Dominant Anderlecht laat hekkensluiter compleet kansloos

339 stemmen
Dominant Anderlecht laat hekkensluiter compleet kansloos

Een bijwijlen dominant Anderlecht heeft zijn laatste strohalm richting Play-Off I gepakt. Paars-Wit had een vroege voorsprong te pakken en kwam nadien nooit in de problemen tegen een machteloos Waasland-Beveren.

Anderlecht had nog slechts een waterkans om Play-Off I te halen na de zege van KV Mechelen gisteren. Daarvoor moest het zelf foutloos blijven en hopen op een serieuze inzinking van de concurrentie. De ploeg van Vercauteren ging vanavond bij Waasland-Beveren alvast op zoek naar een belangrijke driepunter. Bij de bezoekers zat Amuzu verrassend op de bank, Doku kwam opnieuw in de ploeg. Bij de thuisploeg hoopte men op minimum één punt, zo kwam het opnieuw weg van de laatste plaats.
Anderlecht al snel op rozen
De hoop van de Waaslanders werd al snel de kop ingedrukt, na amper zeven minuten spelen kwam Vlap vrij in de zestien meter en hij schoof eenvoudig naast Jackers binnen: 0-1. De thuisploeg creëerde zo goed als niets in het eerste halfuur, enkel een flauw schotje van Koita was het vermelden waard. Anderlecht voetbalde dominant maar kon die dominantie te weinig omzetten in echte doelkansen. In het slotkwartier kwam Waasland-Beveren nog een paar keer dreigen, onder meer Kompany en Murillo bekochten dat met domme gele kaarten. Halfweg had Paars-Wit een kleine voorsprong te pakken.

Anderlecht heeft een snelle voorsprong te pakken, tot onvrede van Geeraerd.
Vlap van goudwaarde voor Paars-Wit
Ook na de rust namen de bezoekers de beste start: Kompany kopte na vijf minuten spelen nipt over de kooi van Jackers. Aan de overzijde moest Van Crombrugge na tien minuten ook eindelijk eens in actie komen op een prima schot van Kobayashi. Iets voorbij het uur was het andermaal Vlap die de wedstrijd besliste na een prima assist van Murillo: 0-2. Waasland-Beveren probeerde nadien wel om nog terug in de wedstrijd te komen maar kwam hopeloos veel kwaliteit tekort om echte doelkansen af te dwingen. Anderecht hield eenvoudig stand en kon in het slot nog 0-3 maken nadat Amuzu een strafschop omzette. De Waaslanders moeten bang afwachten wat Cercle Brugge en Oostende doen, terwijl de ploeg van Vercauteren nog (een beetje) mag hopen op een plek bij de eerste zes.
Scoreverloop:
0-1 (8') Vlap, 0-2 (66') Vlap, 0-3 (90+3') Amuzu

LEES OOK: Fans keren Anderlecht de rug toe: De Cat en Taravel reageren

Haalt Anderlecht Play-Off I?

Meest recent

Fans keren Anderlecht de rug toe: De Cat en Taravel reageren

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen, waardoor ze nog steeds vierde staan. De Brusselaars ...

13
13
El Ouahdi vol vertrouwen: “Dan komt het in orde”

KRC Genk speelde 0-0 op het veld van Standard. Een belangrijk punt, want de Limburgers hebben nu ...

24
24
'JPL lonkt voor Nederlandse doelpuntenmachine'

Heel veel Belgische clubs gaan op zoek naar een nieuwe spits. In Nederland loopt één ...

50
50
'Wéér jackpot voor Club Brugge: miljoenen lonken'

Club Brugge verkocht Antonio Nusa voor 21 miljoen euro aan RB Leipzig. Het is de verwachting dat de ...

194
194
'Charleroi droomt van absolute monstertransfer'

Bij Sporting Charleroi zullen er in de zomer topspelers de club verlaten. Ze hopen één ...

38
38
Auwch! Club maakt Union extra belachelijk na pandoering

Club Brugge heeft zondag een aanzienlijke claim op de landstitel gelegd. In een rechtstreeks duel ...

263
263
'Genk vindt nieuwe steunpilaar: ervaren kracht naar uitgang'

KRC Genk blijft op koers om de Europe Play-Offs te winnen. De Limburgers hielden zaterdag stand op ...

145
145
'Lewandowski zwaait af in tranen: spectaculaire opvolger'

De emoties liepen zondagavond even hoog op in Camp Nou. Met tranen in de ogen nam Robert Lewandowski ...

152
152
Club Brugge donderdag kampioen? Dit zijn de scenario's

In de voorbije jaren viel de beslissing in de titelstrijd pas op de slotspeeldag, dit seizoen kan ...

336
336
'Kompany zorgt voor schokgolf rond De Ketelaere'

Charles De Ketelaere zou zelf al groen licht hebben gegeven voor een transfer naar Bayern ...

239
239
'Zomerwerken Anderlecht: Sibierski bouwt verder op viertal'

Dat RSC Anderlecht komende zomer een metamorfose moet ondergaan, werd zondagnamiddag andermaal ...

598
598
'Nieuwe coach krijgt meteen rampzalig nieuws bij Antwerp'

Antwerp FC heeft afgelopen weekend met onmiddelijke ingang afscheid genomen van Joseph Oosting. De ...

425
425
Prestatie Vanaken doet monden openvallen: "Beste van België"

Club Brugge heeft zijn 20ste landstitel binnen handbereik. Voor Blauw-Zwart kan het nauwelijks nog ...

451
451
Ingeving Taravel wordt nefast: grote klos bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

335
335
Extra ontgoocheling Union: "Was de wereld rondgegaan"

Union lijkt definitief een kruis te moeten maken over de titel nadat het een 5-0 om de oren kreeg ...

143
143
Pakkend afscheid Lewandowski: Barça pakt record

In LaLiga is de titelstrijd al gestreden. Daardoor mocht FC Barcelona wat later op zondagavond aan ...

132
132
Ontknoping Ligue 1: vreugde voor Lille, drama Pocognoli

Zondagavond stond in de Ligue 1 de ontknoping van het seizoen op het programma. Daarin moesten ...

59
59
'Miljoenentransfer Cercle krijgt vorm'

Cercle Brugge kan zich al volop beginnen voorbereiden op volgend seizoen, want hun seizoen zit er al ...

174
174
'Pijnlijke details over Oosting bij Antwerp lekken uit'

Antwerp nam dit weekend een drastische beslissing. Na de pijnlijke 3-0-nederlaag van vrijdag op OH ...

403
403
Vanaken waarschuwt Club voor rampscenario

Club Brugge heeft zondagavond een reuzenstap gezet richting een 20ste landstitel. Het veegde grote ...

578
578
Ferrera haalt snoeihard uit naar arbitrage na pijnlijk slot

Voor Dender lonkt stilaan degradatie uit de Jupiler Pro League. Het ging in zijn heenwedstrijd in de ...

101
101
Pijnlijke cijfers? Hubert wil daar niets van weten

Union zal dit seizoen wellicht niet de dubbel pakken. Donderdag pakte het tegen Anderlecht wel nog ...

350
350
Leko komt met verrassend keepernieuws voor titelmatch

Club Brugge heeft zondagavond opnieuw een enorme stap richting de landstitel gezet door Union met ...

479
479
'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer veel volk vertrekken. Ondanks het zwakke seizoen lopen een ...

467
467
Club Brugge vernedert Union SG en ruikt de titel

Om 18u30 stond dé titelmatch tussen Club Brugge en Union SG op het programma. Het werd nooit ...

383
383

Meer sportnieuws