Relletje WK-lied nog niet voorbij: Onenigheid binnen KBVB

door
Relletje WK-lied nog niet voorbij: Onenigheid binnen KBVB

Zoals bij elke wereldkampioenschap waar de Rode Duivels aan deelnemen liet de voetbalbond een officieel WK-lied maken en daarvoor werd dit keer beroep gedaan op de Brusselse rapper Damso. Maar die keuze kwam de voorbije dagen flink onder vuur te liggen. De teksten van zijn eerdere nummers werden immers bestempeld als vrouwonvriendelijk.


Onder andere staatsecretaris Zuhal Demir en vicepremier Alexander De Croo trokken de keuze voor Damso openlijk in twijfel, maar met een duidelijk statement op de website zet de KBVB nu de puntjes op de i. "Ter herinnering: Damso, fiere vader van een dochtertje, is een jonge artiest met een migratieachtergrond die opgroeide in de straten van Kinshasa en nadien van Brussel. Hij is ook een voorbeeld van integratie. Deze boodschap was in onze ogen fundamenteel omdat we deze waarden altijd hoog in het vaandel hebben gedragen en we dit zullen blijven doen."

De KBVB wijst erop dat de vrouwenraad deze commotie al in november had opgestart. "Een polemiek werd zo enkele maanden geleden opgestart, dit terwijl de song waarbij de KBVB betrokken is op dit moment nog niet is uitgebracht. Deze song werd ons echter al voorgesteld door de artiest en heeft ons enorm gecharmeerd om de grote verenigende boodschap ervan. Op dit moment wordt de Belgische Voetbalbond opnieuw ongewild geconfronteerd met deze zelfde polemiek, maar we wensen hierdoor echter niet gegijzeld worden en bevestigen hierbij nogmaals onze keuze."

UPDATE 08/03
Ondanks het statement van de voetbalbond is de rust rond het WK-lied nog niet gaan liggen. Donderdag lieten zowel AB Inbev als Proximus, twee van de grootste sponsors, weten dat het alsnog hoopt dat de voetbalbond terugkomt op zijn keuze. En ook binnen de KBVB heerst er geen consensus. KV Kortrijk-voorzitter Joseph Allijns, een belangrijk lid van de Raad van Bestuur, laat via Twitter namelijk weten dat hij afstand neemt van deze beslissing. Het Damso-verhaal is dus zeker nog niet voorbij.

LEES OOK: Karetsas slaat snoeihard terug na afwijzing Rode Duivels

🔥 Wat iedereen nu leest

'Straffe Jashari-onthulling: Verhaeghe grijpt persoonlijk in'
'Straffe Jashari-onthulling: Verhaeghe grijpt persoonlijk in'
RAFC-fan Tom Waes krijgt rake tik op Nederlandse tv
RAFC-fan Tom Waes krijgt rake tik op Nederlandse tv

De KBVB moet afstand nemen van Damso ...

Meest recent

Kippenvel! Son krijgt legendarisch afscheid bij Spurs

Tottenham Hotspur heeft zondagnamiddag afscheid genomen van een waar clubboegbeeld. Zo werkte ...

19
19
Wils zet Fink meteen op zijn plaats na scherpe uithaal

KRC Genk heeft ook op de tweede speeldag van de Jupiler Pro League niet kunnen winnen en bleef ...

74
74
Coucke zeldzaam openhartig: "Of ik bij Anderlecht blijf?"

Marc Coucke blijft één van de meest zichtbare figuren in het Belgische ...

328
328
Genk botst opnieuw: Great Old buigt niet in boeiende clash

Na een boeiende wedstrijd hebben Racing Genk en Antwerp elkaar in evenwicht gehouden. The Great Old ...

92
92
Opstellingen Cercle-Anderlecht: Hasi grijpt keihard in

RSC Anderlecht sneuvelde donderdag op pijnlijke wijze in de voorrondes van de Europa League, maar ...

152
152
Antwerp bestolen in Genk? Lawrence Visser verdeelt analisten

In de Jupiler Pro League stond zondagmiddag een interessant duel op het programma. Zo kreeg KRC Genk ...

328
328
Transferfout Anderlecht? Meteen twijfels bij Bertaccini-deal

RSC Anderlecht blijft zich maar versterken. Zaterdag werd met de 19-jarige Yasin Özcan een ...

619
619
'Club Brugge lacht tanden bloot: bod van 45 miljoen'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op de Europese verplaatsing naar Salzburg. Ondertussen ...

999
999
Grote verrassing Bayern: "Enkel bij uitzonderlijk bod"

Bayern München staat zaterdagnamiddag voor een interessant test richting het nieuwe seizoen en ...

114
114
'Kieft en Gijp bezwijken allebei voor dezelfde vrouw'

Voormalig topspits Wim Kieft staat erom bekend dat hij zijn mening niet snel onder stoelen of banken ...

85
85
'Napoli blijft gaan: grote naam naast De Bruyne en Lukaku'

SSC Napoli gaat dit seizoen als Italiaans kampioen de Champions League in en daarvoor is de club ...

275
275
Cruciale wissel bij Genk, Wils houdt vast aan jonge defensie

KRC Genk wordt niet gespaard bij de start van het seizoen. Een week na de verplaatsing op Club ...

39
39
Hayen bij van zich af: "Je mag één ding niet vergeten"

Na amper drie officiële wedstrijd is de eerste nederlaag van het seizoen al een feit voor Club ...

580
580
TRANSFERUURTJE: 'Bosuil in vuur en vlam, nieuwe jackpot Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

337
337
Karetsas slaat snoeihard terug na afwijzing Rode Duivels

Konstantinos Karetsas is één van de grootste talenten op de Belgische velden. Dit ...

588
588
Samoise zucht en puft bij KAA Gent: "Kijk naar Anderlecht..."

KAA Gent won op de valreep van promovendus La Louvière in de Jupiler Pro League. De ...

433
433
Hasi laat speler genadeloos vallen: twee extra troeven

RSC Anderlecht neemt het in de Jupiler Pro League op tegen Cercle Brugge. Paars-Wit hoopt de ...

595
595
‘Club Brugge vreest leegloop: onverwachte exit in de maak'

Bij Club Brugge verwacht men nog verschillende vertrekkers. Ardon Jashari, Joel Ordonez en Raphael ...

952
952
Exit Stroeykens? Transferdossier ontploft plots

Mario Stroeykens kampte afgelopen seizoen met veel blessureleed, maar de middenvelder is nog steeds ...

669
669
Antwerp-aanwinst heeft knaltransfer al in vizier

Royal Antwerp FC moet elke mercato verkopen, maar het haalt ook verschillende spelers binnen. Thibo ...

237
237
Nieuwe transferhoofdpijn voor STVV na Bertaccini-exit

Het gonste de afgelopen weken plots van de geruchten omtrent transfers bij een aantal spelers van ...

88
88
KRC Genk zint op revanche: Fink waarschuwt

KRC Genk speelt in eigen huis tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers hopen deze keer wel ...

188
188
'CDK-deal pakt dramatisch uit voor Jashari'

De soap rondom Ardon Jashari blijft maar aanslepen. Club Brugge is niet van plan om AC Milan zijn ...

1557
1557
Bliksemtransfer Dessers naar Belgische topclub?

Cyriel Dessers scoorde vorig jaar 30 keer voor Rangers FC, maar toch zou hij de club eventueel mogen ...

1357
1357
Lammens twijfelt: Man Utd lijkt toch geen topdeal

Senne Lammens gaat Royal Antwerp FC wellicht nog verlaten. De Great Old hoopt 20 miljoen euro te ...

346
346

Meer sportnieuws