Bergen heeft in de slotmatch van de elfde speeldag Standard Luik verslagen met 3-1. In een uitermate zwakke partij wist de thuisploeg op het einde de drie punten naar zich toe te trekken. Bij dit nieuw verlies winnen de Luikenaars volgende week best van Rode lantaarn Cercle Brugge.
Bergen en Standard konden allebei een overwinning gebruiken om aan te sluiten tot net onder de top zes. Zeker voor
de Rouches was dit een noodzaak. Na amper dertien minuten konden de bezoekers al eens juichen in een uitverkocht Stade Charles Tondreau. Ibrahima Cisse werkte na een prachtige krachtinspanning af met een knap stiftertje.
De thuisploeg speelde zonder overzicht en wist niet meteen echte kansen af te dwingen. Tien minuten voor de pauze kwam de gelijkmaker dan ook uit de lucht vallen. De Luikse verdediger Kanu kopte een voorzet van Tom Van Imschoot recht in de voeten van Mustapha Jarju. Deze aarzelde niet en zette de gelijkmaker op het scorebord. Buiten de twee doelpunten viel er in de eerste helft niet veel te beleven in het Waalse onderonsje. Het tempo lag veel te laag en de slordigheden stapelden zich op.
De tweede periode bracht al niet veel meer spektakel dan de eerste helft. Beide ploegen speelden met de angst om een tegendoelpunt te slikken. De wedstrijd leed hier duidelijk onder. Twintig minuten voor tijd begon de Luikse druk eindelijk toe te nemen. Doelpunten vloeiden er echter niet meer uit voort. Zes minuten voor het einde van de wedstrijd kwam Bergen nog eens oprukken voor doel via Jeremy Sapina. Hij wist een voorzet te verlengen, maar besloot naast. De wedstrijd leek af te stormen op een gelijkspel, maar twee minuten voor affluiten bezorgde Aloys Nong zijn ex-werkgever een fikse kater. Na slap verdedigend werk van Kanu en Yohan Tavares werd de 2-1 tegen de netten geknald.
In de toegevoegde tijd bezegelde Nong het Luikse lot. De Kamoeroener sloop door de buitenspelval en schoof de 3-1 voorbij Eiji Kawashima. De tweede helft was mogelijk nog zwakker dan de eerste, maar leverde toch nog een winnaar op. De crisis bij Standard lijkt door deze nederlaag opnieuw aan te wakkeren.
Scoreverloop:
0-1 (13’): Ibrahima Cisse
1-1 (34’): Mustapha Jarju
2-1 (88’):Aloys Nong
3-1 (91’): Aloys Nong
LEES OOK:
Extra boost Cercle: publiekslieveling blijft aan boord