EXCLUSIEF Ceulemans: "Hij is de meest complete speler ter wereld"

door
EXCLUSIEF Ceulemans:

De Rode Duivels hebben enkele spelers van wereldklasse in hun team. Eén van hen is uiteraard Kevin De Bruyne. De spelmaker van Manchester City kende alweer aan fantastisch jaar en werd Speler van het Jaar in Engeland. KDB is klaar voor een straf EK en we polsten bij Jan Ceulemans en voormalig spelmaker Runar Kristinsson naar hun mening over de 29-jarige Rode Duivel. 

De Bruyne speelde tot op heden 80 interlands voor België. De voormalige speler van KRC Genk, Chelsea, Werder Bremen en VfL Wolfsburg wist daarin 21 keer te scoren. De man met de voortreffelijke passing leverde ook nog eens 38 assists. Zo was de smaakmaker van Manchester City in 80 matchen met België betrokken bij 59 doelpunten. De Bruyne speelde met België 15 wedstrijden op een WK of EK en dan wist hij 2 keer te scoren en 7 assists te leveren. Meer van dat op het komende EK! 



Jan Ceulemans verwacht een goede De Bruyne op het EK, ondanks zijn fysieke ongemakken aan het hoofd. "De Bruyne is sowieso één van de beste middenvelders ter wereld. Of hij de beste is, daar kan je nog over discussiëren, want er zijn zoveel goede middenvelders. Over hem maak ik mij weinig zorgen, want hij heeft ritme genoeg in de benen. Hij speelde twee weken geleden nog en De Bruyne zal misschien de eerste partij tegen Rusland niet spelen, dan heeft hij nog een tiental dagen rust om te herstellen. Ik verwacht dat De Bruyne een sterk EK gaat spelen", vertelde Sterke Jan aan onze redactie. 

Echte ploegspeler

Runar Kristinsson was in zijn periode in België een lust voor het oog. Hij was één van de sierlijkste spelmakers die er de afgelopen 25 jaar in de Jupiler Pro League rondliep. Als ex-spelmaker heeft hij uiteraard een boontje voor De Bruyne. “Voor mij is De Bruyne op dit moment de meeste complete speler in de wereld. Hij scoort niet enkel goals, maar hij brengt ze ook aan en werkt keihard voor het team. Dat maakt hem zo een belangrijke ploegspeler", aldus Kristinsson. 



De IJslander verwacht veel van de Belgen op het EK. "België zal doorgaan naar de volgende ronde en vanaf dan hangt het af van de tegenstander. De Rode Duivels hebben een geweldig elftal dat al zeer lang samenspeelt en dat met dezelfde coach. De chemie tussen hen is goed. Ze hebben alvast de ploeg om ver te geraken, maar op zo een toernooi is de factor geluk ook belangrijk.” De onzekerheid bij een aantal Rode Duivels kan wel roet in het eten gooien. “Blessures bij bepalende spelers kunnen daarbij belangrijk zijn… Met Axel Witsel, Eden Hazard en Kevin De Bruyne zijn er toch wat probleemgevallen, en als zij allen onbeschikbaar zouden zijn, dan gaat het wel heel moeilijk worden. België zal zich dan nog wel plaatsen voor de volgende ronde, maar om verder te geraken hebben ze hen nodig", besluit hij. 

LEES OOK: "Ongelooflijk" - Garcia wild van 'genie' bij Rode Duivels

Is De Bruyne de meest complete speler ter wereld?

Meest recent

Ruben Van Gucht duikt in pikant avontuur met blonde BV

Hij slijpt de messen. Letterlijk en figuurlijk. Ruben Van Gucht lijkt klaar om opnieuw toe te slaan, ...

4
4
Titelrace barst los: Union, Club Brugge of underdog?

Union, Club Brugge, STVV, AA Gent, KV Mechelen en RSC Anderlecht. Ziedaar de zes ploegen die straks ...

9
9
'Hard verdict Hayen: sterkhouder out bij KRC Genk?'

KRC Genk verspeelde zondag een uitgelezen kans om zich op de valreep alsnog bij de top zes scharen. ...

54
54
Aftellen naar de play-offs: de ultieme 11 van de JPL

De echte prijzen worden pas aan de meet uitgedeeld, maar met de reguliere competitie achter de rug ...

43
43
Vanhaezebrouck helpt topclubs: vijf koopjes in JPL

De voorbije maanden drukten weer heel wat smaakmakers hun stempel op de Belgische velden. Niet ...

160
160
JPL 2025-26: 10 opvallende cijfers na regulier seizoen

Nu alle tickets verdeeld zijn maakt de reguliere competitie plaats voor de play-offs. Vooraleer het ...

74
74
Club of Union dé titelfavoriet? Filip Joos bekent kleur

Na de huidige interland-periode gaat de titelstrijd in de Champions' Play-Offs van start. De meeste ...

171
171
'Openda-drama deint uit: drastische beslissing Juventus'

De Rode Duivels blazen dinsdag verzamelen in Tubeke in aanloop naar hun stage in de VS. Voor een ...

75
75
Groot gemis: "Hij is samen met Tzolis beste speler in JPL"

De kaarten zijn geschud in de Jupiler Pro League, de plekjes in de verschillende Play-Offs zijn ...

153
153
Overzicht Europa: record Kompany, eindelijk prijs Arsenal?

De eerste interland-break van het seizoen is begonnen, de clubs kunnen even tot rust komen in ...

100
100
Mokerslag Anderlecht: zo reageert Coucke op Cercle-fiasco

RSC Anderlecht heeft de reguliere competitie in de Jupiler Pro League afgesloten met een pijnlijke ...

443
443
"Ongelooflijk" - Garcia wild van 'genie' bij Rode Duivels

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

150
150
'Eerste zomeraanwinst: Standard op zucht van JPL-uitblinker'

Standard zal in de komende weken via de Europe Play-Offs alsnog trachten om een Europees ticket af ...

220
220
Drama rond Lukaku ontploft: Conte grijpt genadeloos in

Het signaal van Conte kon bijna niet harder zijn voor Romelu Lukaku. Terwijl Napoli blijft winnen, ...

164
164
'Hayen zet orde op zaken: eerste slachtoffer in vizier'

KRC Genk heeft een absolute rotweek achter de rug. Daags na de Europese uitschakeling in Freiburg, ...

333
333
Hommeles bij Duivels: ophef rond één naam in selectie

De Rode Duivels reizen eerstdaags naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage op het WK ...

323
323
Nieuwe TD op komst: Anderlecht dropt belangrijke hint

Nu het seizoen even onderbroken wordt door de nationale ploegen, hebben de clubs tijd om zich te ...

383
383
Kalender Play-Offs: groot voordeel Club in volle titelstrijd

In de komende dagen zijn de nationale ploegen aan zet, vervolgens barst de titelstrijd in de ...

920
920
Hoofdrolspelers vellen verdict over kalender Play-Offs

Na de interlandbreak is het money time in de Jupiler Pro League, waar de reguliere competitie dan ...

297
297
'1B-revelatie dropt hint: RSCA, Union, Gent of Club?'

De titelstrijd lijkt straks opnieuw een tweekoppige race tussen Union en Club Brugge te worden, al ...

406
406
Opvallende afwezige bij Club Brugge: veto van Leko?

Club Brugge sloot de reguliere competitie zondag af met een klinkende zege tegen KV Mechelen. ...

500
500
Anderlecht in alle staten: Taravel laat koppen rollen

Het ticket voor de Champions' Play-Offs kwam nooit écht in gevaar, maar op de slotspeeldag ...

565
565
Alderweireld zorgt voor vuurwerk in opvallend debat

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve carrière enorm geliefd in de voetbalwereld. ...

54
54
Italianen wrijven zich in de ogen: verbluffende vaststelling De Bruyne

Kevin De Bruyne werkte afgelopen vrijdag tegen Cagliari zijn eerste volledige wedstrijd af sinds ...

143
143
Anderlecht spoelt kater door: Bornauw waarschuwt Club Brugge

RSC Anderlecht sloot zondagavond de reguliere competitie af met een pijnlijke slipper in eigen huis ...

378
378

Meer sportnieuws