EXCLUSIEF Ceulemans: "Hij is de meest complete speler ter wereld"

193 stemmen
EXCLUSIEF Ceulemans:

De Rode Duivels hebben enkele spelers van wereldklasse in hun team. Eén van hen is uiteraard Kevin De Bruyne. De spelmaker van Manchester City kende alweer aan fantastisch jaar en werd Speler van het Jaar in Engeland. KDB is klaar voor een straf EK en we polsten bij Jan Ceulemans en voormalig spelmaker Runar Kristinsson naar hun mening over de 29-jarige Rode Duivel. 

De Bruyne speelde tot op heden 80 interlands voor België. De voormalige speler van KRC Genk, Chelsea, Werder Bremen en VfL Wolfsburg wist daarin 21 keer te scoren. De man met de voortreffelijke passing leverde ook nog eens 38 assists. Zo was de smaakmaker van Manchester City in 80 matchen met België betrokken bij 59 doelpunten. De Bruyne speelde met België 15 wedstrijden op een WK of EK en dan wist hij 2 keer te scoren en 7 assists te leveren. Meer van dat op het komende EK! 



Jan Ceulemans verwacht een goede De Bruyne op het EK, ondanks zijn fysieke ongemakken aan het hoofd. "De Bruyne is sowieso één van de beste middenvelders ter wereld. Of hij de beste is, daar kan je nog over discussiëren, want er zijn zoveel goede middenvelders. Over hem maak ik mij weinig zorgen, want hij heeft ritme genoeg in de benen. Hij speelde twee weken geleden nog en De Bruyne zal misschien de eerste partij tegen Rusland niet spelen, dan heeft hij nog een tiental dagen rust om te herstellen. Ik verwacht dat De Bruyne een sterk EK gaat spelen", vertelde Sterke Jan aan onze redactie. 

Echte ploegspeler

Runar Kristinsson was in zijn periode in België een lust voor het oog. Hij was één van de sierlijkste spelmakers die er de afgelopen 25 jaar in de Jupiler Pro League rondliep. Als ex-spelmaker heeft hij uiteraard een boontje voor De Bruyne. “Voor mij is De Bruyne op dit moment de meeste complete speler in de wereld. Hij scoort niet enkel goals, maar hij brengt ze ook aan en werkt keihard voor het team. Dat maakt hem zo een belangrijke ploegspeler", aldus Kristinsson. 



De IJslander verwacht veel van de Belgen op het EK. "België zal doorgaan naar de volgende ronde en vanaf dan hangt het af van de tegenstander. De Rode Duivels hebben een geweldig elftal dat al zeer lang samenspeelt en dat met dezelfde coach. De chemie tussen hen is goed. Ze hebben alvast de ploeg om ver te geraken, maar op zo een toernooi is de factor geluk ook belangrijk.” De onzekerheid bij een aantal Rode Duivels kan wel roet in het eten gooien. “Blessures bij bepalende spelers kunnen daarbij belangrijk zijn… Met Axel Witsel, Eden Hazard en Kevin De Bruyne zijn er toch wat probleemgevallen, en als zij allen onbeschikbaar zouden zijn, dan gaat het wel heel moeilijk worden. België zal zich dan nog wel plaatsen voor de volgende ronde, maar om verder te geraken hebben ze hen nodig", besluit hij. 

LEES OOK: Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Is De Bruyne de meest complete speler ter wereld?

Meest recent

De Ketelaere moet vrezen na opvallende zet van Garcia

Charles De Ketelaere leek klaar voor zijn grote kans bij de Rode Duivels. Door de twijfels rond ...

3
3
'Ongeziene jackpot Club: Tzolis krijgt absolute droomtransfer'

Met Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en Dani van den Heuvel zag Club Brugge inmiddels al drie ...

191
191
American dreamstart! VS halen fors uit in WK-opener

Voor de Verenigde Staten kon het wereldkampioenschap in eigen land niet beter beginnen. In hun ...

37
37
Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

52
52
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

43
43
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

38
38
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

104
104
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

95
95
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

97
97
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

84
84
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

117
117
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

40
40
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

98
98
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

182
182
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

237
237
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

563
563
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

67
67
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

187
187
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

517
517
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

895
895
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

128
128
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

391
391
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

183
183
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

734
734
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

632
632

Meer sportnieuws