EXCLUSIEF Het Grote Verlies van Kompany: "Hij kan Vince opvolgen"

door
EXCLUSIEF Het Grote Verlies van Kompany:

België speelde op het WK 2018 een fantastisch toernooi. De defensie van de Rode Duivels werd geleid door Vincent Kompany, die na de groepsfase pas echt aan de bak kwam. De Belgen gaan hem dit toernooi heel hard missen. 

Kompany was outstanding tegen Brazilië, toen hij samen met de andere kleppers op de afspraak was. Vince the Prince leek van het EK 2020 zijn slotakkoord te maken als international, maar corona gooide alle planning in het water. Kompany speelde van december 2019 tot maart 2020 op een bijzonder hoog niveau bij Anderlecht en leek klaar om nog een laatste keer te schitteren op het hoogste niveau. Hij bleef toen ook vele maanden fit. Toen kwam de pandemie… 

Corona zorgde voor uitstel van het EK en Kompany begon de voorbereiding op het nieuwe seizoen, maar viel na een sterke prestatie tegen Saint-Etienne wéér geblesseerd uit. Even later stopte hij en werd hij hoofdtrainer, nadat de club hem voor het blok had gezet: focussen op de rol als speler, of focussen op een rol als coach. Kompany koos voor zijn verre toekomst en liet de nabije toekomst daarvoor liggen. Géén EK en dat was een domper. 



Groot verlies 

Georges Leekens had Kompany onder zijn hoede bij de Rode Duivels. "Vince was een geweldige speler en de speler van 2018 gaan we heel erg missen bij de Rode Duivels. Ik denk echter dat het toch wat over was voor hem. Het EK werd uitgesteld, dan kwam die nieuwe blessure en hij had zijn vizier al wat gericht op de rol van coach… Mentaal valt het allemaal niet te onderschatten. Hij kende in zijn carrière zoveel blessures, maar telkens knokte hij zich terug. Soms keerde hij wellicht wat te snel terug, maar het is ongelooflijk dat hij telkens zo een niveau haalde. Dat is indrukwekkend, want hij speelde op het allerhoogste niveau." 

Leekens kijkt met plezier terug met zijn samenwerking met Kompany bij de nationale ploeg. “Ik maakte Vincent bij de nationale ploeg aanvoerder in plaats van Thomas Vermaelen. Hij had zo een uitstraling en was zo een persoonlijk, waardoor zijn impact op de spelersgroep veel groter was dan andere jongens. Vincent was ook iemand met een ongelooflijke winnaarsmentaliteit en iemand die altijd meer wou. Ik heb hem soms wel eens gezegd dat hij niet té perfectionistisch moest zijn, maar het is iemand die zichzelf ook in vraag stelt. Ik herinner mij nog trainingen met de nationale ploeg: Vincent Kompany versus Romelu Lukaku. Romelu had ook die mentaliteit van Kompany. Ik zette hen vaak tegenover elkaar op training, maar die jongens hielden elkaar zo scherp. Die duels op training tussen hen… (blaast). Ik zei soms om het wat kalmer aan te doen, maar dat waren twee winnaars die voluit gingen. ’Dat is niet nodig coach’. Zij genoten van die duels op training en zo maakten ze elkaar ook beter."



Opvolging verloopt moeizaam 

De opvolging verloopt moeizaam. Op de korte termijn kan Thomas Vermaelen hem vervangen, maar Dedryck Boyata en Jason Denayer konden tot op heden niet helemaal overtuigen. Kan Zinho Vanheusden dat na het EK stilaan beginnen te doen? 

"Bij de nationale ploeg hoop ik dat Vanheusden zich kan doorzetten en Vince op termijn kan opvolgen. Ik hoop voor die jongen dat die gespaard blijft van verder blessureleed, want het is iemand die zeer veel kwaliteiten heeft. Daarnaast hebben we met Jason Denayer nog een interessante verdediger.” 



Trainer Kompany

Leekens had het ook nog even over de trainer Kompany. Die maakte afgelopen seizoen veel indruk op hem. "Ik vind Kompany een geweldige trainer. We moeten eerlijk zijn, dit Anderlecht heeft niet de beste ploeg van België, hé. Kompany viel in de zomer weg, Chadli bleef niet en dan werd Doku ook nog eens verkocht. Het was wat zoeken voor Vincent, hij heeft zijn grote kwaliteiten als coach laten zien en leert snel."

"Hij toonde zich heel flexibel. Ik herinner mij de ‘inverted wing backs’ nog en daar is hij toch vanaf gestapt. Anderlecht ging steeds beter spelen en het is dankzij Kompany dat ze Europa in gaan. Het is ook een coach die keuzes durft maken en jonge talenten kansen geeft. Hun doelman (Wellenreuther, nvdr.) presteerde niet goed en hij zet er een jonkie in (Verbruggen, nvdr.). Tegen Antwerp brengt hij met Debast een 17-jarige in het veld. Ik hoop voor hen dat ze Nmecha kunnen houden, maar ik vrees ervoor. Hij is zo goed en ik denk nu al onhoudbaar."

Zoals Michel Verschueren 

Kompany deed ons dit seizoen wat denken aan Michel Verschueren. Net als ‘Mister Michel’ ging Kompany in het oog van de storm staan in de moeilijke momenten en hij deed dit met grote klasse. "Inderdaad, nu je het zegt. Kompany heeft inderdaad die rol wat overgenomen. Vincent is een persoonlijkheid en bijzonder sterk in de communicatie. Hij is de geknipte man om met die druk om te gaan. Mentaal is hij zo sterk", besluit Leekens.

Claudio Reulens

LEES OOK: Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Wie moet de plaats van Kompany op het EK innemen?

Meest recent

Belgisch toptalent schittert bij PSV en krijgt grote lof

PSV boekte dinsdagavond een vlotte overwinning in de KNVB Beker tegen amateurclub GVVV en lijkt ...

11
11
Barça en Chelsea voorkomen maar net bekerblamages

In Spanje en Engeland wordt er deze midweek ook bekervoetbal afgewerkt. Dinsdagavond kwamen met FC ...

15
15
Bommetje: kosten Stroeykens en co Congo WK-ticket?

Een tiental dagen geleden werd er al geloot voor de groepsfase van het WK, ook al moeten in maart ...

96
96
PSV bekert verder: droomavond voor jonge Belgen

In heel wat landen staat er deze week bekervoetbal op het programma. Zo ook in Nederland, waar ...

15
15
Toch geen ontslag? Brys brengt update over saga

Volgende week gaat de Africa Cup van start en het is nog altijd de vraag hoeveel Belgische trainers ...

57
57
Gouden kans voor Beveren na dompers Kortrijk en Beerschot

Leider SK Beveren kan deze week een gouden zaak doen in de Challenger Pro League. Het zag ...

96
96
Stoelendans gaat voort: Cercle profiteert van malaise Club

Er vond de voorbije week een ongeziene stoelendans plaats in de Jupiler Pro League, die ingezet werd ...

111
111
'Losada vindt na failliet Deinze eindelijk nieuwe club'

Iets meer dan een jaar geleden speelde zich in Deinze een tragedie af. De tweedeklasser ging ...

50
50
Guardiola meldt enorme domper voor Doku

Manchester City is de laatste weken uitstekend op dreef, onder meer met dank aan een ijzersterke ...

56
56
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo's vinden stilaan hun draai

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

42
42
Fellaini na transfer naar Charleroi: "Band met Standard?"

Sporting Charleroi verraste iedereen door Marouane Fellaini als adviseur bij de technische staf te ...

95
95
Vrancken geeft transferplannen van STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

116
116
‘Kelderdeal Anderlecht: straffe transfer bij degradant’

Anderlecht-fans wrijven zich in de ogen: hun club kijkt niet naar een bekende naam uit Europa, maar ...

302
302
Ajax strikt ex-JPL'er en ziet alweer grote naam vertrekken

Het was weer een woelige dag bij Ajax. De Amsterdammers zagen nog maar eens een belangrijke pion in ...

51
51
'Anderlecht baalt: KRC Genk niét in de running'

Bij RSC Anderlecht willen ze in januari af van heel wat spelers. Vooral Majeed Ashimeru, Thomas ...

319
319
'KRC Genk verrast: ex-Rode Duivel in beeld als T1'

Bij KRC Genk schakelen ze snel door na het ontslag van Thorsten Fink. De Limburgers zoeken naar een ...

1056
1056
STVV vindt eindelijk oplossing voor 'persona non grata'

STVV heeft eindelijk een oplossing gevonden voor Loïc Lapoussin. De aanvallende middenvelder ...

71
71
Breuk verteerd: Amy Sonck zet Instagram in vuur en vlam

In wat barre winterse tijden (al lopen de temperaturen nog behoorlijk hoog op) is er steeds Amy ...

153
153
KRC Genk heeft beet: toptalent tekent tot medio 2028

Door het ontslag van Thorsten Fink domineert KRC Genk momenteel tegen wil en dank de krantenkoppen. ...

232
232
Oosting incasseert opdoffer: blessuregolf treft Antwerp

Met een negen op negen in de competitie, en tussendoor de kwalificatie voor de kwartfinale van de ...

652
652
Fink komt met met opvallende reactie na ontslag bij Genk

Een donderslag bij heldere hemel kunnnen we het bezwaarlijk noemen, maar dat KRC Genk maandag ...

668
668
Stoelendans in JPL: AA Gent vist assistent Club Brugge op

De trainerscarrousel draait op volle toeren in de Jupiler Pro League, waar een heuse stoelendans aan ...

423
423
'De Condé draait overuren: Genk stap dichter bij nieuwe T1'

KRC Genk wil naar verluidt zijn tijd nemen bij de zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink, ...

576
576
'Overmars op dreef: Antwerp all-in voor oude bekende?'

Voor de winterbreak krijgt Antwerp nog Anderlecht en Zulte Waregem over de vloer, maar ook op de ...

173
173
Rampscenario in Anderlecht: Hasi met handen in het haar

De pijnlijke uitschuiver in Westerlo bleek voorlopig slechts een accident de parcours voor RSC ...

575
575

Meer sportnieuws