Onuachu mag dromen van podiumplaats Europese Gouden Schoen

door stemmen
Onuachu mag dromen van podiumplaats Europese Gouden Schoen

Paul Onuachu won dit seizoen de concurrentiestrijd in de spits bij KRC Genk tegen Cyriel Dessers en de Nigeriaan heeft het vertrouwen van zijn trainers zeker niet beschaamd. Hij vond al 25 keer de weg naar de netten in de Jupiler Pro League en daarmee is hij uiteraard de topschutter van de Jupiler Pro League. Ook op internationaal niveau doet hij het niet slecht.


Zo mag Onuachu zelfs nog steeds dromen van het podium in de Europese Gouden Schoen, de trofee voor de beste doelschutter van Europa. Daarin staat Onuachu momenteel op een gedeelde zevende plaats, samen met Amahl Pellegrino (Kristiansund), met 37,5 punten. Dat is slechts een half punt minder dan grote namen als Erling Haaland en Lionel Messi.

De derde plaats wordt momenteel bezet door Cristiano Ronaldo, die momenteel 40 punten telt. Een gigantische kloof is dat dus niet, al is Onuachu wel in het nadeel. De Belgische competitie heeft een coëfficiënt van 1,5, terwijl topcompetities als de Serie A een coëfficiënt van 2 hebben. De trofee zal dit seizoen zo goed als zeker naar Robert Lewandowski gaan, want de Pool heeft met 62 punten een zeer ruime voorsprong.

De top tien van de Europese Gouden Schoen:
1. Robert Lewandowski (Bayern München) - 62 punten
2. Kasper Junker (Bodö/Glimt) - 40,5
3. Cristiano Ronaldo (Juventus) - 40
4. Erling Haaland (Dortmund) - 38
-. André Silva (Frankfurt) - 38
-. Lionel Messi (Barcelona) - 38
7. Paul Onuachu (Genk) - 37,5
8. Amahl Pellegrino (Kristiansund) - 37,5
9. Kylian Mbappé (PSG) - 36
-. Romelu Lukaku (Inter) - 36

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot KRC Genk en Union, Vossen verrast’

Zal Onuachu nog in de top drie eindigen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

109
109
Ruben Van Gucht laat kassa rinkelen: Dit verdient hij echt

Ruben Van Gucht is al lang niet meer alleen de man van de koers en de sportverslaggeving. De ...

6
6
Meteen na ontslag: 'Geraerts in running voor JPL-retour'

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal staat voor de deur. En dus begint de trainerscarrousel ...

33
33
'Mercato Club barst al los: nationale recordtransfer'

Terwijl coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de titelclash tegen Union SG, beweegt er ook ...

108
108
'Sibierski heeft nieuwe topcoach Anderlecht al in vizier'

Antoine Sibierski houdt zich voorlopig op de vlakte over de trainer van Anderlecht. Maar wie naar ...

710
710
Voetbalbond zet alles op alles: giga-surprise in WK-selectie

Aanstaande vrijdag zijn de ogen van voetbalminnend België gericht op Rudi Garcia. De bondscoach ...

113
113
Crisis Real duurt voort: trieste wending in Mbappé-soap

Nu de Spaanse titelstrijd gestreden is en de tweede plaats quasi binnen is, kan Real Madrid zich ...

57
57
'Club schiet in actie: transfergevecht met United en PSV'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet en zal vers bloed moeten aantrekken op ...

250
250
'Union stevent af op jackpot: clubrecord aan diggelen'

Het succes eiste de voorbije jaren telkens zijn tol bij Union, dat steevast een resem sterkhouders ...

59
59
Anderlecht all-in: duo klaargestoomd voor bekerfinale

Donderdag is het D-Day voor RSC Anderlecht, dat zijn seizoen moet zien te redden in de bekerfinale ...

197
197
'Rigaux richting exit: charmeoffensief Club Brugge'

De titelkoorts neemt stilaan toe bij Club Brugge, dat zondag eerste achtervolger Union ontvangt. ...

189
189
'Oosting in vieze papieren: nieuwe T1 voor Antwerp?'

Heel even leek Antwerp zich nog te mengen in de strijd om een Europees ticket, maar na de pijnlijke ...

160
160
Club Brugge vs. parket: Verhaeghe verneemt verdict

Dankzij de vlotte 2-0 zege tegen STVV blijft Club Brugge op titelkoers, maar buiten de lijnen zitten ...

242
242
"Komende 10 jaar" - Ferdinand dropt spectaculaire Lammens-uitspraak

Manchester United keert volgend seizoen terug in de Champions League en staat op punt om het seizoen ...

173
173
Hartverzakking Garcia: De Bruyne plots afwezig bij Napoli

Binnen exact één maand is het zover: dan trappen Mexico en Zuid-Afrika het ...

139
139
'Tzolis niet te houden: duizelingwekkende transfersom'

Christos Tzolis blijft tijdens de Champions' Play-Offs de knappe prestatie aan mekaar rijgen. Het ...

552
552
Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Colin Coosemans heeft tijdens de zevende speeldag van de Champions' Play-Offs geen al te beste beurt ...

781
781
‘Club Brugge sloopt Bayat met brutale transferzet’

Club Brugge verkent opnieuw de transfermarkt en dat zorgt meteen voor nervositeit bij de ...

431
431
Lardot veroordeelt AA Gent-RSCA: "Schuld van spelers"

Nu de spanning alsmaar toeneemt in de play-offs, komt ook de arbitrage weer onder een vergrootglas ...

231
231
WK in gevaar: sterkhouder Rode Duivels in lappenmand

Vrijdag maakt Rudi Garcia bekend welke 26 namen zijn schifting voor het WK hebben overleefd. Helaas ...

129
129
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

85
85
'Club Brugge in paniek: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Ongeacht de verdere afloop in de titelrace gaat Club Brugge een drukke zomer tegemoet. Zowel op ...

207
207
Anderlecht hakt knoop door: einde seizoen Cvetkovic?

RSC Anderlecht schoot zichzelf nog maar eens in de voet op bezoek bij AA Gent, waar Mihajlo ...

432
432
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

193
193
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

106
106
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

37
37

Meer sportnieuws