In de strijd om Play-Off I heeft Anderlecht zich op de laatste speeldag niet meer laten verrassen. Het team van Kompany controleerde 80' lang en maakt in de slotfase het zaakje helemaal af. Voor KVO eindigt het seizoen wat in mineur, al heeft het team van Blessin nog Play-Off II om zich aan op te trekken.
Spanning te snijden in beide duels
De spanning was te snijden in beide duels. Anderlecht kreeg dan wel de beste kansen op Stayen, een doelpunt bleef voorlopig uit. Vooral Murillo en Verschaeren lieten een paar uitgelezen kansen liggen. Op hetzelfde moment kon Gueye zijn team in de Diaz Arena niet op voorsprong schieten. Halfweg stond het in beide duels nog 0-0. Virtueel stond Paars-Wit nog in Play-Off I, al had het niet zoveel overschot.
Kompany staat met zijn team dicht bij Play-Off I.
Paars-Wit controleert en maakt het finaal ook af
Meteen na de pauze werd de opdracht voor KV Oostende nog wat zwaarder toen Ugbo de 0-1 aantekende. Anderlecht had op Stayen alles onder controle en op tien minuten van het einde maakt Verschaeren het zaakje helemaal af met een fraaie deviatie: 0-1. Aan de kust kon een moegestreden thuisploeg uiteindelijk geen vuist meer maken (ondanks de late gelijkmaker) en zo mag het na een knap seizoen uiteindelijk nipt niet naar Play-Off I. Anderlecht mag zich opmaken voor een spannende nacompetitie.
STVV-Anderlecht: 0-1
KV Oostende-Cercle Brugge: 1-1.
Maarten Coenen