EXCLUSIEF Ceulemans: "Hij is de meest complete speler ter wereld"

door
EXCLUSIEF Ceulemans:

De Rode Duivels hebben enkele spelers van wereldklasse in hun team. Eén van hen is uiteraard Kevin De Bruyne. De spelmaker van Manchester City kende alweer aan fantastisch jaar en werd Speler van het Jaar in Engeland. KDB is klaar voor een straf EK en we polsten bij Jan Ceulemans en voormalig spelmaker Runar Kristinsson naar hun mening over de 29-jarige Rode Duivel. 

De Bruyne speelde tot op heden 80 interlands voor België. De voormalige speler van KRC Genk, Chelsea, Werder Bremen en VfL Wolfsburg wist daarin 21 keer te scoren. De man met de voortreffelijke passing leverde ook nog eens 38 assists. Zo was de smaakmaker van Manchester City in 80 matchen met België betrokken bij 59 doelpunten. De Bruyne speelde met België 15 wedstrijden op een WK of EK en dan wist hij 2 keer te scoren en 7 assists te leveren. Meer van dat op het komende EK! 



Jan Ceulemans verwacht een goede De Bruyne op het EK, ondanks zijn fysieke ongemakken aan het hoofd. "De Bruyne is sowieso één van de beste middenvelders ter wereld. Of hij de beste is, daar kan je nog over discussiëren, want er zijn zoveel goede middenvelders. Over hem maak ik mij weinig zorgen, want hij heeft ritme genoeg in de benen. Hij speelde twee weken geleden nog en De Bruyne zal misschien de eerste partij tegen Rusland niet spelen, dan heeft hij nog een tiental dagen rust om te herstellen. Ik verwacht dat De Bruyne een sterk EK gaat spelen", vertelde Sterke Jan aan onze redactie. 

Echte ploegspeler

Runar Kristinsson was in zijn periode in België een lust voor het oog. Hij was één van de sierlijkste spelmakers die er de afgelopen 25 jaar in de Jupiler Pro League rondliep. Als ex-spelmaker heeft hij uiteraard een boontje voor De Bruyne. “Voor mij is De Bruyne op dit moment de meeste complete speler in de wereld. Hij scoort niet enkel goals, maar hij brengt ze ook aan en werkt keihard voor het team. Dat maakt hem zo een belangrijke ploegspeler", aldus Kristinsson. 



De IJslander verwacht veel van de Belgen op het EK. "België zal doorgaan naar de volgende ronde en vanaf dan hangt het af van de tegenstander. De Rode Duivels hebben een geweldig elftal dat al zeer lang samenspeelt en dat met dezelfde coach. De chemie tussen hen is goed. Ze hebben alvast de ploeg om ver te geraken, maar op zo een toernooi is de factor geluk ook belangrijk.” De onzekerheid bij een aantal Rode Duivels kan wel roet in het eten gooien. “Blessures bij bepalende spelers kunnen daarbij belangrijk zijn… Met Axel Witsel, Eden Hazard en Kevin De Bruyne zijn er toch wat probleemgevallen, en als zij allen onbeschikbaar zouden zijn, dan gaat het wel heel moeilijk worden. België zal zich dan nog wel plaatsen voor de volgende ronde, maar om verder te geraken hebben ze hen nodig", besluit hij. 

LEES OOK: De Bruyne schaamt zich kapot: Conte hakt er hard in

Is De Bruyne de meest complete speler ter wereld?

Meest recent

Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

52
52
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

17
17
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

31
31
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

140
140
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

198
198
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

169
169
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

263
263
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

78
78
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

171
171
Vanhaezebrouck breekt lans: daverende verrassing in WK-selectie

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

174
174
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

950
950
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

80
80
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

115
115
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

338
338
Grote fout bij Club Brugge: "Geen schande, maar ..."

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

143
143
Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

483
483
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

48
48
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

201
201
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

173
173
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

239
239
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

271
271
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

172
172
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

208
208
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

427
427
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

710
710

Meer sportnieuws