Van het goede teveel: hoe de aanvalsweelde van Club voor problemen kan zorgen

1149 stemmen
Van het goede teveel: hoe de aanvalsweelde van Club voor problemen kan zorgen

Sprankelend, wervelend of zelfs ronduit angstaanjagend. Voor de aanvalsgolf waarmee Club Brugge aartsrivaal Anderlecht afgelopen zondag overspoelde kwam de landelijke pers superlatieven te kort. Philippe Clement beschikt voorin dan ook over een ongeziene weelde waar menig coach jaloers op zou zijn. Al heeft de medaille mogelijk wel nog een andere kant.


Tegen Anderlecht kwam de Brugse trainer ineens met een onuitgegeven voorlinie op de proppen. Het kwieke drietal Emmanuel Dennis, Percy Tau en matchwinnaar Krépin Diatta verscheen voor het eerst samen aan de aftrap en speelde de Paars-Witte defensie prompt volledig op een hoopje met hun vele loopacties, snedige combinaties en snelle dribbels. Hoewel er op het veld van vierdeklasser Francs Borains in de beker naar hartenlust geroteerd werd zien we dus weinig reden voor Clement om hier de komende weken veel veranderingen door te voeren.

GEBREK AAN EFFICIËNTIE
Of het moet zijn dat de coach zijn spitsen het gebrek aan efficiëntie van vorige week, toen er behalve tegen Anderlecht ook tegen Galatasaray gemorst werd met de kansen, toch harder aanwrijft dan hij publiekelijk laat uitschijnen. Tau kan echter al weinig verweten worden, want de Zuid-Afrikaan keerde nog maar pas terug in het elftal en is mogelijk zelfs de meest doelgerichte van het trio – zoals hij woensdag ook opnieuw bewees. Diatta trok Blauw-Zwart zondag dan weer over de streep, was een week eerder ook in de derby tegen Cercle Brugge al goed bij schot en knapt in defensief opzicht veruit het meeste werk op van de offensieve drietand. Onmisbaar, dus.



Mocht er iemand het kind van de rekening worden dreigt dat zo andermaal Dennis te zijn. Hoewel de Nigeriaan tegen Cercle eveneens nog uitpakte met een prachtige treffer was het ook hij die het voorbije weekend het vaakst zonder succes oog in oog kwam met de beresterke Hendrik Van Crombrugge. Bovendien is Dennis door zijn wat flegmatieke stijl sowieso al snel de gebeten hond bij publiek en trainers – zie ook Ivan Leko – wanneer het misloopt of moeilijk gaat in Jan Breydel. Zondag was het opnieuw zover en haalde een duidelijk geïrriteerde Clement hem na een zoveelste mislukte actie van het veld voor Loïs Openda.

KREDIET VOOR DENNIS
Toch zou het overdreven zijn om alle schuld in zijn schoenen te schuiven. Zoals Gert Verheyen in Extra Time ook al opmerkte is de nog steeds pas 21-jarige dribbelkont met zijn snelheid, kracht en goede loopbewegingen namelijk wekelijks een gesel voor de verdediging van elke tegenstander. Natuurlijk moet dit alles dringend eens gekoppeld worden aan de nodige efficiëntie, maar iets in ons zegt toch dat Philippe Sandler en Derrick Luckassen opgelucht waren toen ze van de kwelgeest verlost werden. Sommige spitsen zouden meer scoren, dat zeker. Slechts weinigen kunnen een defensie echter zoveel pijn doen als Dennis.



Bovendien is het nog maar ten sterkste de vraag of de eerste vervangers in de Brugse rij dan wél in die categorie van meer trefzekere goalgetters thuishoren. Openda en recordaankoop David Okereke zijn ook nog jong en kunnen dus nog flink wat progressie maken, al liet die eerste nu toch al meermaals zien dat een neus voor doelpunten helaas niet tot zijn rijke arsenaal aan kwaliteiten behoort. Okereke leek na zijn snelle start dan weer wel op een echte killer, maar zijn productie is – het duel tegen Francs Borains niet meegerekend – intussen ook al geruime tijd stilgevallen. Prima aanvallers, dat zeker wel, maar een garantie op goals durven we het duo toch ook niet noemen.

NEE TEGEN DIAGNE ?
Iemand die dat wel zou moeten zijn is nieuwste aanwinst in de rangen Mbaye Diagne. De Senegalees werd in het slot van de mercato weggesnoept vanonder de neus van Anderlecht, maar zat in de topper zelfs niet op de bank tegen de ploeg die hij aan het altaar – of in dit geval het treinstation – liet staan. Eerder leek het nog alsof de huurling met korte invalbeurten tegen Cercle en moederclub Galatasaray langzaamaan klaargestoomd werd voor het echte werk, nu stuurde Clement dus het signaal dat hij het voorin ook best nog zonder de flamboyante spits kan rooien. Nochtans bewees Diagne in het verleden wél al dat hij de goal weet staan.



Om het dreigende efficiëntieprobleem op Jan Breydel aan te pakken zou er dus best wel eens gekeken kunnen worden naar de man die zich het afgelopen seizoen tot topschutter kroonde in Turkije, al zou dat na de prestatie van zondag ergens toch zonde zijn. De overdonderende mobiliteit en onvoorspelbaarheid waarmee de voorhoede van Blauw-Zwart keer op keer de ruimtes in de rug van de Anderlecht-defensie wist te benutten was immers een lust voor het oog en zou ook menig ander tegenstander voor problemen stellen. Met een klassieke targetman als Diagne geef je die wisselwerking toch automatisch een beetje op.

LUXEPROBLEEM
Voor Jelle Vossen en Siebe Schrijvers, die nog eens een kans kreeg maar eigenlijk al veel lager in de pikorde is beland, geldt zowat hetzelfde. Ook zij verdienden al meer hun strepen als koelbloedige afwerkers in de zestien, maar hebben niet dezelfde andere kwaliteiten als de vinnigere concurrenten die momenteel de voorkeur genieten. Bovendien ziet het er naar uit dat Clement niet echt in hen gelooft, hoewel ze beiden toch ooit een fikse duit hebben gekost – opgeteld bijna zeven miljoen – en ongetwijfeld een impact hebben op de Brugse loonlast die niet overeenkomt met hun huidige sportieve status.



Daarmee zijn we aanbeland bij een luxekwestie waar ze in het Lotto Park vandaag alleen van kunnen dromen, maar dat Club binnenkort toch voor de nodige problemen zou kunnen stellen. In alle gretigheid om een selectie op de been te brengen die niet alleen de landstitel, maar ook een succesvolle Champions League-campagne moet kunnen bewerkstelligen hebben Vincent Mannaert en Bart Verhaeghe namelijk misschien wel een beetje overdreven in de hoeveelheid offensieve opties waar ze Clement van voorzagen. Vooral wanneer we het kapitaal dat al deze spelers stuk voor stuk vertegenwoordigen in rekening brengen.

DURE GRAPJES
Zelfs zonder de gevallen van Schrijvers en Vossen – of de aan Charleroi verhuurde Kaveh Rezaei, die we haast nog zouden vergeten – is het zo drummen voor een plaatsje in de Blauw-Zwarte aanvalslinie, met een overdaad aan kwaliteitsvolle spelers die allemaal rekenen op speelminuten. Diatta en Dennis bleven ondanks de interesse van enkele grote clubs op post en vertegenwoordigen een hoge doorverkoopwaarde, Tau en vooral Diagne moeten als prijzige huurlingen nu meteen renderen, Openda klopt steeds steviger op de deur en Okereke werd nog maar pas in huis gehaald als absolute recordaankoop. Is dit dan ook niet wat van het goede teveel?



Natuurlijk wilt elke topclub graag dat alle posities dubbel bezet zijn, maar daarvoor zouden naar onze mening Schrijvers, Vossen en iemand als Thibault Vlietinck ook prima kunnen dienen. Als breekijzer werd er naar verluidt dan weer even gedacht aan de ervaren Igor de Camargo van KV Mechelen, een flink wat goedkopere optie dan Diagne. Indien het woelwater zijn rol tot die functie beperkt zou blijven kunnen we ons dan ook de vraag stellen of zijn komst wel een slimme zet was van Verhaeghe en co, behalve dan om Anderlecht een loer te draaien. Mocht dat het geval zijn zou dat echter wel een érg duur grapje zijn van de Brugse voorzitter.

PRIJZIGE PUZZEL
Dat iedere coach liever over een teveel dan een tekort aan kwaliteit beschikt moet u dezer dagen maar eens aan Vincent Kompany vragen, maar toch staat Clement in Brugge weldra voor een moeilijke oefening. Meer nog dan in de kampioenenploeg van Genk vorig jaar zal de trainer wekelijks immers een keuze moeten maken uit zijn overvloed aan mogelijkheden in het aanvallende compartiment en zo telkens iemand teleurstellen, zeker met het oog op het nakende bezoek aan Bernabéu. Aan Clement om de juiste stukjes te kiezen voor zijn prijzige puzzel en iedereen tevreden te houden, ook de bazen in het bestuur die willen zien hoe hun investeringen hun vruchten afwerpen. In de eerste plaats op het veld, maar liefst toch ook op de clubrekening.

LEES OOK: Zorgen bij Union SG? "Dat kostte hen de titel"

De beste van alle Brugse aanvallers is volgens mij ...

Meest recent

Bruno maakt brokken: trio buitenspel bij Anderlecht

De komende weken moet RSC Anderlecht nog een oplossing zien te vinden voor tal van overbodige ...

35
35
'Onyedika out: Club Brugge drukt door voor vervanger'

In de oefenmatch tegen Stade Rennes verscheen hij zaterdag nog gewoon aan de aftrap, maar behoudens ...

154
154
Marc Coucke zeldzaam openhartig tegenover fans: "Sorry..."

Marc Coucke geniet zichtbaar van de zomer, maar voor de eigenaar van Anderlecht blijft het voetbal ...

207
207
Aanwinst bekoort bij Standard: "Een goede mix"

Standard deed al een aantal zeer opmerkelijke transfers. De Rouches haalden onder meer Salieu ...

71
71
'KRC Genk en Dortmund akkoord: recordsom voor Karetsas'

Borussia Dortmund en KRC Genk hebben na wekenlang onderhandelen een akkoord gevonden omtrent de ...

580
580
Ryanair pakt Cristiano Ronaldo op heerlijke wijze aan

Cristiano Ronaldo blijft verbazen. De Portugese superster is inmiddels veertig jaar oud, maar de ...

84
84
Zorgen bij Union SG? "Dat kostte hen de titel"

Union SG kent weer een drukke transferzomer. Niemand weet op dit moment of ze echt versterkt zijn. ...

90
90
OH Leuven stelt vijfde zomeraanwinst officieel voor

OH Leuven wil eindelijk nog eens een echt goed seizoen meemaken. De club heeft daarom nood aan de ...

38
38
Standard sloeg toe: "Kreeg telefoontje van Wilmots"

Standard zat deze mercato zeker niet stil. De Rouches wisten al een aantal spelers naar de Vurige ...

184
184
'Anderlecht strijkt deze som op voor Vazquez'

Luis Vazquez verlaat RSC Anderlecht. De Argentijnse aanvaller is op weg naar de Engelse ...

475
475
Standard rekent op 'nieuwe smaakmaker'

Standard kent een voorspoedige zomermercato. De Luikenaars hopen ook dat een aantal spelers dit jaar ...

157
157
Club Brugge maakt terugkeer oude bekende officieel bekend

Club Brugge heeft een volgende speler aangetrokken. Eentje voor Club NXT. Het gaat om niemand minder ...

156
156
Stunt in Eredivisie: Dusan Tadic is terug

Een enorme transferstunt in de Nederlandse eerste klasse. Dusan Tadic is terug in de Eredivisie. De ...

42
42
'Vincent Janssen heeft zeer mooie transfer beet'

Vincent Janssen heeft een nieuwe club gevonden. De voormalige aanvaller van Royal Antwerp FC zet ...

240
240
'PSG mengt zich in titanenstrijd voor ex-JPL-doelman'

Het duurde deze zomer lang voor de internationale transfermarkt op gang kwam, maar sinds het einde ...

79
79
'Patro Eisden passeert weer flink langs de kassa'

Patro Eisden gaat binnenkort een volgende toptransfer afronden. De club gaat Leandro Rousseau ...

91
91
'Anderlecht verlost van Vazquez: verrassende bestemming'

Anderlecht heetf nog heel veel transferhuiswerk voor de boeg deze zomer. Sportief directeur Antoine ...

379
379
'Union gaat meteen vol voor vervanger voor Scherpen'

Voor Union nadert de start van het nieuwe seizoen met rasse schreden. Vrijdag is er immers al de ...

100
100
'Tolu maakt zeer opmerkelijke transfer'

Een jaar geleden werd Tolu Arokodare nog de duurste uitgaande transfer ooit van KRC Genk, dat zijn ...

147
147
OHL verrast en haalt coach uit 1B aan boord

OH Leuven blikt terug op enkele tegenvallende seizoenen en gooit het deze zomer daarom weer over een ...

49
49
'Akkoord op tafel: Club verliest volgende sterkhouder'

Bij Club Brugge wisten ze dat ze zich deze zomer moesten opmaken voor het vertrek van verschillende ...

671
671
'Straffe transfer De Bruyne in de maak'

Er werd de voorbije maanden al druk gespeculeerd over de toekomst van Romelu Lukaku en Kevin De ...

334
334
'STVV jubelt: sterkhouder blijft alsnog'

STVV kijkt vol spanning uit naar zijn Europese avontuur van de volgende maanden, want na de knappe ...

167
167
'Charleroi houdt voet bij stuk: 7 miljoen geweigerd'

Charleroi hoopt dit seizoen op wat stabiliteit na een bewogen jaar, met onder meer twee ...

70
70
TRANSFERUURTJE: 'Pech voor Anderlecht en Club, Union casht'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

212
212

Meer sportnieuws