Hazard-loos Real doet gouden zaak in titelstrijd

door
Hazard-loos Real doet gouden zaak in titelstrijd

Voor Real Madrid stond er vanavond alweer een levensbelangrijk duel op het programma. Het kreeg thuis namelijk Getafe over de vloer, en mits winst, konden de Madrilenen vier punten uitlopen op dichtste achtervolger FC Barcelona. Die lieten dinsdag namelijk alweer dure punten liggen tegen Atletico.

Die overwinning tegen Getafe moest er wel komen zónder Eden Hazard. Zinedine Zidane had onze Rode Duivel niet opgenomen in zijn wedstrijdselectie, omdat ze naar eigen zeggen geen risico wouden nemen met onze landgenoot, die nog steeds geen 100 procent is. Thibaut Courtois vatte uiteraard wel post tussen de palen, en was al meteen erg belangrijk. In de openingsfase behoedde hij Getafe namelijk van een 0-1 voorsprong (zie onderstaand). Ook Real kreeg een kansje, maar 0-0 was de logische ruststand na een matige eerste helft.

Ook de tweede helft bracht eigenlijk weinig beterschap, ondanks het overwicht van Real. Kansen werden er echter niet gecreëerd, en was het wachten op één dodelijk momentje. Dat kwam er ook een zo'n tien minuten voor het einde, wanneer de Madrilenen een strafschop kregen toegekend. Sergio Ramos faalde niet vanop de stip en bezorgde Real zo een levensbelangrijke 1-0 overwinning. Zoals gezegd hebben Zidane & co nu vier punten voorsprong op Barça, en dat met nog vijf wedstrijden te spelen. Ook niet onbelangrijk: Courtois hield dus alweer de 0, zijn zestiende clean sheet al dit seizoen.

Scoreverloop:
(79') Sergio Ramos (strafschop) 1-0


LEES OOK: Opgelet Duivels: Real brengt nieuws over blessure Courtois

Real kampioen?

Meest recent

Rampscenario bij Club Brugge: Hayen activeert Plan B

Club Brugge ging zondag vrij kansloos onderuit tegen RSC Anderlecht. In een uitzinnig Lotto Park ...

211
211
Bondsparket roept Stijn Stijnen alwéér op het matje

Geen coach in het Belgisch voetbal die de afgelopen jaren vaker in de clinch lag met het bondsparket ...

46
46
Pech voor Club Brugge: Anderlecht ontsnapt aan rood

RSC Anderlecht won zondag in eigen huis verdiend de topper van Club Brugge. Op de zege viel weinig ...

352
352
Antwerp of Ajax: Overmars hakt knoop definitief door

Dankzij een deugddoende zege tegen La Louvière is de crisis even afgewend bij Antwerp, waar ...

127
127
Na pijnlijke breuk: Ex Rik Verheye deelt pakkend bericht

Na tweeënhalf jaar eindigde onlangs het ogenschijnlijk 'sprookje' tussen Rik Verheye (38) en ...

235
235
De oplawaai te veel? Lavia krijgt triest verdict te horen

De Rode Duivels blazen deze week opnieuw verzamelen. Roméo Lavia zal echter andermaal niet ...

126
126
Club Brugge géén kampioen? Hein stelt scherpe voorwaarde

Nog één speeldag en de heenronde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League ...

232
232
'Garcia onverbiddelijk: pijnlijke reden niet-selectie Smets'

De Rode Duivels willen zich deze interland-periode tegen Liechtenstein en Kazachstan verzekeren van ...

672
672
'Huurdeal met optie: knaltransfer Club Brugge in januari'

Binnen een dikke anderhalve maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Een aantal Belgische ...

644
644
Napoli implodeert: De Bruyne-cijfers schokken Italië

In de Italiaanse Serie A heeft titelverdediger SSC Napoli de rol moeten lossen aan de top van het ...

210
210
Kopzorgen bij AA Gent: "Het was twéé keer mijn fout"

Een week na de pijnlijke afgang tegen OH Leuven, heeft AA Gent de rug ietwat kunnen rechten. De ...

267
267
'Uitstel van executie: Anderlecht zet Renard op straat'

RSC Anderlecht wist zondag voor het eerst sinds lange tijd nog eens te winnen van Club Brugge. Een ...

523
523
Lardot velt verdict over speeldag 14 in Jupiler Pro League

Afgelopen weekend werd in de Jupiler Pro League speeldag 14 afgewerkt. Naar goede gewoonte ...

149
149
Marc Degryse breekt los: "Ze moeten mij daar niet steken!"

Hij was jarenlang één van de meest elegante aanvallers van het Belgische voetbal, en ...

212
212
Boeckx & Degryse maken Club Brugge met de grond gelijk

Een paar dagen na de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge met de billen bloot op het veld van ...

460
460
De Cat reageert: nieuw contract bij Anderlecht?

RSC Anderlecht boekte zondag een fraaie zege tegen Club Brugge, met Nathan De Cat andermaal als ...

481
481
‘Arsenal in shock: Trossard gooit nu nieuwe contractbom’

Trossard duwt achter de schermen een nieuwe contractbom richting het Arsenal-bestuur. En dat amper ...

187
187
Club Brugge likt zijn wonden: Hayen met groot probleem?

Club Brugge verloor terecht met 1-0 van Anderlecht. Het was een zeer makke prestatie van de ...

303
303
Doku verovert Manchester City: nummer 100 met gouden randje

Jérémy Doku is dé sterspeler van de Rode Duivels. Zeker als Kevin De Bruyne en ...

65
65
Hayen verklaart waar het compleet misliep tegen Anderlecht

Club Brugge bakte er helemaal niks van tegen RSC Anderlecht. Het verloor met 1-0 en dat was meer dan ...

308
308
'Exit Yari Verschaeren: toptransfer krijgt vorm'

Yari Verschaeren lijkt stilaan richting uitgang te worden geduwd. De aanvallende middenvelder komt ...

614
614
Club NXT verrast compleet met komst ex-JPL'er

Club NXT is bezig aan een ronduit dramatisch seizoen in de Challenger Pro League. De Bruggelingen ...

204
204
Anderlecht weldra het PSG van België?

RSC Anderlecht zoekt al jaren naar prijzen. Met Kenneth Bornauw en Michael Verschueren hopen ze ...

616
616
Clement niet naar topclub: "Hij is géén kandidaat"

Ajax verloor afgelopen weekend met 2-1 van FC Utrecht. De titel lijkt nu al weg te zijn in ...

113
113
Hasi vindt succesformule: coach geeft criticasters lik op stuk

RSC Anderlecht won verdiend met 1-0 van Club Brugge. Als er één man opgelucht heeft ...

215
215

Meer sportnieuws