog een laatste keer te schitteren op het hoogste niveau. Hij bleef toen ook vele maanden fit. Toen kwam de pandemie… 

Corona zorgde voor uitstel van het EK en Kompany begon de voorbereiding op het nieuwe seizoen, maar viel na een sterke prestatie tegen Saint-Etienne wéér geblesseerd uit. Even later stopte hij en werd hij hoofdtrainer, nadat de club hem voor het blok had gezet: focussen op de rol als speler, of focussen op een rol als coach. Kompany koos voor zijn verre toekomst en liet de nabije toekomst daarvoor liggen. Géén EK en dat was een domper. 



Groot verlies 

Georges Leekens had Kompany onder zijn hoede bij de Rode Duivels. "Vince was een geweldige speler en de speler van 2018 gaan we heel erg missen bij de Rode Duivels. Ik denk echter dat het toch wat over was voor hem. Het EK werd uitgesteld, dan kwam die nieuwe blessure en hij had zijn vizier al wat gericht op de rol van coach… Mentaal valt het allemaal niet te onderschatten. Hij kende in zijn carrière zoveel blessures, maar telkens knokte hij zich terug. Soms keerde hij wellicht wat te snel terug, maar het is ongelooflijk dat hij telkens zo een niveau haalde. Dat is indrukwekkend, want hij speelde op het allerhoogste niveau." 

Leekens kijkt met plezier terug met zijn samenwerking met Kompany bij de nationale ploeg. “Ik maakte Vincent bij de nationale ploeg aanvoerder in plaats van Thomas Vermaelen. Hij had zo een uitstraling en was zo een persoonlijk, waardoor zijn impact op de spelersgroep veel groter was dan andere jongens. Vincent was ook iemand met een ongelooflijke winnaarsmentaliteit en iemand die altijd meer wou. Ik heb hem soms wel eens gezegd dat hij niet té perfectionistisch moest zijn, maar het is iemand die zichzelf ook in vraag stelt. Ik herinner mij nog trainingen met de nationale ploeg: Vincent Kompany versus Romelu Lukaku. Romelu had ook die mentaliteit van Kompany. Ik zette hen vaak tegenover elkaar op training, maar die jongens hielden elkaar zo scherp. Die duels op training tussen hen… (blaast). Ik zei soms om het wat kalmer aan te doen, maar dat waren twee winnaars die voluit gingen. ’Dat is niet nodig coach’. Zij genoten van die duels op training en zo maakten ze elkaar ook beter."



Opvolging verloopt moeizaam 

De opvolging verloopt moeizaam. Op de korte termijn kan Thomas Vermaelen hem vervangen, maar Dedryck Boyata en Jason Denayer konden tot op heden niet helemaal overtuigen. Kan Zinho Vanheusden dat na het EK stilaan beginnen te doen? 

"Bij de nationale ploeg hoop ik dat Vanheusden zich kan doorzetten en Vince op termijn kan opvolgen. Ik hoop voor die jongen dat die gespaard blijft van verder blessureleed, want het is iemand die zeer veel kwaliteiten heeft. Daarnaast hebben we met Jason Denayer nog een interessante verdediger.” 



Trainer Kompany

Leekens had het ook nog even over de trainer Kompany. Die maakte afgelopen seizoen veel indruk op hem. "Ik vind Kompany een geweldige trainer. We moeten eerlijk zijn, dit Anderlecht heeft niet de beste ploeg van België, hé. Kompany viel in de zomer weg, Chadli bleef niet en dan werd Doku ook nog eens verkocht. Het was wat zoeken voor Vincent, hij heeft zijn grote kwaliteiten als coach laten zien en leert snel."

"Hij toonde zich heel flexibel. Ik herinner mij de ‘inverted wing backs’ nog en daar is hij toch vanaf gestapt. Anderlecht ging steeds beter spelen en het is dankzij Kompany dat ze Europa in gaan. Het is ook een coach die keuzes durft maken en jonge talenten kansen geeft. Hun doelman (Wellenreuther, nvdr.) presteerde niet goed en hij zet er een jonkie in (Verbruggen, nvdr.). Tegen Antwerp brengt hij met Debast een 17-jarige in het veld. Ik hoop voor hen dat ze Nmecha kunnen houden, maar ik vrees ervoor. Hij is zo goed en ik denk nu al onhoudbaar."

Zoals Michel Verschueren 

Kompany deed ons dit seizoen wat denken aan Michel Verschueren. Net als ‘Mister Michel’ ging Kompany in het oog van de storm staan in de moeilijke momenten en hij deed dit met grote klasse. "Inderdaad, nu je het zegt. Kompany heeft inderdaad die rol wat overgenomen. Vincent is een persoonlijkheid en bijzonder sterk in de communicatie. Hij is de geknipte man om met die druk om te gaan. Mentaal is hij zo sterk", besluit Leekens.

Claudio Reulens

LEES OOK: Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Wie moet de plaats van Kompany op het EK innemen?

Meest recent

‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

25
25
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

58
58
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

48
48
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

24
24
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

179
179
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

248
248
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

81
81
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

82
82
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

170
170
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

69
69
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

237
237
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

329
329
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

48
48
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

440
440
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

349
349
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

115
115
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

196
196
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

29
29
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

75
75
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

50
50
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

115
115
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

117
117
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

41
41
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

17
17
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

19
19

Meer sportnieuws