EXCLUSIEF Het Grote Verlies van Kompany: "Hij kan Vince opvolgen"

door
EXCLUSIEF Het Grote Verlies van Kompany:

België speelde op het WK 2018 een fantastisch toernooi. De defensie van de Rode Duivels werd geleid door Vincent Kompany, die na de groepsfase pas echt aan de bak kwam. De Belgen gaan hem dit toernooi heel hard missen. 

Kompany was outstanding tegen Brazilië, toen hij samen met de andere kleppers op de afspraak was. Vince the Prince leek van het EK 2020 zijn slotakkoord te maken als international, maar corona gooide alle planning in het water. Kompany speelde van december 2019 tot maart 2020 op een bijzonder hoog niveau bij Anderlecht en leek klaar om nog een laatste keer te schitteren op het hoogste niveau. Hij bleef toen ook vele maanden fit. Toen kwam de pandemie… 

Corona zorgde voor uitstel van het EK en Kompany begon de voorbereiding op het nieuwe seizoen, maar viel na een sterke prestatie tegen Saint-Etienne wéér geblesseerd uit. Even later stopte hij en werd hij hoofdtrainer, nadat de club hem voor het blok had gezet: focussen op de rol als speler, of focussen op een rol als coach. Kompany koos voor zijn verre toekomst en liet de nabije toekomst daarvoor liggen. Géén EK en dat was een domper. 



Groot verlies 

Georges Leekens had Kompany onder zijn hoede bij de Rode Duivels. "Vince was een geweldige speler en de speler van 2018 gaan we heel erg missen bij de Rode Duivels. Ik denk echter dat het toch wat over was voor hem. Het EK werd uitgesteld, dan kwam die nieuwe blessure en hij had zijn vizier al wat gericht op de rol van coach… Mentaal valt het allemaal niet te onderschatten. Hij kende in zijn carrière zoveel blessures, maar telkens knokte hij zich terug. Soms keerde hij wellicht wat te snel terug, maar het is ongelooflijk dat hij telkens zo een niveau haalde. Dat is indrukwekkend, want hij speelde op het allerhoogste niveau." 

Leekens kijkt met plezier terug met zijn samenwerking met Kompany bij de nationale ploeg. “Ik maakte Vincent bij de nationale ploeg aanvoerder in plaats van Thomas Vermaelen. Hij had zo een uitstraling en was zo een persoonlijk, waardoor zijn impact op de spelersgroep veel groter was dan andere jongens. Vincent was ook iemand met een ongelooflijke winnaarsmentaliteit en iemand die altijd meer wou. Ik heb hem soms wel eens gezegd dat hij niet té perfectionistisch moest zijn, maar het is iemand die zichzelf ook in vraag stelt. Ik herinner mij nog trainingen met de nationale ploeg: Vincent Kompany versus Romelu Lukaku. Romelu had ook die mentaliteit van Kompany. Ik zette hen vaak tegenover elkaar op training, maar die jongens hielden elkaar zo scherp. Die duels op training tussen hen… (blaast). Ik zei soms om het wat kalmer aan te doen, maar dat waren twee winnaars die voluit gingen. ’Dat is niet nodig coach’. Zij genoten van die duels op training en zo maakten ze elkaar ook beter."



Opvolging verloopt moeizaam 

De opvolging verloopt moeizaam. Op de korte termijn kan Thomas Vermaelen hem vervangen, maar Dedryck Boyata en Jason Denayer konden tot op heden niet helemaal overtuigen. Kan Zinho Vanheusden dat na het EK stilaan beginnen te doen? 

"Bij de nationale ploeg hoop ik dat Vanheusden zich kan doorzetten en Vince op termijn kan opvolgen. Ik hoop voor die jongen dat die gespaard blijft van verder blessureleed, want het is iemand die zeer veel kwaliteiten heeft. Daarnaast hebben we met Jason Denayer nog een interessante verdediger.” 



Trainer Kompany

Leekens had het ook nog even over de trainer Kompany. Die maakte afgelopen seizoen veel indruk op hem. "Ik vind Kompany een geweldige trainer. We moeten eerlijk zijn, dit Anderlecht heeft niet de beste ploeg van België, hé. Kompany viel in de zomer weg, Chadli bleef niet en dan werd Doku ook nog eens verkocht. Het was wat zoeken voor Vincent, hij heeft zijn grote kwaliteiten als coach laten zien en leert snel."

"Hij toonde zich heel flexibel. Ik herinner mij de ‘inverted wing backs’ nog en daar is hij toch vanaf gestapt. Anderlecht ging steeds beter spelen en het is dankzij Kompany dat ze Europa in gaan. Het is ook een coach die keuzes durft maken en jonge talenten kansen geeft. Hun doelman (Wellenreuther, nvdr.) presteerde niet goed en hij zet er een jonkie in (Verbruggen, nvdr.). Tegen Antwerp brengt hij met Debast een 17-jarige in het veld. Ik hoop voor hen dat ze Nmecha kunnen houden, maar ik vrees ervoor. Hij is zo goed en ik denk nu al onhoudbaar."

Zoals Michel Verschueren 

Kompany deed ons dit seizoen wat denken aan Michel Verschueren. Net als ‘Mister Michel’ ging Kompany in het oog van de storm staan in de moeilijke momenten en hij deed dit met grote klasse. "Inderdaad, nu je het zegt. Kompany heeft inderdaad die rol wat overgenomen. Vincent is een persoonlijkheid en bijzonder sterk in de communicatie. Hij is de geknipte man om met die druk om te gaan. Mentaal is hij zo sterk", besluit Leekens.

Claudio Reulens

LEES OOK: Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

Wie moet de plaats van Kompany op het EK innemen?

Meest recent

Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

48
48
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

15
15
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

64
64
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

106
106
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

38
38
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

15
15
De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

38
38
Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

135
135
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

69
69
Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

48
48
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

77
77
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

314
314
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

34
34
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

153
153
Haaland onder vuur na 'walgelijke' actie: "Tragisch gewoon"

Erling Haaland heeft voor flinke ophef gezorgd in Engeland en vooral in eigen land. De spits van ...

40
40
‘Sensationele comeback Toni Kroos in de maak’

Toni Kroos wordt gezien als één van de beste middenvelders van zijn generatie. De ...

42
42
De Mil bonkt op tafel: felle waarschuwing voor KAA Gent

KAA Gent vindt zijn draai maar niet in de Champions Play-Offs. Komende speeldag wacht KV Mechelen, ...

128
128
‘Details switch Mokio onthuld: KBVB grijpt in en géén WK’

Jorthy Mokio heeft al een interland bij de Rode Duivels achter zijn naam staan, maar de verdediger ...

257
257
De Bruyne schittert in opmerkelijk filmpje, Lukaku genegeerd

Kevin De Bruyne is één van de grote sterren in Italië. Sinds zijn transfervrije ...

7
7
Nakende Club-transfer zorgt voor verbazing in Nederland

Bij Club Brugge beginnen ze doorgaans al in de lente te werken aan hun eerste zomertransfers en dat ...

318
318
Van der Elst voorspelt straffe volgende club Kompany

Na dit weekend zullen alle ogen weer gericht zijn op de Champions League, want daarin worden de ...

208
208
'Schok voor Rode Duivels: Mokio keert België rug toe'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al heel wat grote talenten door de vingers glippen. Spelers ...

126
126
Karl Vannieuwkerke legt financiën bloot: waarheid schokt

Karl Vannieuwkerke is al jaren een bekend gezicht op televisie, maar ook achter de schermen van het ...

56
56
Anderlecht realiseert pikante transfer bij Union

De derby tussen Anderlecht en Union leverde vorig weekend heel wat vuurwerk op, met een zege voor de ...

240
240
'Verrassende uitweg Openda: eerste club meldt zich'

Het heeft er alle schijn van dat het avontuur van Loïs Openda bij Juventus slechts beperkt zal ...

74
74

Meer sportnieuws