Statistiekenbureau onthult tien beste spelers in JPL dit seizoen

door
Statistiekenbureau onthult tien beste spelers in JPL dit seizoen

De Jupiler Pro League zit al in zijn beslissende fase, want vorig weekend werd al de eerste speeldag van de play-offs afgewerkt. Stilaan is er dus duidelijkheid over wie tevreden kan zijn over zijn seizoen en wie beter had kunnen of moeten doen. Zo onthult statistiekenbureau InStat nu al wie de tien beste spelers in de Belgische competitie waren dit seizoen.


Helemaal bovenaan hun Index staat niet geheel verrassend de naam van Noa Lang. De flankaanvaller van Club Brugge groeide uit tot een absolute smaakmaker en was al goed voor vijftien goals en acht assists. Hij wordt gevolgd door Theo Bongonda (KRC Genk), terwijl diens ploegmaat Junya Ito en Antwerp-verdediger Abdoulaye Seck het podium volmaken. Verder wordt de top tien vooral gedomineerd door Club, dat met ook nog Clinton Mata, Hans Vanaken, Eduard Sobol en Brandon Mechelen vijf spelers levert.

Op Europees niveau vinden we Lang terug op een gedeelde 36ste plaats, waarmee hij bijvoorbeeld net voor kleppers als Cristiano Ronaldo en Mason Mount staat. Lionel Messi is de nummer één van Europa, voor Neymar en Robert Lewandowski. Kevin De Bruyne is de eerste Belg op de vijfde plaats.

De tien beste spelers van de JPL volgens InStat:
1. Noa Lang (Club Brugge)
2. Theo Bongonda (KRC Genk)
3. Junya Ito (KRC Genk)
-. Abdoulaye Seck (Antwerp)
5. Clinton Mata (Club Brugge)
-. Hans Vanaken (Club Brugge)
7. Selim Amallah (Standard)
8. Eduard Sobol (Club Brugge)
-. Albert Sambi Lokonga (Anderlecht)
10. Brandon Mechele (Club Brugge)

LEES OOK: Vandenbempt ziet twee titeltroeven Union SG opstaan

Is Lang de terechte nummer één?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

106
106
Absolute knaltransfer: Sadiki spreekt duidelijke taal

De opmars van Noah Sadiki is indrukwekkend. Na zijn transfer van Union SG naar Sunderland is de ...

2
2
Aardschok in Premier League: VAR afgemaakt na 17 replays

De overwinning van Arsenal op het veld van West Ham United zindert nog ferm na. In het absolute slot ...

22
22
Vandenbempt ziet twee titeltroeven Union SG opstaan

De titelstrijd is enorm spannend. Club Brugge is de leider in de Champions Play-Offs, maar Union SG ...

71
71
TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot KRC Genk en Union, Vossen verrast’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

169
169
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

72
72
Hayen heeft nieuw plan bij Genk: "Daar zie ik iets in"

Ondanks wisselvallige play-offs ligt KRC Genk nog steeds op koers om in de barrages te strijden voor ...

110
110
'Club keert kart volledig: play-offs plots weer op tafel'

Er is de voorbije maanden al heel wat discussie geweest over de competitiehervorming in de Jupiler ...

511
511
'Barça verbaast met komst voormalige JPL-smaakmaker'

FC Barcelona verzekerde zich zondagavond van een tweede titel op rij door in de Clasico af te ...

45
45
Vandenbempt waarschuwt Club Brugge: "Pas toch maar op"

Club Brugge is veruit de beste ploeg in deze Play-Offs. Ze overklasten STVV en beginnen als leider ...

338
338
Degryse velt oordeel: moet Hazard spelen of niet?

RSC Anderlecht is vanaf vandaag voluit bezig met de bekerfinale. Thorgan Hazard startte op de bank ...

118
118
Vandenbempt snoeihard voor AA Gent en Anderlecht

AA Gent - Anderlecht eindigde op 1-1. Het was een wedstrijd met te weinig goed voetbal en toch wat ...

223
223
Vanderbiest over cruciale topper: "Dan doe je helemaal mee"

KV Mechelen verloor met 3-0 op het veld van Union SG. De Maneblussers zagen RSC Anderlecht zo een ...

113
113
Verschaeren reageert op opstootjes: “Dit hoort erbij”

Yari Verschaeren speelt zeker geen onaardige Play-Offs. De aanvallende middenvelder deed het goed ...

83
83
'De Roeck op weg naar comeback in JPL'

Gaat Club NXT weer op zoek moeten gaan naar een nieuwe trainer? De kans is zeker aanwezig, want ...

448
448
Diepe emoties: kampioen Flick vecht tegen tranen na overlijden vader

FC Barcelona kroonde zich zondagavond tot kampioen uitgerekend in de Clasico tegen aartsrivaal Real ...

65
65
'Miljoenentransfer Karetsas: kersvers kampioen meldt zich'

Kos Karetsas viel zondagavond geblesseerd uit bij KRC Genk. Het valt af te wachten hoe groot de ...

273
273
'Anderlecht vreest: zware consequenties na rood Cvetkovic'

Mihajlo Cvetkovic speelde zondag opnieuw een sterke eerste helft namens RSC Anderlecht op het veld ...

417
417
Club Brugge helemaal titelrijp? Analisten doen uitspraak

Nog drie speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs zitten erop. De titelstrijd staat dus voor ...

522
522
"Irritantste dat we al zagen" - Coosemans afgemaakt na fratsen

Na een sterke eerste helft en een volledige tweede met een man minder, behaalde RSC Anderlecht ...

627
627
Bayern in totale paniek: Kompany wil transferbom droppen

Bayern München dreigt in een stevige transferstorm te belanden. Vincent Kompany wil er graag ...

149
149
Barça kampioen in Clasico: Spaanse pers fileert Courtois

FC Barcelona heeft zich zondagavond tot Spaans kampioen gekroond, uitgerekend met een overwinning ...

472
472
Penalty-tragedie Antwerp: Janssen stevig op plaats gezet

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een erg dure thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi geleden. In de ...

295
295
'Vertrek Rigaux: Club contacteert 'directeur voetbal' Ajax'

Terwijl de titelstrijd voor zijn climax staat, begint er één en ander te bewegen ...

382
382
Ait El Hadj doet verrassende uitspraak over bekerfinale

Union heeft na de nederlaag op STVV geen nieuwe steek laten vallen. Het slaagde er zondag wel in om ...

303
303
Zure nasmaak voor Westerlo: "Er zat meer in"

Voor Westerlo lijkt het een moeilijke zaak te gaan worden om de Europe Play-Off nog te gaan winnen. ...

59
59

Meer sportnieuws