Verbluffend: 10 voetbalregels waarvan je niet wist dat ze bestonden

door
Verbluffend: 10 voetbalregels waarvan je niet wist dat ze bestonden

We moeten het intussen al meer dan twee weken zonder voetbal stellen. Het spelletje waarvan we zoveel houden, en waar we allemaal ook van denken er alles over te weten. Echter blijkt dat er toch enkele addertjes onder het gras zitten in de reglementen, waarbij we durven stellen dat velen niet wisten dat die bestonden.

Zo stelde Unisport namelijk een filmpje samen op YouTube getiteld: “10 voetbalregels waarvan je niet wist dat ze bestonden.” En effectief, ook wij waren stom van verbazing toen we enkele regels zagen. We lijsten het even voor u op, de video vindt u helemaal onderaan deze pagina.

Een overzicht

1. Je kan een rode kaart krijgen al vóór de wedstrijd van start gaat. Yup, dit overkwam Patrice Evra zelfs op het einde van zijn carrière bij Marseille.



2. Gele kaart voor ‘buitensporig vieren’ blijft ook gelden wanneer het doelpunt wordt afgekeurd. Best even wachten met vieren dus, zeker in de 'VAR-tijden' van tegenwoordig.

3. Het aantal van spelers die worden toegewezen een penalty trappen bij een shootout, moeten bij beide teams gelijk zijn. Klinkt logisch, maar als er een rode kaart is gevallen, moet de tegenpartij een speler ‘laten vallen’.

4. Je mag de wedstrijd starten met amper zeven spelers. Geen ijzersterke tactiek, maar het mág dus wel. Bij zes spelers is het overigens forfait: 5-0. Iets wat je ongetwijfeld al bent tegengekomen bij je lokale liefhebbersvoetbal.

5. Wanneer je een doelpunt maakt, maar de bal gaat plat onderweg, telt de goal NIET! Dus wanneer de ballon ontploft binnenin het leer (is al vaker gebeurd), en de bal gaat tegen de touwen, is er geen doelpunt. Say what? 


6. Aanvallende spelers moeten minstens een meter afstand houden van de muur bij een vrije trap. Een nieuwe regel die begin dit seizoen werd ingevoerd. De tegenpartij mag dus geen spelers meer in de muur zetten, zoals dat vroeger quasi altijd werd gedaan.

7. Je kan geen own-goal maken vanop een vrije trap of een inworp. Als je dus bewust of onbewust in dit geval de bal in eigen doel deponeert, zal het doelpunt niet tellen, maar krijgt de tegenstander een hoekschop.

8. Bij penalty’s mag de doelman van de tegenpartij de doelpalen, lat of netten NIET aanraken. Gebeurde vaak in het verleden om de strafschopnemer af te leiden, maar mag in het heden dus niet meer. Zoals Davy Roef toont in onderstaande video, is dus de correcte manier.

9. Het team dat de ‘toss’ wint bij de aftrap, mag kiezen of ze aftrappen en aan welke kant ze starten. Ook een aangepaste regel, want voordien mocht je enkel de kant kiezen bij winst. Aftrappen moest je dan sowieso doen.

10. Doelmannen mogen de bal maar zes seconden bijhouden bij een uittrap. Hier durven we te denken dat de meeste onder jullie dat wel wisten. Indien hij de bal langer bijhoudt, krijgt de tegenpartij een vrije schop. Mignolet overkwam het enkele seizoenen geleden bij Liverpool.

JOUW MENING TELT:
Hoeveel wist je er niét?

Meest recent

‘Van Antwerp naar Real Madrid: monstertransfer nakend’

Royal Antwerp FC heeft de afgelopen seizoenen heel wat sterkhouders verkocht om het hoofd boven ...

36
36
Schrijnend: ongeziene vechtpartij na spectaculaire comeback

Er duiken schrijnende beelden op vanuit Nederland. In de promotiewedstrijd tussen amateurclubs ...

27
27
Lierse gaat nu ook shoppen bij Zulte Waregem

Zulte Waregem keert straks na twee seizoenen terug in de Jupiler Pro League en wil absoluut op het ...

22
22
'Club houdt been stijf: Standard doet nieuw voorstel'

Marc Wilmots koestert grote plannen als sportief directeur bij Standard. Met Mircea Rednic haalde ...

175
175
Rik Verheye haalt snoeihard uit: "Ze zijn fake!!!"

Bij het brede publiek was Rik Verheye al lange tijd bekend als een steengoed acteur. De man van ...

70
70
"Ik wens Xabi Alonso totaal geen succes toe bij Real Madrid"

Voor Real Madrid begint het WK op woensdagavond. Dan openen ze hun toernooi met een clash tegen de ...

109
109
'Standard pakt door: versterking en 2 vertrekkers op komst'

Standard blaast donderdag verzamelen voor de eerste training van het nieuwe seizoen. De Rouches ...

132
132
Speelminuten voor Penders? Dit zegt Chelsea-trainer

Het WK voor clubs is afgelopen weekend helemaal op gang gekomen. Maandagavond maakt ook Chelsea zijn ...

105
105
Bournemouth haalt speler die nog Rode Duivel kan worden

In de Premier League was AFC Bournemouth afgelopen seizoen één van de aangename ...

48
48
'Napoli koppelt De Bruyne en Lukaku aan Belgisch toptalent'

Napoli zorgde deze zomer al voor een flinke stunt door Kevin De Bruyne binnen te halen. Daardoor ...

149
149
'Leko maakt slachtoffers: Gent stuurt meubelstuk weg'

Bij AA Gent nemen ze na een teleurstellend seizoen deze zomer een nieuwe start. Met Ivan Leko kwam ...

406
406
Standard heeft eindelijk coach: bekende naam keert terug

Het nieuwe Standard begint alsmaar meer vorm te krijgen. CEO Giacomo Angelini haalde met Marc ...

275
275
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenenbod De Cuyper, Anderlecht heeft beet'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

421
421
'Overmars baalt: Eredivisie berooft Antwerp opnieuw'

Net als in de vorige mercato's lijkt ook deze zomer verkopen weer het ordewoord te worden bij ...

202
202
"Wat Michael Verschueren daar deed, tart elke verbeelding…"

Heel wat mensen hebben een afkeer van het vernieuwde WK voor clubs, één landgenoot zit ...

496
496
'Club Brugge haalt belangrijke transferslag thuis'

Club Brugge greep dit seizoen naast de landstitel, maar pakte wel de beker en schopte het in de ...

1290
1290
'Union mag oude bekende van verlanglijstje schrappen'

Het bleef tot dusver nog rustig op het vlak van transfers bij Union, maar daar zal ongetwijfeld nog ...

90
90
Courtois schittert weer… maar zíjn zoon steelt de show

Thibaut Courtois zit momenteel in Amerika, waar hij binnenkort start aan het WK voor clubs met Real ...

122
122
Standard sluit belangrijke deal voor vijf seizoenen

Er is deze zomer nog héél veel werk aan de winkel voor Standard. CEO Giacomo Angelini ...

159
159
Mart Smeets breekt privé: "Spoor van vernieling achtergelaten"

Bij ons heb je Karl Vannieuwkerke die doorgaans te zien is bij de meeste grote sportevenement, in ...

97
97
'Toptransfer nadert: De Cuyper geeft groen licht'

Voorlopig liet Club Brugge deze zomer nog geen spelers vertrekken, maar het lijkt slechts een ...

597
597
'Overbodige pion kan Union aan topaanwinst helpen'

Het zal ongetwijfeld weer een drukke transferzomer worden bij Union. De Brusselaars zullen zich ...

38
38
'Lommel SK plukt ervaren middenvelder weg bij Beerschot'

Bij Beerschot gaat er veel volk vertrekken deze zomer, waardoor een aantal ploegen uiteraard ...

190
190
'Wilmots wil ex-speler aanstellen als coach van Standard'

De zoektocht naar een nieuwe trainer loopt niet alleen moeizaam bij Royal Antwerp FC, maar ook bij ...

289
289
'Rapid Wenen plukt smaakmaker weg bij AA Gent'

AA Gent gaat mogelijk een van zijn aanvallende krachten verliezen. VoetbalNieuws weet dat Rapid ...

402
402

Meer sportnieuws