TU: 'Gent en RSCA kruisen de degens, Club moet vertrek vrezen'

182
TU: 'Gent en RSCA kruisen de degens, Club moet vertrek vrezen'

De wintermercato is in België en de meeste andere Europese landen ondertussen gesloten, maar er lekt nog één en ander uit over deals die in de slotfase van de transferperiode bekrachtigd werden. In enkele landen kunnen daarnaast nog transfers gedaan worden, terwijl ook nog transfervrije spelers bij een nieuwe club kunnen tekenen. VoetbalNieuws zal daarom dagelijks de belangrijkste transfernieuwtjes bundelen in dit Transferuurtje om een duidelijk overzicht te geven van wat er zich in binnen- en buitenland afspeelt.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht en AA Gent kruisen komende zomer mogelijk opnieuw de degens op de transfermarkt. Zo meldt Het Nieuwsblad dat Guillaume Gillet in beeld is in het Constant Vanden Stockstadion én in de Ghelamco Arena. Momenteel is de 34-jarige actief bij Olympiakos maar daar is hij zijn basisstek kwijt geraakt. Bovendien is hij vanwege zijn contract tot 2019 een betaalbare optie. Er zou wel heel wat concurrentie vanuit Frankrijk heersen, waar Gillet indruk wist te maken bij FC Nantes.

En er is nog een Belg van Olympiakos die mogelijk terugkeert naar zijn ex-club. Kevin Mirallas heeft sinds zijn overstap van Everton nog niet kunnen voldoen aan de verwachtingen en in Griekenland klinkt het gemor steeds luider. Standard zou zijn situatie volgens HNB alvast van op de voet volgen en staat klaar om toe te slaan indien mogelijk. TD Olivier Renard liet maandag alvast uitschijnen dat de Rouches wat extra snelheid vooraan kunnen gebruiken.

Anthony Limbombe is bezig aan een erg sterk seizoen en verlengde onlangs zijn contract bij Club Brugge, toch is een zomertransfer allerminst uitgesloten. "Ik ben blij bij Club Brugge en ben ook blij dat ik mijn contract heb verlengd. Alleen wil ik ook stappen maken. Ik word deze zomer 24 jaar. Het is niet zo dat het dan al hoog tijd is om te vertrekken, maar mocht ik de kans krijgen, dan ga ik het wel overwegen. Een selectie voor het WK zou in dat opzicht extra deuren ­openen", zei de Rode Duivel tegenover Gazet van Antwerpen.

Er blijft heel wat onduidelijkheid heersen omtrent de toekomst van Michel Preud'homme. Voorzitter Bruno Venanzi was de voorbije maanden wel degelijk concrete plannen aan het maken om hem terug te halen naar Standard. MPH sluit dat zeker niet uit, maar er zijn nog meer opties. Het bondscoachschap uiteraard, maar Roberto Martinez zou nu toch bereid zijn om langer te blijven. Ook vanuit het buitenland is er interesse en zelfs Antwerp, de D'Onofrio-connectie, wordt nu genoemd.

BUITENLAND
Toby Alderweireld lijkt aan zijn laatste maanden bezig bij Tottenham Hotspur. De club wil namelijk niet aan zijn contracteisen voldoen. Volgens Het Nieuwsblad zou PSG nu naar voren treden als topkandidaat om ‘Mega Toby’ binnen te halen. Diverse andere topclubs volgend zijn situatie evenzeer van op de voet, maar hun interesse lijkt iets minder concreet.

Dennis Praet kan vanwege zijn goede prestaties bij Sampdoria op steeds meer interesse rekenen, maar het zou vooral Inter Milaan zijn dat bereid is om door te drukken. In zijn contract staat naar verluidt een clausule opgenomen waardoor de Belg voor 26 miljoen euro de club kan verlaten. Internazionale wil dat bedrag graag betalen, mits enkele uitgestelde betalingen en zelfs ruilspelers. Daarvoor komende de Japanese back Yuto Nagatomo en youngsters Marco Carraro en Nicolo Zaniolo in aanmerking.

Volgens de Daily Mail zouden maar liefst negen spelers op het punt staan om Manchester United te verlaten. Michael Carrick houdt zijn profcarrière voor bekeken, terwijl Marouane Fellaini zijn aflopende contract niet lijkt te zullen verlengen. Daarnaast lijken Luke Shaw, Matteo Darmian en Daley Blind zeker weg te zullen willen of moeten, terwijl ook de toekomst van Ander Herrera, Anthony Martial, Juan Mata en Chris Smalling onzeker is.

Mohammed Salah is bezig aan een weergaloos seizoen bij Liverpool FC en zit inmiddels al aan 28 competitiedoelpunten. Die prestaties hebben vanzelfsprekend de nodige interesse gelokt. Volgens The Sun is er zelfs een heuse titanenstrijd aan het ontstaan om de aanvaller. Zo zouden FC Barcelona, Real Madrid én PSG aan zijn mouw trekken.

LEES OOK: Grote zorgen bij Courtois en Gerzig: "Ontzettend bang"

Denkt u dat Alderweireld basisspeler zou zijn bij PSG?

Meest recent

Thorup hint op opvallende zet bij KRC Genk: "Het werkte"

KRC Genk-coach Jess Thorup houdt de kaarten nog even tegen de borst, maar liet vrijdag wel verstaan ...

3
3
Keuzestress bij Bruno: speelt dit trio tegen Westerlo?

RSC Anderlecht neemt het op tegen KVC Westerlo. Een partij die de Brusselaars moeten winnen. Vitor ...

17
17
Ronaldo had bijna Belgische T1: "Kon coach worden van Al-Nassr"

Marc Brys heeft nog lang niet alle ambities opgeborgen. De voormalige bondscoach van Kameroen ...

39
39
Goed nieuws én slecht nieuws: Hubert met blessureupdate

Union Sint-Gillis trekt zaterdag naar SK Beveren voor de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. ...

26
26
Lammens krijgt de volle laag: Keane messcherp

Het zijn momenteel geen gemakkelijke tijden voor Senne Lammens bij Manchester United. De club ...

59
59
Onstopbaar Club Brugge rolt Zulte Waregem in één helft op

Club Brugge ging aan de Gaverbeek op zoek naar een 27 op 30. Zulte Waregem zocht na een 0 op 12 dan ...

99
99
Club Brugge mist sterkhouder tegen Anderlecht

Club Brugge neemt het volgende week op tegen RSC Anderlecht. De Belgische landskampioen zal daar ...

263
263
Coucke haalt uit naar krant: "Puur fake news!"

We haalden de afgelopen weken aan dat het woord 'crisis' tegenwoordig wel héél snel in ...

84
84
Club Brugge maakt gehak van Zulte Waregem: "Even doorduwen"

Zulte Waregem en Club Brugge begonnen om 20u45 aan hun partij in de Jupiler Pro League. De eerste 45 ...

70
70
Bornauw verrast met uitspraken over Bertaccini en Stroeykens

RSC Anderlecht moet zaterdagavond winnen van KVC Westerlo. Anders zal het echt crisis zijn. Gaat ...

177
177
Thorup looft smaakmaker: "Verwacht ik van al mijn invallers"

KRC Genk zit in de lift. Na drie overwinningen op rij groeit het vertrouwen binnen de Limburgse ...

46
46
Nieuwkomers in de Jupiler Pro League: 11 toptransfers

Dit weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag tien op het programma. De ideale gelegenheid dus ...

164
164
Club Brugge kraakt Potts: onverwachte wending op komst?

In Brugge krijgt Freddie Potts week na week de wind van voren, zelfs Ivan Leko wil hem een andere ...

712
712
Godts onder stoom en laat Bodart kansloos achter

Mika Godts trok afgelopen zomer van Ajax naar PSG. Het begon was moeilijk, maar logisch want de Rode ...

60
60
Basisploeg Club Brugge: Leko hakt knoop door

Om 20u45 spelen Zulte Waregem en Club Brugge hun partij in de Jupiler Pro League. Ivan Leko heeft ...

100
100
Zorgen bij Leko? "Voelt dat hij de groep even kwijt is"

Club Brugge is bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart wint de meeste matchen, maar Ivan Leko was ...

67
67
Euvrard voert zélf druk: hoogspanning bij Standard

Standard staat onder zware druk na een nul op twaalf. Vincent Euvrard weet dat een zege nodig is, ...

70
70
Coucke breekt stilte bij Anderlecht: "Geduld ver op"

Hij had zich voorgenomen om zich voortaan in stilzwijgen te hullen, maar nu het weer van kwaad naar ...

359
359
Bruno houdt adem in: vaste titularis Anderlecht out?

Op de valreep speelt RSC Anderlecht zaterdag zijn enige thuismatch in oktober. Een met veel druk op ...

168
168
De Mil verschaft update uit ziekenboeg AA Gent

Dankzij de fraaie 4-0 zege tegen Anderlecht is AA Gent nog steeds de fiere koploper in onze ...

101
101
Bruno spreekt klare taal over ontslag bij Anderlecht

Het is stilaan vijf voor twaalf bij RSC Anderlecht, waar Vitor Bruno zijn stoel alsmaar meer ...

192
192
Leko hakt knopen door: laatste kans bij Club Brugge?

Met het oog al half op PSV gericht gaat Club Brugge vrijdag op bezoek bij Zulte Waregem. Vermits hij ...

237
237
Nainggolan in grote problemen? Parket vraagt heftige celstraf

Radja Nainggolan riskeert een bijzonder zware straf. De voormalige Rode Duivel, die tegenwoordig bij ...

175
175
Bestuur viseert Bruno: vijf voor twaalf in Anderlecht

Zelf houdt hij niet van het woord 'crisis', maar als CEO van RSC Anderlecht voelde Kenneth Bornauw ...

124
124
Nieuwkomers in Jupiler Pro League: de 11 grootste flops

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League al de tiende speeldag op het programma. Het ideale ...

234
234

Meer sportnieuws