EXCLUSIEF Ceulemans: "Hij is de meest complete speler ter wereld"

193 stemmen
EXCLUSIEF Ceulemans:

De Rode Duivels hebben enkele spelers van wereldklasse in hun team. Eén van hen is uiteraard Kevin De Bruyne. De spelmaker van Manchester City kende alweer aan fantastisch jaar en werd Speler van het Jaar in Engeland. KDB is klaar voor een straf EK en we polsten bij Jan Ceulemans en voormalig spelmaker Runar Kristinsson naar hun mening over de 29-jarige Rode Duivel. 

De Bruyne speelde tot op heden 80 interlands voor België. De voormalige speler van KRC Genk, Chelsea, Werder Bremen en VfL Wolfsburg wist daarin 21 keer te scoren. De man met de voortreffelijke passing leverde ook nog eens 38 assists. Zo was de smaakmaker van Manchester City in 80 matchen met België betrokken bij 59 doelpunten. De Bruyne speelde met België 15 wedstrijden op een WK of EK en dan wist hij 2 keer te scoren en 7 assists te leveren. Meer van dat op het komende EK! 



Jan Ceulemans verwacht een goede De Bruyne op het EK, ondanks zijn fysieke ongemakken aan het hoofd. "De Bruyne is sowieso één van de beste middenvelders ter wereld. Of hij de beste is, daar kan je nog over discussiëren, want er zijn zoveel goede middenvelders. Over hem maak ik mij weinig zorgen, want hij heeft ritme genoeg in de benen. Hij speelde twee weken geleden nog en De Bruyne zal misschien de eerste partij tegen Rusland niet spelen, dan heeft hij nog een tiental dagen rust om te herstellen. Ik verwacht dat De Bruyne een sterk EK gaat spelen", vertelde Sterke Jan aan onze redactie. 

Echte ploegspeler

Runar Kristinsson was in zijn periode in België een lust voor het oog. Hij was één van de sierlijkste spelmakers die er de afgelopen 25 jaar in de Jupiler Pro League rondliep. Als ex-spelmaker heeft hij uiteraard een boontje voor De Bruyne. “Voor mij is De Bruyne op dit moment de meeste complete speler in de wereld. Hij scoort niet enkel goals, maar hij brengt ze ook aan en werkt keihard voor het team. Dat maakt hem zo een belangrijke ploegspeler", aldus Kristinsson. 



De IJslander verwacht veel van de Belgen op het EK. "België zal doorgaan naar de volgende ronde en vanaf dan hangt het af van de tegenstander. De Rode Duivels hebben een geweldig elftal dat al zeer lang samenspeelt en dat met dezelfde coach. De chemie tussen hen is goed. Ze hebben alvast de ploeg om ver te geraken, maar op zo een toernooi is de factor geluk ook belangrijk.” De onzekerheid bij een aantal Rode Duivels kan wel roet in het eten gooien. “Blessures bij bepalende spelers kunnen daarbij belangrijk zijn… Met Axel Witsel, Eden Hazard en Kevin De Bruyne zijn er toch wat probleemgevallen, en als zij allen onbeschikbaar zouden zijn, dan gaat het wel heel moeilijk worden. België zal zich dan nog wel plaatsen voor de volgende ronde, maar om verder te geraken hebben ze hen nodig", besluit hij. 

LEES OOK: Kevin De Bruyne schiet twee keer raak: "Geen woorden voor"

Is De Bruyne de meest complete speler ter wereld?

Meest recent

Garcia spreekt over speelkansen Debast en Vanaken

Woensdag maken ook de Rode Duivels hun intrede in de knock-outfase van het WK. In de zestiende ...

34
34
Cuypers pakt uit met zeer knappe geste voor Lewandowski

De Amerikaanse MLS krijgt er na het WK een nieuwe superster bij. Na een jarenlange flirt wist ...

23
23
Na WK-debacle neemt Koeman ontslag bij Oranje

Maandagavond kregen we meteen enkele verrassingen in de zestiende finales van het WK. Met Duitsland ...

36
36
'Standard doet bod op eenmalige Rode Duivel'

Standard is bezig aan een zeer opmerkelijke zomermercato. Daarin lijkt sportief directeur Marc ...

44
44
Transfer nabij: Duranville kondigt afscheid aan

Enkele jaren geleden hadden velen wellicht voorspeld dat Julien Duranville nu op het WK zou staan ...

41
41
'Union wil uitpakken met Jonge Duivel (ex-Club Brugge)'

Union moest het vorig seizoen in de titelstrijd nipt afleggen tegen Club Brugge, maar sleepte wel de ...

78
78
KV Mechelen houdt Belg aan boord en laat goalgetter gaan

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties. In de laatste editie plaatste ...

58
58
'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

214
214
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

61
61
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

40
40
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

103
103
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

730
730
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

72
72
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

450
450
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

41
41
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

27
27
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

40
40
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

403
403
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

319
319
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

219
219
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

805
805
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

558
558
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

423
423
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

294
294
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

271
271

Meer sportnieuws