TRANSFERUURTJE: 'Grote leegloop bij Standard, transferboost Meunier'

door
TRANSFERUURTJE: 'Grote leegloop bij Standard, transferboost Meunier'

Terwijl de ontknoping van de competities in binnen- en buitenland volop aan de gang is, wordt in de bestuurskamers al druk gewerkt naar de komende zomermercato toe. Die opent pas binnen enkele weken, maar nu al wemelt het van de geruchten en berichten over nakende deals. VoetbalNieuws zet daarom dagelijks het belangrijkste transfernieuws op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht neemt in het tussenseizoen wellicht afscheid van Adrien Trebel. Volgens La Dernière Heure is het zelfs zeker: beide partijen zijn uitgekeken op elkaar, mede door de situatie met Mogi Bayat. Trebel steunt hem en Anderlecht wil niet meer werken met de beruchte makelaar. Mogelijk biedt een club in het Midden-Oosten of China een oplossing voor de linkspoot. Francis Amuzu liet dan weer verstaan dat hij wel langer wil blijven, Yannick Bolasie keert gewoon terug naar Everton.

Hoewel KRC Genk volgend seizoen mogelijk in de Champions League aantreedt, komen verschillende spelers in aanmerking voor een vertrek uit de Luminus Arena. Na Leandro Trossard heeft nu ook Sander Berge toegegeven dat voor hem de tijd rijp is voor een nieuwe stap. "Genk mag proberen me te overtuigen, maar het zal ze toch niet lukken", aldus de Noorse middenvelder. De 18-jarige Joep Hakkens trok definitief naar Lommel SK.

Standard dreigt komende zomer heel wat spelers te verliezen. Paul-José Mpoku en Mehdi Carcela zouden sowieso weg moeten, al sluit die laatste een verlengd verblijf toch niet uit. Inter Milaan zou Zinho Vanheusden dan weer willen verkopen, waardoor een nieuwe huurbeurt erg moeilijk wordt. Sporting Lissabon zou een miljoenenbod voorbereiden op Moussa Djenepo. En tot slot wil ook Guillermo Ochoa vertrekken. Volgens zijn management was Standard zelfs te laat om de optie in zijn contract te lichten, waardoor hij gratis de deur zou uitwandelen.

BUITENLAND
Volgens The Sun zou de transfer van Thomas Meunier naar Manchester United wel eens in een stroomversnelling kunnen geraken. PSG wil zich namelijk zelf versterken, maar blijft onder strikte controle staan wat betreft het naleven van de Financial Fair Play. Om conform de regels te blijven, zouden de Parijzenaars voor 30 juni zo'n 55 miljoen pond, een slordige 65 miljoen euro, moeten verdienen aan uitgaande transfers. Dat bedrag hoopt onder meer te vergaren door de verkoop van Meunier.

Zoals eerder gesteld heeft ook Juventus zijn oog laten vallen op Toby Alderweireld. Volgens Tuttomercatoweb en The Sun is die interesse wel degelijk concreet, en plant De Oude Dame dan ook een bod op de Rode Duivel. Door een clausule in zijn contract is de verdediger voor een beperkte som op te halen bij Tottenham.

Thomas Müller vertrekt mogelijk bij Bayern München. Volgens Kicker hebben naast enkele ploegen uit de Premier League ook Inter Milaan en AC Milan interesse in de spits. De twee clubs uit Milaan willen volgend jaar eindelijk nog eens meedoen en het ongenaakbare Juventus van zijn troon stoten, de voormalige wereldkampioen zou daarin een rol moeten kunnen spelen.

LEES OOK: Alderweireld tipt Garcia: "Dat moet defensie op WK zijn"

Anderlecht moet Trebel van de hand doen ...

Meest recent

JPL-revelatie brengt Anderlecht en co transferboodschap

De play-offs moeten in de komende weken het Belgische voetbalseizoen nog helemaal gaan beslissen, ...

15
15
Raes tipt Antwerp om concurrent kaal te plukken

Antwerp hoopt om in de Europe Play-Off nog iets van zijn seizoen te kunnen maken. De Great Old kan ...

25
25
Union bibbert: smaakmaker sluit vertrek niet uit

Nadat het vorig seizoen al de titel veroverde, kan Union dit seizoen zowaar nog beter doen. Het ...

20
20
'Anderlecht neemt alweer afscheid van doelman'

Bij Anderlecht lijkt de zomermercato stilaan vorm te krijgen. Die zal in eerste instantie gepaard ...

70
70
'Genk hakt keepersknoop door voor play-offs'

KRC Genk trapt om 20u45 de play-offs op gang met een trip naar de Bosuil. Daar kunnen de Limburgers ...

118
118
‘Mignolet weg na clash: Verhaeghe dreef hem buiten'

Bart Verhaeghe zette Simon Mignolet bij zijn afscheid op een voetstuk, maar achter die mooie woorden ...

315
315
'Anderlecht baalt keihard na transferupdate De Cat'

Voor de eerste keer in bijna anderhalf jaar had Anderlecht in de voorbije week nog eens een Rode ...

232
232
'Nieuwe klap Antwerp: 4 sterkhouders gratis weg'

Antwerp opent zijn play-offs vrijdagavond op de Bosuil tegen Genk. Die kraker wordt niet afgewerkt ...

222
222
‘Vertrek Lukaku krijgt vorm: eerste club meldt zich‘

Het wordt nog altijd afwachten hoe het conflict tussen Napoli en Romelu Lukaku opgelost zal worden. ...

182
182
Schreuder onthult alles over flirt met Anderlecht

Anderlecht gaat nog zeker tot het einde van het seizoen door met Jérémy Taravel als ...

161
161
Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

137
137
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

88
88
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

272
272
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

436
436
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

175
175
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

213
213
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

294
294
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

476
476
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

278
278
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

93
93
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

896
896
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

248
248
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

278
278
Duivel imponeert: afwezige op stage moet vrezen voor plek

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

246
246
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

113
113

Meer sportnieuws