Leko: "Dat mist Standard om voor de prijzen te spelen"

door
Leko:

Standard kon dit seizoen de hooggespannen verwachtingen toch niet helemaal inlossen. Nadat Michel Preud'homme in zijn eerste seizoen de Rouches naar zijn hand zette, moest er nu geoogst worden en moest Standard de voornaamste uitdager van Club Brugge worden in de strijd om de titel. Dat draaide anders uit, want Standard staat slechts vijfde in de competitie.


Eén van de voornaamste oorzaken voor die tegenvallende klassieker is dat Standard dit seizoen bijzonder wisselvallig presteert. Zo kon het nooit meer dan twee wedstrijden na elkaar winnen, na een zes op zes volgde telkens puntenverlies. Ivan Leko, die destijds MPH opvolgde bij Club Brugge, ziet ook dat er stabiliteit ontbreekt.

"Dat is het probleem van deze ploeg: je weet nooit of je het grote Standard of een ziek Standard te zien zal krijgen. En om voor de prijzen te kunnen spelen, moet je constant zijn", vertelt Leko aan Sport/Foot Magazine. "Als ik dit Standard zie, ontbreekt het voor mij inderdaad aan defensieve stabiliteit. En dat is nu net altijd de kracht geweest van de ploegen van Michel: een georganiseerd en solide blok en een snelle omschakeling met spelers die weten hoe ze wedstrijden moeten winnen."

LEES OOK: Vriendin Vanheusden deelt bericht dat door merg en been gaat

Had je meer verwacht van Standard dit seizoen?

Meest recent

DAZN versus Pro League: specialist schetst rampscenario

Voorlopig blijft DAZN netjes voldoen aan alle (financiële) verplichtingen, maar op de langere ...

41
41
Garcia speelt open kaart over aanvoerder Rode Duivels

Zaterdag om 15 uur Belgische tijd nemen de Rode Duivels het in Astana op tegen Kazachstan. Daags ...

35
35
Kater in Qatar: De Cat & co blazen aftocht op WK U17

Op het WK U17 in Qatar kregen onze jonge landgenoten met Europees kampioen Portugal in de zestiende ...

113
113
Vriendin Vanheusden deelt bericht dat door merg en been gaat

Enorm droevig nieuws voor het Belgische voetbal. Zinho Vanheusden (26), ooit één van ...

225
225
'Renard haalt gram: woekerwinst wenkt voor Anderlecht'

Dankzij de knappe zege tegen Club Brugge dook RSC Anderlecht met een goed gevoel de interlandbreak ...

135
135
'Club Brugge verlegt grenzen: transfer van 50 miljoen?'

Club Brugge bouwde het afgelopen decennium een internationale reputatie op als kweekvijver van ...

116
116
'Wanda flirt met Chelsea-speler: die verrast compleet'

Wanda Nara is geen onbesproken blad. De Argentijnse kende een zeer woelige relatie met Mauro Icardi ...

13
13
Kazachse bondscoach doet krankzinnige uitspraak over Doku

De Rode Duivels zijn donderdagavond al aangekomen in Astana, waar ze zaterdag hun ticket voor het WK ...

131
131
Jonge Duivel: "Geruchten over Anderlecht gehoord, maar..."

Anderlecht zet sinds de komst van Olivier Renard als sportief directeur zwaar in op de komst van ...

64
64
'Club zet zich schrap: Inter heeft plan met Stankovic'

Club Brugge realiseerde in de zomer een nieuwe recordtransfer met de verkoop van Ardon Jashari aan ...

169
169
'Toptransfer voor Godts: prijskaartje bekend'

Ajax beleeft een moeilijke periode en zette onlangs nog trainer John Heitinga op straat. In die ...

49
49
Marc Coucke pakt iedereen in snelheid met grote fusie

De afgelopen weken kwam eindelijk weer wat zuurstof in het Lotto Park te hangen. Het vertrek van ...

174
174
Baro wrijft zich in handen: jaarrekening AA Gent bekend

Bij AA Gent sloegen ze in de zomer van 2023 een nieuwe weg in. Het tijdperk van Ivan De Witte en ...

110
110
'Lukaku duwt gaspedaal in: comeback vroeger dan verwacht?'

Zoek dezer dagen niet naar Belgen bij Napoli, want Antonio Conte kan voorlopig niet rekenen op zijn ...

82
82
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer De Cat, Club breekt weer record'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

280
280
'Code rood in Anderlecht: De Cat nu al onhoudbaar'

Op amper 17-jarige leeftijd beleeft Nathan De Cat al zijn seizoen van de doorbraak bij RSC ...

154
154
'Club Brugge heeft opvolger Ordonez reeds te pakken'

Club Brugge deed de afgelopen jaren meermaals gouden zaken op de transfermarkt. Dat de kassa ook ...

277
277
Julie Vanloo laat tranen rollen: Club-fans diep geraakt

Het was een emotionele klap die tot in de harten van de Club Brugge-fans aankwam. Julie Vanloo, ...

172
172
Coucke keert kar: Anderlecht dumpt masterplan Vandenhaute

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Zo ook bij RSC Anderlecht, waar er na de aftocht van Wouter Vandenhaute ...

498
498
JPL-format: 'Baro loopt blauwtje, Club wil BeNe-liga'

Terwijl de discussie rond de mediarechten het leeuwendeel van de aandacht opeist laait op de ...

419
419
Romelu Lukaku verrast iedereen met straffe 'carrièreswitch'

Wie dacht dat Romelu Lukaku enkel scoorde op het veld, heeft het mis. Terwijl de topschutter van de ...

67
67
Moris sneert naar RSCA en Standard: "Angstaanjagend"

Anthony Moris verliet Union SG afgelopen zomer door de grote poort. Na een landstitel trok hij naar ...

209
209
'Union SG baalt: gigantische tegenvaller loert om de hoek'

Union SG is de afgelopen jaren door een zeer goed beleid uitgegroeid tot een stabiele Belgische ...

81
81
Mannaert, opgelet: Congo aast wéér op jonge Duivel

Vincent Mannaert moet héél erg opletten met Congo, want zij plukten al heel wat ...

80
80
Beter bij Antwerp gebleven? Chery krijgt de volle laag

Royal Antwerp FC verloor afgelopen zomer heel veel kwaliteit, waaronder Tjaronn Chery. Die keerde ...

235
235

Meer sportnieuws