EXCLUSIEF Het Grote Verlies van Kompany: "Hij kan Vince opvolgen"

door
EXCLUSIEF Het Grote Verlies van Kompany:

België speelde op het WK 2018 een fantastisch toernooi. De defensie van de Rode Duivels werd geleid door Vincent Kompany, die na de groepsfase pas echt aan de bak kwam. De Belgen gaan hem dit toernooi heel hard missen. 

Kompany was outstanding tegen Brazilië, toen hij samen met de andere kleppers op de afspraak was. Vince the Prince leek van het EK 2020 zijn slotakkoord te maken als international, maar corona gooide alle planning in het water. Kompany speelde van december 2019 tot maart 2020 op een bijzonder hoog niveau bij Anderlecht en leek klaar om nog een laatste keer te schitteren op het hoogste niveau. Hij bleef toen ook vele maanden fit. Toen kwam de pandemie… 

Corona zorgde voor uitstel van het EK en Kompany begon de voorbereiding op het nieuwe seizoen, maar viel na een sterke prestatie tegen Saint-Etienne wéér geblesseerd uit. Even later stopte hij en werd hij hoofdtrainer, nadat de club hem voor het blok had gezet: focussen op de rol als speler, of focussen op een rol als coach. Kompany koos voor zijn verre toekomst en liet de nabije toekomst daarvoor liggen. Géén EK en dat was een domper. 



Groot verlies 

Georges Leekens had Kompany onder zijn hoede bij de Rode Duivels. "Vince was een geweldige speler en de speler van 2018 gaan we heel erg missen bij de Rode Duivels. Ik denk echter dat het toch wat over was voor hem. Het EK werd uitgesteld, dan kwam die nieuwe blessure en hij had zijn vizier al wat gericht op de rol van coach… Mentaal valt het allemaal niet te onderschatten. Hij kende in zijn carrière zoveel blessures, maar telkens knokte hij zich terug. Soms keerde hij wellicht wat te snel terug, maar het is ongelooflijk dat hij telkens zo een niveau haalde. Dat is indrukwekkend, want hij speelde op het allerhoogste niveau." 

Leekens kijkt met plezier terug met zijn samenwerking met Kompany bij de nationale ploeg. “Ik maakte Vincent bij de nationale ploeg aanvoerder in plaats van Thomas Vermaelen. Hij had zo een uitstraling en was zo een persoonlijk, waardoor zijn impact op de spelersgroep veel groter was dan andere jongens. Vincent was ook iemand met een ongelooflijke winnaarsmentaliteit en iemand die altijd meer wou. Ik heb hem soms wel eens gezegd dat hij niet té perfectionistisch moest zijn, maar het is iemand die zichzelf ook in vraag stelt. Ik herinner mij nog trainingen met de nationale ploeg: Vincent Kompany versus Romelu Lukaku. Romelu had ook die mentaliteit van Kompany. Ik zette hen vaak tegenover elkaar op training, maar die jongens hielden elkaar zo scherp. Die duels op training tussen hen… (blaast). Ik zei soms om het wat kalmer aan te doen, maar dat waren twee winnaars die voluit gingen. ’Dat is niet nodig coach’. Zij genoten van die duels op training en zo maakten ze elkaar ook beter."



Opvolging verloopt moeizaam 

De opvolging verloopt moeizaam. Op de korte termijn kan Thomas Vermaelen hem vervangen, maar Dedryck Boyata en Jason Denayer konden tot op heden niet helemaal overtuigen. Kan Zinho Vanheusden dat na het EK stilaan beginnen te doen? 

"Bij de nationale ploeg hoop ik dat Vanheusden zich kan doorzetten en Vince op termijn kan opvolgen. Ik hoop voor die jongen dat die gespaard blijft van verder blessureleed, want het is iemand die zeer veel kwaliteiten heeft. Daarnaast hebben we met Jason Denayer nog een interessante verdediger.” 



Trainer Kompany

Leekens had het ook nog even over de trainer Kompany. Die maakte afgelopen seizoen veel indruk op hem. "Ik vind Kompany een geweldige trainer. We moeten eerlijk zijn, dit Anderlecht heeft niet de beste ploeg van België, hé. Kompany viel in de zomer weg, Chadli bleef niet en dan werd Doku ook nog eens verkocht. Het was wat zoeken voor Vincent, hij heeft zijn grote kwaliteiten als coach laten zien en leert snel."

"Hij toonde zich heel flexibel. Ik herinner mij de ‘inverted wing backs’ nog en daar is hij toch vanaf gestapt. Anderlecht ging steeds beter spelen en het is dankzij Kompany dat ze Europa in gaan. Het is ook een coach die keuzes durft maken en jonge talenten kansen geeft. Hun doelman (Wellenreuther, nvdr.) presteerde niet goed en hij zet er een jonkie in (Verbruggen, nvdr.). Tegen Antwerp brengt hij met Debast een 17-jarige in het veld. Ik hoop voor hen dat ze Nmecha kunnen houden, maar ik vrees ervoor. Hij is zo goed en ik denk nu al onhoudbaar."

Zoals Michel Verschueren 

Kompany deed ons dit seizoen wat denken aan Michel Verschueren. Net als ‘Mister Michel’ ging Kompany in het oog van de storm staan in de moeilijke momenten en hij deed dit met grote klasse. "Inderdaad, nu je het zegt. Kompany heeft inderdaad die rol wat overgenomen. Vincent is een persoonlijkheid en bijzonder sterk in de communicatie. Hij is de geknipte man om met die druk om te gaan. Mentaal is hij zo sterk", besluit Leekens.

Claudio Reulens

LEES OOK: Rik Verheye doorbreekt stilte met verrassende aankondiging

Wie moet de plaats van Kompany op het EK innemen?

Meest recent

‘Opvallende recordtransfer bij Anderlecht in de maak’

Een opvallende recordtransfer bij RSC Anderlecht is in de maak. Bij de dames is keepster Aude ...

8
8
Leko krijgt gouden raad: “Als ze willen overleven in Europa”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille in een allesbeslissende ...

69
69
Oordeel over Hasi: “Martens of Defour als opvolger?”

Besnik Hasi mag aanblijven bij RSC Anderlecht. De druk op de T1 wordt echter immens groot en de ...

165
165
WK-koorts neemt toe: uniek object op de markt

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Heel België hoopt uiteraard dat de Rode Duivels het daar ...

7
7
'Geen coach, wel transfer? Hoefkens klopt aan bij KRC Genk'

Bij Racing Genk staat er de komende dagen nog wel wat te gebeuren op de transfermarkt. Vooral ...

102
102
Westerlo hoopt op toptransfer: MLS of JPL?

Bij KVC Westerlo lieten ze al de nodige spelers vertrekken. Financieel is dat nodig, maar de club ...

27
27
Standard en Anderlecht zitten samen: Rouches doen oproep

Standard verloor met 0-4 van AA Gent en nadien was het hommeles in Luik. Plots stonden er leden van ...

238
238
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

307
307
Beerschot verrast met nieuwe verdediger

Beerschot hoopt snel terug te keren in de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten hebben vandaag nog ...

41
41
Hasi blijft: zo reageren de fans van Anderlecht

Besnik Hasi mag nog aanblijven als coach van RSC Anderlecht. De trainer van de Brusselaars zal ...

282
282
'AA Gent niet te stoppen: volgende deal in de maak'

AA Gent is al zeer actief geweest op de transfermarkt. Er zal echter mogelijk nog het een en ander ...

336
336
'Transferbom bij KRC Genk: Chelsea klopt plots aan'

Chelsea is al een tijdje geen voetbalclub, maar een handelshuis. Spelers kopen en verkopen is de ...

560
560
Anderlecht heeft beslist: dit is het lot van Besnik Hasi

Anderlecht bleef zondag steken op een teleurstellende 0-0 tegen rode lantaarn Dender en dat deed in ...

610
610
"Renard en Hasi out: met hem als coach naar Standard"

Besnik Hasi is voorlopig nog trainer van RSC Anderlecht, maar de druk is enorm. Ook Olivier Renard ...

880
880
Sterkhouder spreekt duidelijk over toekomst bij KV Mechelen

Het beloven bij KV Mechelen nog bewogen tijden te worden op de transfermarkt. Verschillende ...

153
153
'Topclub legt eerste bod neer voor Carrasco'

De wintermercato is voor verschillende Rode Duivels hét moment om nog van club te wisselen, ...

42
42
'Anderlecht hakt knoop door over ontslag Hasi'

Anderlecht bleef zondag steken op een teleurstellende 0-0 tegen rode lantaarn Dender en dat deed in ...

1046
1046
Groot probleem bij Club: "Zo word je geen kampioen"

Club Brugge knoopte afgelopen weekend opnieuw aan met de zege in de competitie, al was het tegen ...

283
283
Play-Off I in gevaar: Hayen oordeelt over Genkse kansen

Met Union, STVV, Club Brugge en Anderlecht lijken vier deelnemers aan de Champions' Play-Off al vast ...

340
340
'Cercle Brugge mag nog onverhoopt cashen'

Cercle Brugge pakte zondag een onverhoopt punt in Genk, maar blijft nog steeds in een penibele ...

158
158
'KV Mechelen heeft opvolger Lauberbach al beet'

KV Mechelen deed zondagavond geen goede zaak in de strijd om de top zes, want het slaagde er niet in ...

195
195
'Genk ziet kassa rinkelen: driestrijd in Premier League'

KRC Genk deed zondag alweer een slechte zaak in de strijd om de Champions' Play-Off. De Limburgers ...

615
615
'Ongenadige Hasi duwt Anderlecht-speler richting uitgang'

Anderlecht blikt alweer terug op een pijnlijk weekend, met een dramatische prestatie en een magere ...

594
594
TRANSFERUURTJE: 'Forse dubbelslag Club, miljoenentransfer Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

337
337
Zulte Waregem trekt opvallende conclusie na Club

Club Brugge en Zulte Waregem maakten er een spektakelstuk van in de Jupiler Pro League. In het Jan ...

575
575

Meer sportnieuws