Racing Genk neemt na knotsgekke wedstrijd revanche op Antwerp

door
Racing Genk neemt na knotsgekke wedstrijd revanche op Antwerp

Na een knotsgekke wedstrijd heeft Racing Genk revanche genomen op Antwerp. De wedstrijd leek een zelfde scenario te kennen als twee weken geleden, met een fraaie comeback van Antwerp na de pauze. In het slotkwartier zetten de Limburgers echter nog orde op zaken na een propagandawedstrijd voor de play-offs.

Een paar weken geleden kleurde de hemel voor Racing Genk nog pikzwart nadat het in de laatste minuten een zekere zege uit handen liet glippen op de Bosuil. Ondertussen staat het team van John van den Brom te pronken met de Croky Cup en is het al verzekerd van Europees voetbal. Vanavond gingen Antwerp en Genk op herhaling, The Great Old wou absoluut winnen om die tweede plaats vast te houden. Bij de bezoekers ontbrak kapitein Heynen, in zijn plaats speelde Toma. Bij het team van Vercauteren was er uiteraard geen sprake van Refaelov, Miyoshi kreeg hierdoor zijn kans vanaf de aftrap.
Genk zet overwicht opnieuw om in voorsprong
De bezoekers begonnen prima op de Bosuil en zetten voortdurend hoog druk op de verdediging van Antwerp. Rood-Wit slaagde er in de openingsfase amper in om de bal in de ploeg te houden. Halfweg de eerste periode benutte Racing Genk ook zijn eerste echte kans: Ito zette scherp voor en aan de tweede paal maakte Bongonda gemakkelijk de 0-1. Antwerp was nauwelijks aangeslagen en een prima Vandevoordt vermeed aan de overzijde meteen de gelijkmaker door een vluchtschot van Le Marchand onschadelijk te maken. Op vijf minuten van de rust kreeg ook topschutter Onuachu zijn eerste grote kans maar hij kraakte zijn schot compleet. Halfweg had Genk opnieuw een kleine voorsprong te pakken.

Racing Genk heeft halfweg een nipte voorsprong te pakken.
Antwerp gaat erop en erover maar valt nadien stil
Na de rust ging Antwerp furieus van start en nog voor er een uur gespeeld was kopte Le Marchand al de 1-1 in doel. De thuisploeg duwde stevig door en Miyoshi bracht The Great Old even later zelfs op een 2-1 voorsprong na een prachtige aanval. Racing Genk hing in de touwen maar rechtte nadien toch weer de rug. Op een dik kwartier van het einde maakte Onuachu er na een fraaie kap 2-2 van en in het absolute slot bekroonde Bongonda zijn topvorm met een tweede doelpunt, door aan de tweede paal de 2-3 in doel te koppen. Zo pakken de bezoekers uiteindelijk de tweede plek na een knotsgekke wedstrijd op de Bosuil.
Scoreverloop:
0-1 (20') Bongonda, 1-1 (57') Le Marchand, 2-1 (61') Miyoshi, 2-2 (73') Onuachu, 2-3 (88') Bongonda

LEES OOK: ‘De Mil op ramkoers met smaakmaker: KAA Gent baalt’

Verdiende Genk de zege?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

107
107
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

20
20
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

16
16
Rode Duivel leeft op: "Buitengewoon"

Maxim De Cuyper mocht afgelopen weekend in de basis starten en bedankte voor het vertrouwen met twee ...

57
57
Vandenbempt snapt niets van JPL-club: “IJskoude keuze”

De Relegation Play-Offs zijn gedaan en Dender moet het in een tweeluik opnemen tegen Lommel. Peter ...

65
65
Trossard doet onthulling over VAR-controverse

Arsenal is nog steeds op titelkoers en een Belg speelt daar een grote rol in. Leandro Trossard werd ...

18
18
‘Courtois vreest: harde hand Mourinho dreigt bij Real’

José Mourinho wordt nadrukkelijker in verband gebracht met Real Madrid. De Portugese ...

77
77
‘Volgende uitdaging bekend: Openda geeft groen licht’

Loïs Openda kent een snertseizoen bij Juventus. De aanvaller speelt amper in Italië en ...

57
57
‘Club Brugge vreest vertrek: transferprioriteit onthuld’

Club Brugge verwacht een hete transferzomer. Blauw-Zwart strijdt nog volop voor de titel, maar ...

244
244
Absolute knaltransfer: Sadiki spreekt duidelijke taal

De opmars van Noah Sadiki is indrukwekkend. Na zijn transfer van Union SG naar Sunderland is de ...

55
55
Aardschok in Premier League: VAR afgemaakt na 17 replays

De overwinning van Arsenal op het veld van West Ham United zindert nog ferm na. In het absolute slot ...

72
72
Vandenbempt ziet twee titeltroeven Union SG opstaan

De titelstrijd is enorm spannend. Club Brugge is de leider in de Champions Play-Offs, maar Union SG ...

144
144
TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot KRC Genk en Union, Vossen verrast’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

283
283
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

115
115
Hayen heeft nieuw plan bij Genk: "Daar zie ik iets in"

Ondanks wisselvallige play-offs ligt KRC Genk nog steeds op koers om in de barrages te strijden voor ...

171
171
'Club keert kart volledig: play-offs plots weer op tafel'

Er is de voorbije maanden al heel wat discussie geweest over de competitiehervorming in de Jupiler ...

669
669
'Barça verbaast met komst voormalige JPL-smaakmaker'

FC Barcelona verzekerde zich zondagavond van een tweede titel op rij door in de Clasico af te ...

62
62
Vandenbempt waarschuwt Club Brugge: "Pas toch maar op"

Club Brugge is veruit de beste ploeg in deze Play-Offs. Ze overklasten STVV en beginnen als leider ...

415
415
Degryse velt oordeel: moet Hazard spelen of niet?

RSC Anderlecht is vanaf vandaag voluit bezig met de bekerfinale. Thorgan Hazard startte op de bank ...

134
134
Vandenbempt snoeihard voor AA Gent en Anderlecht

AA Gent - Anderlecht eindigde op 1-1. Het was een wedstrijd met te weinig goed voetbal en toch wat ...

258
258
Vanderbiest over cruciale topper: "Dan doe je helemaal mee"

KV Mechelen verloor met 3-0 op het veld van Union SG. De Maneblussers zagen RSC Anderlecht zo een ...

153
153
Verschaeren reageert op opstootjes: “Dit hoort erbij”

Yari Verschaeren speelt zeker geen onaardige Play-Offs. De aanvallende middenvelder deed het goed ...

94
94
'De Roeck op weg naar comeback in JPL'

Gaat Club NXT weer op zoek moeten gaan naar een nieuwe trainer? De kans is zeker aanwezig, want ...

617
617
Diepe emoties: kampioen Flick vecht tegen tranen na overlijden vader

FC Barcelona kroonde zich zondagavond tot kampioen uitgerekend in de Clasico tegen aartsrivaal Real ...

68
68
'Miljoenentransfer Karetsas: kersvers kampioen meldt zich'

Kos Karetsas viel zondagavond geblesseerd uit bij KRC Genk. Het valt af te wachten hoe groot de ...

337
337
'Anderlecht vreest: zware consequenties na rood Cvetkovic'

Mihajlo Cvetkovic speelde zondag opnieuw een sterke eerste helft namens RSC Anderlecht op het veld ...

462
462

Meer sportnieuws