OPINIE: Clinton Mata, de Rode Duivel die nooit zal zijn

2712 stemmen
OPINIE: Clinton Mata, de Rode Duivel die nooit zal zijn

Alderweireld, Boyata, Dendoncker, Mechele, Vermaelen en Vertonghen. Het lijstje aan verdedigers waarop bondscoach Roberto Martinez tegen San Marino en Kazachstan een beroep kan doen oogt weer indrukwekkend, en dan zijn Björn Engels (gepasseerd), Vincent Kompany en Jason Denayer (beiden geblesseerd) er nog niet eens bij. Ook Clinton Mata is, ondanks zijn beresterke prestaties bij Club Brugge, geen Rode Duivel en zal het helaas ook nooit meer worden. Een doodzonde.


De Jupiler Pro League is weer hot bij onze nationale ploeg. Waar de plaatsjes een tijdje terug nog exclusief gereserveerd leken voor de Belgen in het buitenland – op het WK in Rusland was Leander Dendoncker de enige speler in de selectie die op dat moment nog op eigen grondgebied actief was – maakt Martinez er sinds kort een punt van om vaker jongens uit de vaderlandse competitie een kans te gunnen. Nadat eerder al onder andere Vanaken, Mechele, Trossard, Verstraete, Van Crombrugge en Verschaeren hun kans kregen is het zo nu aan Maxime Lestienne om zijn kunnen te tonen aan de Spanjaard. Een lijstje waar Mata zeker niet in zou misstaan.

HAZARD IN BEDWANG
Acht interlands voor nummer 122 op de FIFA-ranglijst Angola, waarvan de laatste om vage redenen al in 2016, maken echter dat de 26-jarige verdediger die geboren werd in Verviers niet meer in aanmerking komt voor de bondscoach. Die zou anders vast wel oog hebben voor Mata, zoals hij drie jaar geleden zelf al aangaf. "De enige speler in de Belgische competitie die echt indruk maakt op mij", zei Martinez over de toenmalige rechtsachter van Charleroi, die nadien via Genk in Brugge belandde. "Hij speelt op een positie waar we alternatieven kunnen gebruiken", klonk het verder nog. Toen ging dat over de vleugelback, maar de stelling gaat vandaag nog altijd op. Behalve Toby Alderweireld voelt binnen de huidige kern niemand zich immers echt in zijn sas als meest rechtse pion in een driemansdefensie, ook niet bij de afwezigen. Een plek die Mata zichzelf sinds Ivan Leko hem daar eind vorig seizoen posteerde dan weer in geen tijd eigen maakte.



In PO I legde hij er de beste spitsen die de JPL te bieden heeft aan banden, de voorbije weken volgde vooral nadat ook Philippe Clement omschakelde naar een defensief trio de bevestiging. Mata is snel en krachtig, komt goed voor zijn man maar laat zich toch nauwelijks in zijn rug pakken en is beresterk in één-tegen-éénsituaties. Koppel dat aan uitstekende voeten en een voortreffelijke mentaliteit – op het veld altijd bij de pinken, in de kleedkamer een leidersfiguur voor de jonge garde – en het wordt al snel duidelijk waarom hij algemeen als een van de beste verdedigers in België wordt beschouwd. Iemand die zeker zijn plaats zou hebben tussen de opties die in de huidige kern aanwezig zijn dus, zeker aangezien geen van hen over dezelfde snelheid beschikt. Dat Mata het internationale niveau aankan bewees hij eerder deze week alvast in Bernabéu, waar hij Eden Hazard in bedwang hield en zo een grote rol speelde in de stunt van Club Brugge tegen Real Madrid.

GEMISTE KANS

Ploegmaats bij de Rode Duivels zullen de rechtstreekse tegenstanders van afgelopen dinsdag dus echter nooit worden. "Helaas is het te laat, hij speelt voor Angola en dat is een gemiste kans voor ons. De spelers in de Belgische competitie moeten in ieder geval beseffen dat ze een echte kans hebben om opgeroepen te worden", zei Martinez daarover in hetzelfde interview uit 2016. Jammer voor ons, maar ook voor hemzelf. Waar Mata deze zomer namelijk thuis vanop de bank toekeek hoe Angola al vroeg uit de Afrika Cup geknikkerd werd, zou hij zich nu met de Rode Duivels kunnen voorbereiden op een nieuwe gooi naar EK-glorie. Wie er dan plaats zou moeten ruimen voor de sterkhouder in de nog maar drie keer gepasseerde Brugse defensie, mocht hij nooit voor Angola gekozen hebben? Hiermee zullen we ons misschien iets minder populair maken bij de Club-fans, maar dat zou dan wel eens makker Brandon Mechele kunnen zijn.

LEES OOK: WK '26: Jamie Carragher voorspelt eindstation Rode Duivels

Zou Mata, indien mogelijk, een Rode Duivel zijn?

Meest recent

WK '26: Jamie Carragher voorspelt eindstation Rode Duivels

Nog exact twee weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Mexico en Canada gaat van start. ...

18
18
Eerste zomeraanwinst Union: nieuwe toren landt in Dudenpark

Union SG zal komend seizoen al snel een eerste keer moeten pieken. De Belgische vice-kampioen treedt ...

32
32
'Bestuur overtuigd: Club gaat transferstrijd met PSG aan'

Nu de kampioenenroes ietwat is gaan liggen, kan het bestuur van Club Brugge zich storten op de ...

172
172
Nieuwe coach Lukaku-De Bruyne: Napoli strikt grote naam

Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku krijgen, als ze aan boord blijven tenminste, een nieuwe trainer bij ...

76
76
Rigaux zet Van Persie het mes op de keel: 'Meteen buiten'

Dévy Rigaux begint bij Feyenoord meteen met een zwaar dossier. Robin van Persie wil blijven, ...

128
128
Hayen met handen in het haar: rampscenario Genk komt uit

Terwijl het seizoen er voor de overige eersteklassers al opzit, moeten AA Gent en KRC Genk nog volop ...

162
162
'Leko velt hard verdict: Club Brugge dumpt dure flops'

Club Brugge stevent af op een leegloop, want het aantal sterkhouders dat allicht andere oorden zal ...

337
337
Marc Coucke zorgt voor grote ophef: 'Onvervalste Playboy!'

Marc Coucke heeft opnieuw voor flink wat reacties gezorgd. Terwijl het stof van alweer een turbulent ...

203
203
Antwerp houdt adem in: Kindermans flirt met Anderlecht

In Youth We Trust. De slogan waar niet zo gek lang geleden RSC Anderlecht zich nog aan optrok, moet ...

395
395
Mannaert verlengt contract: lot Garcia al beslecht?

De laatste rechte lijn richting het WK is ingezet voor de Rode Duivels. De toekomst van Rudi Garcia ...

135
135
Verhaeghe staat Paf! Onverwachte ontmoeting zindert na

Tussen de trofeeën, applausmomenten en kampioenenfoto’s door zorgde een onverwachte ...

444
444
'Anderlecht wil winger: 3 namen op shortlist Sibierski'

Om de trein eindelijk weer op de rails te krijgen, legt RSC Anderlecht zijn eieren dit keer in het ...

420
420
'Club Brugge kaalgeplukt: monsterbod voor Seys'

Na de landstitel zet Club Brugge zich schrap voor een drukke zomermercato, waarin tal van ...

953
953
Furieuze Marc Coucke haalt vernietigend uit: "Niet genoeg!"

Wanneer Marc Coucke van zich laat horen, wordt er doorgaans geluisterd. De ondernemer en ...

392
392
'Barça haalt snoeihard uit: dubbele megadeal nabij'

Door het WK zal het wellicht een zomermercato in twee delen worden, voor en na het toernooi. De ...

83
83
'Straffe wending in transferdossier Stankovic'

Club Brugge staat voor een hete transferzomer, want in de komende maanden dreigen heel wat ...

373
373
Fernandez-Pardo verbaast met woorden over keuze voor België

De Rode Duivels bereiden zich dezer dagen in Tubeke voor op het WK, met één zeer ...

316
316
T2 of vertrekken? Taravel licht tipje van de sluier

Bij Anderlecht moeten in de komende weken heel wat knopen doorgehakt worden. Over de spelerskern, ...

191
191
Knelpuntpositie ingevuld: Garcia zet nieuwe Duivel klaar

De Rode Duivels zijn zich in Tubeke volop aan het klaarstomen voor het WK. In de Verenigde Staten ...

218
218
'Standard werkt aan straffe terugkeer jeugdproduct'

Standard eindigde het seizoen met een grote ontgoocheling, want op de slotspeeldag gaf het de ...

97
97
Westerlo baalt: sterkhouder kondigt vertrek aan

Westerlo is de voorbije jaren uitgegroeid tot een handelshuis. De Kemphanen wisten al enkele straffe ...

76
76
'Jawoord gegeven: Union op zucht van eerste knaltransfer'

De kassa zal deze zomer weer fors gaan rinkelen bij Union, zoveel lijkt zeker. De Brusselaars deden ...

205
205
'Anderlecht meldt zich opnieuw voor topschutter'

Anderlecht staat na een ontgoochelend seizoenseinde voor een belangrijke zomer. De play-offs maakten ...

308
308
TRANSFERUURTJE: 'Straffe dubbeldeal Barça, exit Pocognoli'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

178
178
Topseizoen Lammens: grote eer in Engeland lonkt

Senne Lammens maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar Manchester United. De doelman kreeg nog ...

144
144

Meer sportnieuws