Het coronavirus houdt de jongste weken Italië in de greep en ook de Serie A ontsnapt niet aan de gevolgen van het virus. Internazionale bijvoorbeeld moest in de Europa League tegen Ludogorets achter gesloten deuren spelen en zag zijn laatste twee wedstrijden in de Serie A zelfs afgelast worden. Ook de match van komend weekend tegen Sassuolo is in gevaar.
En dat zou er volgens Sport/Voetbalmagazine voor kunnen zorgen dat de voorbereiding van Romelu Lukaku op het EK grondig verstoord zou kunnen worden. De uitgestelde wedstrijden werden voorlopig immers allen verschoven naar mei, al zou het kunnen dat de klepper tegen Juventus alsnog komende maandag gespeeld wordt.
De maand mei dreigt zo zeer druk te worden voor Inter en Lukaku, en de spits zou op die manier dus vermoeid aan de start van het EK kunnen verschijnen. De Rode Duivels openen hun toernooi op 13 juni met een match tegen Rusland, terwijl in het allerslechtste scenario het Italiaanse seizoen pas op 20 mei eindigt met de finale van de Coppa Italia.
Jannick Lanckriet