EXCLUSIEF Het Grote Verlies van Kompany: "Hij kan Vince opvolgen"

door
EXCLUSIEF Het Grote Verlies van Kompany:

België speelde op het WK 2018 een fantastisch toernooi. De defensie van de Rode Duivels werd geleid door Vincent Kompany, die na de groepsfase pas echt aan de bak kwam. De Belgen gaan hem dit toernooi heel hard missen. 

Kompany was outstanding tegen Brazilië, toen hij samen met de andere kleppers op de afspraak was. Vince the Prince leek van het EK 2020 zijn slotakkoord te maken als international, maar corona gooide alle planning in het water. Kompany speelde van december 2019 tot maart 2020 op een bijzonder hoog niveau bij Anderlecht en leek klaar om nog een laatste keer te schitteren op het hoogste niveau. Hij bleef toen ook vele maanden fit. Toen kwam de pandemie… 

Corona zorgde voor uitstel van het EK en Kompany begon de voorbereiding op het nieuwe seizoen, maar viel na een sterke prestatie tegen Saint-Etienne wéér geblesseerd uit. Even later stopte hij en werd hij hoofdtrainer, nadat de club hem voor het blok had gezet: focussen op de rol als speler, of focussen op een rol als coach. Kompany koos voor zijn verre toekomst en liet de nabije toekomst daarvoor liggen. Géén EK en dat was een domper. 



Groot verlies 

Georges Leekens had Kompany onder zijn hoede bij de Rode Duivels. "Vince was een geweldige speler en de speler van 2018 gaan we heel erg missen bij de Rode Duivels. Ik denk echter dat het toch wat over was voor hem. Het EK werd uitgesteld, dan kwam die nieuwe blessure en hij had zijn vizier al wat gericht op de rol van coach… Mentaal valt het allemaal niet te onderschatten. Hij kende in zijn carrière zoveel blessures, maar telkens knokte hij zich terug. Soms keerde hij wellicht wat te snel terug, maar het is ongelooflijk dat hij telkens zo een niveau haalde. Dat is indrukwekkend, want hij speelde op het allerhoogste niveau." 

Leekens kijkt met plezier terug met zijn samenwerking met Kompany bij de nationale ploeg. “Ik maakte Vincent bij de nationale ploeg aanvoerder in plaats van Thomas Vermaelen. Hij had zo een uitstraling en was zo een persoonlijk, waardoor zijn impact op de spelersgroep veel groter was dan andere jongens. Vincent was ook iemand met een ongelooflijke winnaarsmentaliteit en iemand die altijd meer wou. Ik heb hem soms wel eens gezegd dat hij niet té perfectionistisch moest zijn, maar het is iemand die zichzelf ook in vraag stelt. Ik herinner mij nog trainingen met de nationale ploeg: Vincent Kompany versus Romelu Lukaku. Romelu had ook die mentaliteit van Kompany. Ik zette hen vaak tegenover elkaar op training, maar die jongens hielden elkaar zo scherp. Die duels op training tussen hen… (blaast). Ik zei soms om het wat kalmer aan te doen, maar dat waren twee winnaars die voluit gingen. ’Dat is niet nodig coach’. Zij genoten van die duels op training en zo maakten ze elkaar ook beter."



Opvolging verloopt moeizaam 

De opvolging verloopt moeizaam. Op de korte termijn kan Thomas Vermaelen hem vervangen, maar Dedryck Boyata en Jason Denayer konden tot op heden niet helemaal overtuigen. Kan Zinho Vanheusden dat na het EK stilaan beginnen te doen? 

"Bij de nationale ploeg hoop ik dat Vanheusden zich kan doorzetten en Vince op termijn kan opvolgen. Ik hoop voor die jongen dat die gespaard blijft van verder blessureleed, want het is iemand die zeer veel kwaliteiten heeft. Daarnaast hebben we met Jason Denayer nog een interessante verdediger.” 



Trainer Kompany

Leekens had het ook nog even over de trainer Kompany. Die maakte afgelopen seizoen veel indruk op hem. "Ik vind Kompany een geweldige trainer. We moeten eerlijk zijn, dit Anderlecht heeft niet de beste ploeg van België, hé. Kompany viel in de zomer weg, Chadli bleef niet en dan werd Doku ook nog eens verkocht. Het was wat zoeken voor Vincent, hij heeft zijn grote kwaliteiten als coach laten zien en leert snel."

"Hij toonde zich heel flexibel. Ik herinner mij de ‘inverted wing backs’ nog en daar is hij toch vanaf gestapt. Anderlecht ging steeds beter spelen en het is dankzij Kompany dat ze Europa in gaan. Het is ook een coach die keuzes durft maken en jonge talenten kansen geeft. Hun doelman (Wellenreuther, nvdr.) presteerde niet goed en hij zet er een jonkie in (Verbruggen, nvdr.). Tegen Antwerp brengt hij met Debast een 17-jarige in het veld. Ik hoop voor hen dat ze Nmecha kunnen houden, maar ik vrees ervoor. Hij is zo goed en ik denk nu al onhoudbaar."

Zoals Michel Verschueren 

Kompany deed ons dit seizoen wat denken aan Michel Verschueren. Net als ‘Mister Michel’ ging Kompany in het oog van de storm staan in de moeilijke momenten en hij deed dit met grote klasse. "Inderdaad, nu je het zegt. Kompany heeft inderdaad die rol wat overgenomen. Vincent is een persoonlijkheid en bijzonder sterk in de communicatie. Hij is de geknipte man om met die druk om te gaan. Mentaal is hij zo sterk", besluit Leekens.

Claudio Reulens

LEES OOK: Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Wie moet de plaats van Kompany op het EK innemen?

Meest recent

Bayern maakt indruk: Kompany duidelijk over zijn rol

Bayern München blijft door zijn seizoen razen. Het plaatste zich dinsdagavond al zo goed als ...

2
2
'Zulte Waregem slaat fraaie slag met revelatie'

Zulte Waregem moet in de komende weken nog knokken om de Relegation Play-Off te onlopen. Nochtans ...

8
8
'Doku klopt op tafel: schokkende transfer op komst?'

Woensdagavond is het in de Champions League uitkijken naar de clash tussen Real Madrid en Manchester ...

27
27
'Oude bekende wil Openda uit Italiaanse hel verlossen'

Loïs Openda versierde vorige zomer een droomtransfer naar Juventus, maar die overgang is tot ...

42
42
'Sunderland wil nieuwe slag slaan met JPL-smaakmaker'

Sunderland ontpopte zich de voorbije maanden tot één van de aangename verrassingen van ...

25
25
'Plan Chelsea met Lavia bekend'

Door blessures zag hij alweer zijn seizoen grotendeels in het water vallen, maar nu lijkt ...

43
43
Pro League lost laatste details voor bekerfinale

Voor de titel in de Jupiler Pro League lijken er met Union, Club Brugge en STVV nog drie kanshebbers ...

125
125
TRANSFERUURTJE: 'Exodus bij Club, De Cat verbaast RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

168
168
Noa Lang kookt nieuwe hit: ‘Noano’ groot succes in Turkije

Noa Lang voelt zich in zijn sas bij Galatasaray. De voormalige buitenspeler van Club Brugge kreeg ...

29
29
Alderweireld laat niemand onberoerd met tv-getuigenis

Sommige bekentenissen verwacht je niet van een topvoetballer. Op het veld oogt alles vaak perfect. ...

47
47
‘Entourage Ilic slaat op tafel: Anderlecht stuit op probleem’

Mihajlo Ilic is onder Jeremy Taravel uitgegroeid tot een absolute basispion. De verdediger wordt ...

217
217
Eden Hazard heeft één enorme spijt in carrière

Eden Hazard kende een grootse carrière bij Lille, Chelsea en Real Madrid. Ook bij de Rode ...

161
161
Anderlecht staat op in toppers: dit zorgt voor ommekeer

RSC Anderlecht kreeg de afgelopen jaren telkens kletsen van de rechtstreekse concurrenten. In ...

133
133
Échte reden ontslag Vandenbroeck bij Zulte onthuld

Sven Vandenbroeck werd bij Zulte Waregem de laan uitgestuurd. Essevee vecht nog tegen degradatie en ...

238
238
Tudor slaat terug na doelmannenrel: “Nooit meegemaakt”

Het is hommeles bij Tottenham Hotspur. De Engelse club kreeg een pandoering van jewelste in de ...

88
88
‘Trump en Infantino hakken knoop door over Iran’

Door de penibele situatie in Iran en het Midden-Oosten kregen de Rode Duivels mogelijk een nieuwe ...

64
64
Heeft Biglia spijt? Argentijn open over Anderlecht en Taravel

Lucas Biglia vertrok bij RSC Anderlecht na het ontslag van Besnik Hasi. De Argentijn verliet de club ...

438
438
Degryse zet Doku op zijn plaats: “Hij valt mogelijk af”

Jérémy Doku kende een sterke periode bij Manchester City, maar de buitenspeler kampte ...

196
196
'Transferwending Anderlecht: drastische ommekeer op tafel'

Sinds Jérémy Taravel het roer overnam als (interim-)trainer, kan RSC Anderlecht ...

316
316
Straf statement Bayern: Kompany hemel in geprezen na monsterzege

Bayern München heeft dinsdagavond nogmaals zijn favorietenrol in de Champions League ...

290
290
Uithaal Verhaeghe, Mignolet-soap: Hayen doet Club-boekje open

Nicky Hayen staat bij KRC Genk voor enkele cruciale wedstrijden. De Limburgers hopen zich immers ...

944
944
Coucke wil ijsimperium, maar plannen smelten weg

Marc Coucke is een ondernemer pur sang en is uitgegroeid tot één van de grootste ...

75
75
Anderlecht stomverbaasd: terugkeer Biglia naar België?

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer clubboegbeeld Lucas Biglia weer in huis. In de nasleep van het ...

532
532
‘OM heeft het gehad met Vermeeren: exit akelig dichtbij’

Arthur Vermeeren leek stilaan zijn plek te vinden bij Olympique Marseille, maar de twijfel is in ...

191
191
Engeland verwoestend na Spurs-drama: per direct ontslag geëist

Het horror-seizoen van Tottenham Hotspur is opnieuw een dieptriest hoofdstuk rijker. De Engelse club ...

136
136

Meer sportnieuws