TRANSFERUURTJE: 'Club en RSCA willen international, Fellaini hakt knoop door'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club en RSCA willen international, Fellaini hakt knoop door'

De ontknoping in de competities in binnen- en buitenland moet in de komende weken nog volgen, maar heel wat clubs zijn nu al druk bezig met hun voorbereiding op de komende zomermercato. VoetbalNieuws zal daarom dagelijks de belangrijkste transfernieuwtjes bundelen in dit Transferuurtje om een duidelijk overzicht te geven van wat er zich in binnen- en buitenland afspeelt.


JUPILER PRO LEAGUE
Volgens het Peruviaanse Libero zou Miguel Trauco na het WK Flamengo kunnen verlaten voor Anderlecht. De linksachter, die ook op linksmidden uit de voeten kan, zou niet meer in de plannen van de Braziliaanse club passen. Ook Club Brugge en Standard zouden wel wat voelen voor de international van Peru.

Club en RSCA zouden ook geïnteresseerd zijn in Taiwo Awoniyi, die dit seizoen een goede indruk achter liet bij Moeskroen. Moederclub Liverpool FC zou alvast bereid zijn hem opnieuw te verhuren, maar stelt daar wel een pittige voorwaarde tegenover. Liverpool Echo weet namelijk dat LFC hem enkel zal uitlenen aan een club die meespeelt in de groepsfase van de Champions League.

Mehdi Carcela is op enkele weken tijd uitgegroeid tot een bepalende kracht bij Standard en daar is het bestuur niet blind voor. Nog voor het einde van de maand zou Standard immers de aankoopoptie in de huurovereenkomst met Granada lichten, waardoor Carcela voor 2,5 miljoen euro naar Luik zal trekken. De Marokkaan zal een contract voor drie jaar tekenen, zo meldt La Dernière Heure.

De volgende trainerswissel in de Jupiler Pro League is een feit. STVV liet immers weten dat de samenwerking met Jonas De Roeck wordt stopgezet. Het huidige seizoen zal hij wel nog afwerken, wie hem gaat vervangen is voorlopig nog niet bekend.

Het lijkt er niet op dat Colin Coosemans mee zal degraderen met KV Mechelen. Het Nieuwsblad weet immers dat KV Oostende grote interesse toont in de 25-jarige keeper. Hugo Broos wil van Coosemans zijn eerste doelman voor volgend seizoen maken. KV Mechelen is al op de hoogte, maar heeft nog geen bod gekregen.

KV Kortrijk heeft al een eerste transfer voor volgend seizoen weten af te sluiten. De 19-jarige doelman Jarno De Smet komt over van Lommel SK, waar hij geen eerste doelman was, en tekent voor twee seizoenen. Dat bevestigde zijn management. Hij treedt zo in de voetsporen van zijn ex-trainer Wouter Vrancken, die eerder al van Lommel naar Kortrijk verhuisde.

BUITENLAND
De kans is groot dat Marouane Fellaini straks als transfervrije speler andere oorden opzoekt. Volgens Daily Mail heeft de middenvelder al een eerste beslissing over zijn toekomst genomen. Zo zou hij zeker zijn contract bij Manchester United niet verlengen, nadat hij al twee keer een voorstel afwees. Hij voelt zich miskend door de fans en door het bestuur, dat hem geen loonsverhoging wou geven. Een transfer naar China of de MLS is voor hem niet uitgesloten.

Paris Saint-Germain zou zijn zinnen hebben gezet op één van de steunpilaren bij Real Madrid. Het Spaanse medium Diario AS meldt namelijk dat PSG niemand minder dan Casemiro naar Parijs wil halen. De verdedigende middenvelder is erg belangrijk voor Real Madrid, maar toch denken de steenrijke Fransen een kans te maken.

LEES OOK: Garcia met handen in het haar: “Dat is er niet meer”

Carcela is de beste wintertransfer in de JPL ...

Meest recent

Smaakmaker KV Mechelen spreekt zich uit over vertrek

Bij KV Mechelen willen ze in de Champions' Play-Off nog knallen en proberen om een Europees ticket ...

17
17
'Anderlecht kaapt talent weg voor neus van Atletico'

Bij Anderlecht is het nog steeds wachten op witte rook over een nieuwe sportief directeur, al lijkt ...

45
45
Oosting baalt: "Kan mijn ploeg één ding kwalijk nemen"

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

28
28
Statement Man City: machtige Haaland verplettert Liverpool

Manchester City heeft de laatste rechte lijn van het seizoen op indrukwekkende wijze ingezet. In de ...

41
41
'Witte rook nabij: Anderlecht op zucht van nieuwe TD'

RSC Anderlecht speurt inmiddels al een hele poos naar een nieuwe technisch directeur. Maar die ...

259
259
Titelpredictie Vandenbempt: "Geef ze 59 procent kans"

Volgt Union SG zichzelf op als kampioen? Kan Club Brugge de macht heroveren? Of staat alsnog een ...

101
101
Voorbeeld Brughmans: deze Genk-goudhaantjes staan al klaar

KRC Genk opende vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met de 17-jarige Lucca Brughmans ...

109
109
De Bruyne lucht zijn hart: “Kan geen normale papa zijn”

Het leven van Kevin De Bruyne speelt zich al jaren af onder een vergrootglas. Waar hij ook gaat, ...

30
30
Comeback Kompany? 'City heeft ideale opvolger Guardiola'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

54
54
Scherprechter Sint-Truiden: Sebaoui tipt nieuwe kampioen

Zaterdagavond wordt de openingsspeeldag van de Champions' Play-Offs op gang getrapt. Leider Union SG ...

118
118
Champions' Play-Offs: zes namen extra onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

113
113
'Club knokt met Ajax en co: peperdure zomeraanwinst'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daar moet ook de ...

232
232
Woede Bosuil terecht? Somers velt verdict over penaltyfase

Antwerp FC heeft op de eerste speeldag van de Europe Play-Offs meteen averij opgelopen. De Great Old ...

196
196
Courtois deelt intrigerend bericht dat fans doet gissen

Zonder aankondiging, zonder context en precies daardoor zo opvallend. Thibaut Courtois zette zijn ...

37
37
TU: 'Pittig prijskaartje De Cat, Club wil bekende doelman'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

207
207
Transfersoap bij Chelsea: sterkhouder hint naar vertrek

Het is de voorbije jaren maar zelden rustig geweest bij Chelsea. Sinds de overname door BlueCo ...

21
21
Vloek op leider in play-offs? Dit vindt Hubert ervan

Om 20u45 wordt ook de Champions' Play-Off in de Jupiler Pro League afgetrapt. Daarin begint Union ...

46
46
‘Club Brugge ruikt buitenkans op mercato: Leko huivert’

Club Brugge ziet richting zomer een buitenkans op de transfermarkt opduiken, maar intern is niet ...

284
284
Geruchten over bliksemvertrek bij Napoli: De Bruyne spreekt

Na enkele maanden afwezigheid is Kevin De Bruyne helemaal terug. Voor de interlandbreak kon hij al ...

93
93
Duitse media smullen van Kompany’s hilarisch persmoment

Vincent Kompany werkte vrijdag zijn persconferentie af in aanloop naar de uitwedstrijd van Bayern ...

49
49
Wilmots doet transferplannen Standard uit de doeken

Standard trapt dit weekend zijn campagne in de Europe Play-Off af met een bezoek aan OH Leuven. De ...

130
130
Van der Elst ziet enorm transferdilemma voor Club

Club Brugge gaat in de play-offs op zoek naar de titel en daarna volgt ongetwijfeld weer een drukke ...

182
182
Taravel spiegelt zich aan Leko: "Dat wil ik ook"

Het is op de eerste speeldag van de Champions' Play-Off vooral uitkijken naar de kraker tussen Club ...

41
41
Vanaken breekt stilte: blessure zat dieper dan gedacht

Met de Champions’ Play-offs voor de deur lijkt Club Brugge zijn kapitein net op tijd terug te ...

126
126
Nederland in shock: Hoefkens legt schandaal bloot

Wat eerst leek op een juridisch staartje na de 6-0-nederlaag van NAC Breda, de club van Carl ...

159
159

Meer sportnieuws