Ontslag Vanhaezebrouck voorspeld: "Een man zonder toekomst"

door
Ontslag Vanhaezebrouck voorspeld:

Hein Vanhaezebrouck kreeg de voorbije dagen heel wat kritiek over zich heen. De coach van RSC Anderlecht had immers stevig uitgehaald naar Standard-trainer Ricardo Sa Pinto, volgens heel wat kenners en analisten omdat hij een slechte verliezer is. Maar volgens columnist Nico Dijkhoorn deed hij dit net uit machteloosheid.


Machteloosheid, omdat zijn verhaal bij Paars-Wit wel eens sneller voorbij kan zijn dan verwacht. Tenminste, zo voorspelt Dijkshoorn. "Hij weet dat hij een maatje te klein is voor een grote club en hij voelde dat iedereen in het stadion dat ook vond", schrijft de Nederlander onder meer in Het Nieuwsblad.

Maar vooral de trainer zijn reactie na de 1-3, waarbij Vanhaezebrouck met het hoofd tussen de schouders terugloopt naar zijn bank, is volgens Dijkshoorn veelzeggend. "Wat ik vooral zie is doodsangst. Hij is vanaf nu De Mislukte. De trainer die slaapcabines liet bouwen bij het trainingsveld. Ik zie een man die vreten belangrijker vindt dan zijn spelers. Maar toch vooral doodsangst. Hij weet nu al dat hij over een half jaar gaat bekendmaken dat een club in Albanië trainen helemaal niet erg is."

Dijkshoorn meent dan ook dat de aanval op Sa Pinto achteraf op zich niet zoveel voorstelt. "Ik heb begrepen dat iedereen daar erg van is geschrokken, maar al die mensen hebben niet goed gekeken. Het gaat om die 20 seconden vlak na de 1-3. Hein Vanhaezebrouck loopt terug naar de bank. Daar loopt een man zonder toekomst. Want hij weet wat ik weet: Marc Coucke wil volgende week even met hem praten."

LEES OOK: Lijdensweg eindelijk voorbij: grote terugkeer bij Anderlecht

Denkt u dat Vanhaezebrouck volgend seizoen nog coach is van RSCA?

Meest recent

'Club zet zich schrap: Dortmund lonkt naar miljoenendeal'

Club Brugge zal tijdens de komende mercato verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daarbij ook ...

103
103
"Nooit meegemaakt" - Mourinho verbaast met favoriet ex-club

Of hij straks terugkeert naar Real Madrid, zal in de komende weken moeten blijken. Maar José ...

66
66
UEL/UECL: Belgen balen, extra kopzorgen voor Garcia

Donderdag werden de heenmatchen in de halve finales van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

34
34
Exit Vincent Jannsen? 'Overmars neemt standpunt in'

Vincent Janssen was vorig weekend nog de grote uitblinker bij Antwerp FC. Desondanks oogt zijn ...

84
84
Lijdensweg eindelijk voorbij: grote terugkeer bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

210
210
'Kompany schikt op: Neuer beslist over Bayern-toekomst'

Vincent Kompany is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de terugwedstrijd tegen Paris ...

49
49
Vanaken verlengt bij Club: mythisch record en 4de Gouden Schoen?

Club Brugge maakte donderdag bekend dat Hans Vanaken zijn contract heeft verlengd tot medio 2028. De ...

138
138
Pochettino onthult: de 'slechte gewoonte' van Harry Kane

Harry Kane geldt al enkele jaren als één van de beste spitsen in het mondiale voetbal. ...

71
71
'Club vloekt: Anderlecht gaat met aanvaller aan de haal'

Hoewel de ontknoping van het seizoen op volle toeren draait, zijn de clubs achter de schermen al ...

482
482
'Exodus op Bosuil: 14 vertrekkers staan klaar bij Antwerp'

Na de recente 9 op 9 mag Antwerp FC stiekem toch weer dromen van een Europees ticket. Het wordt dus ...

300
300
'Mechele vreest: collega Duivel brengt WK-droom in gevaar'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel volop bezig met het vormen van zijn selectie voor het WK. Het ...

268
268
'Kompany slaat toe: transferstunt zet Duitsland op zijn kop'

Vincent Kompany zet een krachtig transfersignaal neer. Zijn nieuwste wens op de mercato zorgt voor ...

276
276
'Laatste Anderlecht-duels: Verschaeren richting verrassende club'

Behoudens een ultieme wending, is Yari Verschaeren bezig aan zijn laatste wedstrijden bij RSC ...

520
520
'Garcia dubt: noodgedwongen wissel in basiself Duivels'

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

269
269
"No excuses" - Genk krijgt uitstekend nieuws uit ziekenboeg

In de Europe Play-Offs staat leider KRC Genk aanstaande zaterdag voor een verraderlijke verplaatsing ...

56
56
Overzicht Europa: deze (top)clubs staan op degraderen

Het seizoen in het clubvoetbal nadert zijn ontknoping met rasse schreden. Bijgevolg worden niet ...

172
172
Arsenal spreekt schande: "Maar als je de beelden bekijkt ..."

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

91
91
'Sibierski casht op steunpilaar: grote kuis bij RSCA'

RSC Anderlecht moet straks andermaal vanaf nul beginnen. Komende zomer staat er namelijk een heuse ...

577
577
Van der Elst overvallen: onverwacht moment in studio

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

170
170
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Het spektakel van de Champions League maakt straks opnieuw plaats voor onze vaderlandse competitie. ...

105
105
Club Brugge pakt uit: duo sterkhouders tekent bij

Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers allicht andere oorden zullen ...

177
177
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

61
61
'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

436
436
‘Anderlecht verrast met harde ingreep: ‘Hij moet weg‘’

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

527
527
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

153
153

Meer sportnieuws