EXCLUSIEF Ceulemans: "Hij is de meest complete speler ter wereld"

door
EXCLUSIEF Ceulemans:

De Rode Duivels hebben enkele spelers van wereldklasse in hun team. Eén van hen is uiteraard Kevin De Bruyne. De spelmaker van Manchester City kende alweer aan fantastisch jaar en werd Speler van het Jaar in Engeland. KDB is klaar voor een straf EK en we polsten bij Jan Ceulemans en voormalig spelmaker Runar Kristinsson naar hun mening over de 29-jarige Rode Duivel. 

De Bruyne speelde tot op heden 80 interlands voor België. De voormalige speler van KRC Genk, Chelsea, Werder Bremen en VfL Wolfsburg wist daarin 21 keer te scoren. De man met de voortreffelijke passing leverde ook nog eens 38 assists. Zo was de smaakmaker van Manchester City in 80 matchen met België betrokken bij 59 doelpunten. De Bruyne speelde met België 15 wedstrijden op een WK of EK en dan wist hij 2 keer te scoren en 7 assists te leveren. Meer van dat op het komende EK! 



Jan Ceulemans verwacht een goede De Bruyne op het EK, ondanks zijn fysieke ongemakken aan het hoofd. "De Bruyne is sowieso één van de beste middenvelders ter wereld. Of hij de beste is, daar kan je nog over discussiëren, want er zijn zoveel goede middenvelders. Over hem maak ik mij weinig zorgen, want hij heeft ritme genoeg in de benen. Hij speelde twee weken geleden nog en De Bruyne zal misschien de eerste partij tegen Rusland niet spelen, dan heeft hij nog een tiental dagen rust om te herstellen. Ik verwacht dat De Bruyne een sterk EK gaat spelen", vertelde Sterke Jan aan onze redactie. 

Echte ploegspeler

Runar Kristinsson was in zijn periode in België een lust voor het oog. Hij was één van de sierlijkste spelmakers die er de afgelopen 25 jaar in de Jupiler Pro League rondliep. Als ex-spelmaker heeft hij uiteraard een boontje voor De Bruyne. “Voor mij is De Bruyne op dit moment de meeste complete speler in de wereld. Hij scoort niet enkel goals, maar hij brengt ze ook aan en werkt keihard voor het team. Dat maakt hem zo een belangrijke ploegspeler", aldus Kristinsson. 



De IJslander verwacht veel van de Belgen op het EK. "België zal doorgaan naar de volgende ronde en vanaf dan hangt het af van de tegenstander. De Rode Duivels hebben een geweldig elftal dat al zeer lang samenspeelt en dat met dezelfde coach. De chemie tussen hen is goed. Ze hebben alvast de ploeg om ver te geraken, maar op zo een toernooi is de factor geluk ook belangrijk.” De onzekerheid bij een aantal Rode Duivels kan wel roet in het eten gooien. “Blessures bij bepalende spelers kunnen daarbij belangrijk zijn… Met Axel Witsel, Eden Hazard en Kevin De Bruyne zijn er toch wat probleemgevallen, en als zij allen onbeschikbaar zouden zijn, dan gaat het wel heel moeilijk worden. België zal zich dan nog wel plaatsen voor de volgende ronde, maar om verder te geraken hebben ze hen nodig", besluit hij. 

LEES OOK: Brusselmans ontredderd: eenzame kerst gaat door merg en been

Is De Bruyne de meest complete speler ter wereld?

Meest recent

'Raskin mag kruis maken over knaltransfer'

Voor Nicolas Raskin was 2025 het jaar van de grote doorbraak bij de Rode Duivels. De 24-jarige ...

10
10
Alweer straffe transfer Union: "Ik zei meteen ja"

Elk seizoen moet Union weer opnieuw beginnen, maar elk seizoen slaagt de landskampioen er toch weer ...

18
18
'Charleroi hakt trainersknoop door'

De voorbije weken was er een heuse trainerswals bij de Belgische topclubs. KRC Genk stelde na het ...

37
37
Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

22
22
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

263
263
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

51
51
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

313
313
'Club Brugge en co grijpen naast sensatie uit 1B'

De Challenger Pro League blijkt alsmaar meer een uitstekende kweekvijver voor talent voor de Jupiler ...

119
119
Buitenkansje voor Standard? "Ik zou het niet doen"

Standard vierde Kerstmis als de nummer zes in het klassement en dat was toch een verrassing. De ...

152
152
TRANSFERUURTJE: 'Broos naar Belgische topclub, sensationele comeback Origi'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

226
226
Angulo doet onthulling over Hasi: “Altijd zéér boos”

RSC Anderlecht ziet dit seizoen een nieuwe Nilson Angulo opstaan. De buitenspeler leek onder Brian ...

149
149
Vanaken laat Mbappé achter zich, Mechele derde

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge en ook dit seizoen is hij ...

116
116
'Vossen-rel ontploft na pijnlijke stilte Vandenbroeck'

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De ervaren aanvaller was de ...

452
452
Pech voor Jonge Duivels: "Ik heb België altijd afgewezen"

De Rode Duivels hebben de voorbije jaren een stevige verjongingskuur ondergaan en er lijkt nog heel ...

110
110
Drie floptransfers bij Union? Hubert geeft uitleg

Union moest de voorbije maanden weer volop aan de bak om verschillende sterkhouders te vertrekken. ...

86
86
'Onverwachte toptransfer voor Mike Trésor'

In de laatste weken kwam Mike Trésor plots weer een beetje aan de oppervlakte bij Burnley. ...

195
195
Van Damme spreekt open en bloot: 'Wereld viel op zijn kop'

Er was een tijd dat Joachim Van Damme moeiteloos meedraaide op het hoogste niveau. KV Mechelen, ...

173
173
'Club bibbert: nieuwe ontwikkeling rond sterkhouder'

Club Brugge hoopt vrijdag in Genk om 2025 toch af te kunnen sluiten met een positieve noot, na ...

455
455
'Strijd om Karetsas: deze 4 clubs aan de leiding'

2026 zal ongetwijfeld ook het jaar worden waarin Konstantinos Karetsas een toptransfer zal maken. ...

641
641
Smaakmaker alsnog weg bij Zulte Waregem?

Voor Zulte Waregem lag er een mooi geschenk onder de kerstboom. De club wist woensdagavond immers ...

327
327
Karl Vannieuwkerke grijpt naar keel: 'Zwaarste gevecht ooit'

Wie Karl Vannieuwkerke enkel kent als VRT-anker of sportpresentator, ziet maar een deel van het ...

569
569
Smaakmaker Anderlecht: "Interesse van Liverpool?"

Bij RSC Anderlecht moet er in 2026 voor tientallen miljoenen euro's verkocht worden om de rekening ...

348
348
'Origi-stunttransfer: 2 clubs in België in de running'

België snakt naar een Divock Origi-comeback. Alleen: iedereen roept “doen”, tot ...

1473
1473
'Antwerp incasseert stevige transferdomper'

Bij Royal Antwerp FC verkochten ze de afgelopen jaren voor heel wat geld. De Great Old wist onder ...

417
417
Van Jutgla tot Fujita: hoe vergaat het deze ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

216
216

Meer sportnieuws