Thibaut Courtois werd niet geselecteerd door Mark van Bommel voor Nations League-wedstrijden van België in september en oktober. De doelman van Real Madrid wilde rust en heeft dat ook gekregen. Kevin De Bruyne deed zijn boekje open.
Er is veel kritiek op het plan met Courtois omdat de doelman wel wil terugkeren voor de EK-kwalificatie-wedstrijden en het EK. Ook De Bruyne behoort met zijn 34 lentes tot de ouderdomsdekens van de nationale ploeg.
LEES OOK: De Bruyne gooit toekomst bij Rode Duivels op tafel
Duidelijke taalDe Bruyne sprak duidelijke taal op een persconferentie over de situatie van Courtois. "Ik heb niet nagedacht over een regeling zoals Thibaut (Courtois, red.). Ik voel me zowel mentaal als fysiek goed, dus wou gewoon blijven doorgaan zoals het nu gaat. Ik wil nog niet te veel vooruitdenken, maar voor mij was het geen issue."
De spelverdeler gaf ook zijn mening over van Bommel. "Ik kende Van Bommel nog niet zo goed. Ik heb de voorbije jaren niet veel gezien van het Belgische voetbal. Nu ik hem een paar keer gesproken heb, lijkt hij me een typische Nederlander: duidelijk en direct in de omgang. Ik denk dat ik na de eerste trainingsessie al een beetje begrijp hoe hij wil spelen."
Veel potentieel
KDB ziet wel veel potentieel in de huidige selectie van de Rode Duivels. "De Nations League is een mini-toernooi. Veel landen hebben nieuwe coaches. Als je nu goed begint aan die vier wedstrijden, zal je al dichtbij kwalificatie zijn voor de volgende ronde.”
“We hebben niet veel tijd samen, maar gaan zo goed mogelijk proberen presteren. Het heeft nu nog geen nut om te spreken over mogelijke toernooiwinst. Er zit veel potentieel in deze groep, veel jonge jongens hebben deze zomer mooie transfers gemaakt”, citeerde Het Nieuwsblad KDB.
Stephan Calander