TU: 'Gent wil RSCA en Club dwarszitten, Chelsea-Duivels vertrekken'

door
TU: 'Gent wil RSCA en Club dwarszitten, Chelsea-Duivels vertrekken'

De wintermercato komt dichterbij en daarom beginnen er steeds meer transfergeruchten de kop op te steken. VoetbalNieuws zal daarom dagelijks de belangrijkste transfernieuwtjes bundelen in dit Transferuurtje om een duidelijk overzicht te geven van wat er zich in binnen- en buitenland afspeelt.


JUPILER PRO LEAGUE
Het medium Complete Sports Nigeria komt met een spraakmakend gerucht en kwam van een bron dichtbij de speler te weten dat de RSC Anderlecht navraag hebben gedaan naar Imoh Ezekiel. De Nigeriaan is transfervrij nadat zijn contract bij Konyaspor werd ontbonden, maar een overgang lijkt zeer onwaarschijnlijk gezien het feit dat hij eerder al flopte bij RSCA. De Brusselaars zouden verder ook de Roemeense verdediger Alin Tosca aangeboden hebben gekregen, maar voorlopig lijkt men hier niet op in te gaan. Aan uitgaande zijde zou Ivan Obradovic dan weer mogen vertrekken.



De Brusselaars speuren verder ook naar een nieuwe spits en zouden daarom navraag hebben gedaan naar de beschikbaarheid van Landry Dimata, die bij VfL Wolfsburg voornamelijk op de bank zit. Ook AA Gent zou interesse hebben om de belofte-international op huurbasis over te nemen.

Volgens buitenlandse media zou Club Brugge een bod van 2,5 miljoen euro + 500.000 euro aan bonussen hebben gedaan op spelmaker Dimtris Pelkas, maar zijn club PAOK zou dit niet accepteren. De Griek moet mogelijk Lior Refaelov opvolgen, die wordt door Sport1 opnieuw nadrukkelijk aan Maccabi Haifa gelinkt. Zijn ex-club zag Maor Buzaglo immers uitvallen met een zware knieblessure en ziet in de routinier van Blauw-Zwart de ideale vervanger.



Overigens zou ook Club de strijd aangaan met AA Gent. Zo meldt het Portugese Mais Futbol dat beide topclubs zich gemeld hebben voor de 22-jarige Ivo Rodrigues. De huurling van FC Porto is bezig aan een uitstekend seizoen op huurbasis bij Royal Antwerp FC en speelde zich zo in de kijker. Rodrigues zelf zou alvast openstaan voor een transfer naar één van beide clubs, maar dan moet er eerst een overeenkomst met zijn moederclub gevonden worden.

KRC Genk haalde onlangs Philippe Clement weg bij Waasland-Beveren en de kans is zeer groot dat de Limburgers de komende dagen nog eens gaan aankloppen op de Freethiel. Het Laatste Nieuws weet immers dat de nieuwe trainer van Genk Ibrahima Seck naar Limburg wil halen. Genk heeft door de blessures van Brian Heynen en Sander Berge grote problemen op de '6' en Seck, na het seizoen einde contract, moet dat helpen oplossen.



Volgens Het Nieuwsblad staat German Mera op het punt om uitgeleend te worden aan KV Mechelen, dat eerder al tevergeefs probeerde om Jordi Vanlerberghe op huurbasis over te nemen. De Colombiaanse verdediger kon niet doorbreken bij Club Brugge en moet zich dus elders gaan bewijzen. Ook Joeri Dequevy van Antwerp zou gepolst zijn door KVM.

BUITENLAND
Chelsea FC dreigt zijn twee Belgische supersterren kwijt te raken aan Real Madrid. Zo bevestigde de vader van Eden Hazard dat zijn zoon niet wil verlengen met oog op een overstap naar de Spaanse hoofdstad. Hetzelfde zou gelden voor Thibaut Courtois, die volgens het Spaanse AS heeft laten weten absoluut naar Real te willen verhuizen.



FC Barcelona wil voor dé transfer van de wintertransferperiode zorgen en is daar behoorlijk dichtbij, zo schrijft het Spaanse dagblad Sport. Op 3 januari zal er immers een gesprek plaatsvinden tussen afgevaardigden van de Catalanen en Liverpool. Het mag u niet verbazen dat Philippe Coutinho het onderwerp van deze besprekingen zal vormen. Naar alle verwachting zullen de beide partijen op die datum tot een akkoord komen. De werkgever van Lionel Messi en Luis Suárez weet inmiddels namelijk dat de Reds akkoord gaan met een totale transfersom van 140 miljoen euro.

Yannick Carrasco wordt steeds nadrukkelijker aan een vertrek bij Atletico Madrid gelinkt en ook de eerste gegadigden zijn inmiddels bekend. Zo zouden vooral Chelsea en in mindere mate Bayern München aan zijn mouw trekken. Die twee topclubs krijgen er nu wel een stevige concurrent bij, ook Arsenal zou zich namelijk gemeld hebben voor de Rode Duivel.



VfL Wolfsburg huurt Divock Origi van Liverpool en de Duitse club zou de onderhandelingen omtrent een definitieve transfer al hebben opgestart. De Rode Duivel doet het erg goed in de Bundesliga en krijgt daar wel de speelminuten die hij nodig heeft. Mits de juiste voorwaarden lijkt een definitieve transfer dan ook de beste oplossing voor alle partijen.

LEES OOK: Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

Bij welke club past Carrasco volgens u het best?

Meest recent

Feyenoord faalt: PSV vanuit zetel kampioen van Nederland

PSV heeft zich voor de derde keer op rij tot Nederlands gekroond. Dat zat er natuurlijk al een hele ...

0
0
'United grijpt hard in: Lammens krijgt cruciaal transfernieuws'

Ook bij Manchester United werd van de afgelopen interland-break gebruik gemaakt om de ...

18
18
Opschudding na Union-STVV: "Ongelooflijk op dit niveau"

Union SG heeft zijn start in de Champions' Play-Offs niet gemist. De winnaar van de reguliere ...

98
98
Beerschot vs. Kortrijk: promotiestrijd beslist voor BAS?

Terwijl de Play-Offs in de Jupiler Pro League op gang zijn getrapt, is de ontknoping van de ...

159
159
'Anderlecht-exit in de maak: De Cat legt eisen op tafel'

Nathan De Cat wil in de komende weken schitteren in de Champions' Play-Offs en heeft ook de ...

160
160
Potje Lamine Yamal kookt over: Flick komt met verklaring

FC Barcelona heeft zaterdag gouden zaken gedaan in de Spaanse titelstrijd. Terwijl grote rivaal Real ...

38
38
'City eist uitsluitsel Guardiola: opvolger al aangeduid'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

109
109
Hete transferzomer Club Brugge: vijf topaanwinsten onderweg

Simon Mignolet kondigde afgelopen donderdag aan dat hij na het seizoen met pensioen gaat als ...

437
437
Union bevoordeeld tegen STVV? Frank Boeckx velt verdict

Leider Union SG heeft een foutloze start van de Champions' Play-Offs genomen. De Brusselaars wonnen ...

277
277
Goedkope strafschop tegen Antwerp: Oosting reageert

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

188
188
Boskamp zet fans op scherp met opvallende RVV-voorspelling

Op een dag waarop heel Vlaanderen in de ban is van wielrennen, zorgt Johan Boskamp voor een ...

26
26
Club Brugge of Union kampioen? "Zij zijn in het voordeel"

Volgt Union SG zichzelf op als kampioen? Kan Club Brugge de macht heroveren? Of staat alsnog een ...

184
184
TRANSFERUURTJE 'Nieuwe TD Anderlecht, pijnlijke aftocht Dolberg'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

248
248
Drama rond DAZN: twee oplossingen voor Pro League

Nu de play-offs losbarsten laait ook het debat rond DAZN opnieuw op. Voorlopig blijft het ...

306
306
'Anderlecht moet verkopen: onmogelijke eisen De Cat'

Zowel in de play-offs als de bekerfinale staat er de komende weken nog heel wat op het spel bij RSC ...

337
337
Geen speeltijd maar wel held: Vossen verovert harten

De frustratie groeit, maar Jelle Vossen blijft niet bij de pakken zitten. Terwijl hij bij Zulte ...

100
100
DAZN versus Pro League: nieuwe plottwist in dossier

Met de reguliere competitie achter de rug gaat het nu pas écht om de knikkers in de Jupiler ...

305
305
'Newcastle wil shoppen bij KRC Genk en Club Brugge'

In de play-offs nemen ze het wellicht niet meer tegen mekaar op, maar op de zomermercato kunnen de ...

240
240
Ambras in Anderlecht: 'nieuwe TD' meteen onder vuur

Na een lange zoektocht heeft RSC Anderlecht wellicht eindelijk een opvolger voor Olivier Renard te ...

208
208
Hayen vloekt: Genk incasseert opdoffer uit ziekenboeg

KRC Genk boekte vrijdag een 1-2 zege op het veld van Antwerp. Geen valse start dus voor de koploper ...

218
218
‘Hazard-deal dreigt Anderlecht te verstikken’

Bij Anderlecht groeit de twijfel rond Thorgan Hazard. Een contractverlenging lijkt logisch, maar ...

253
253
'Antwerp kan cashen: ruwe diamant al richting exit?'

"Er wordt gerekend op uitgaande transfers in de zomermercato. Hierbij verklaart de raad van bestuur ...

225
225
’De Cat op radar van Spaanse gigant: RSCA in paniek’

Nathan De Cat dreigt Anderlecht stilaan door de vingers te glippen. Terwijl paars-wit nog hoopt op ...

390
390
‘Lukaku kan meteen weg: club ligt al op de loer‘

Romelu Lukaku lijkt in Napels stilaan op weg naar de uitgang. Door het oplopende conflict met Napoli ...

334
334
’Onrust bij Kompany: belangrijk vertrek in de maak’

Bayern München doet het voortreffelijk met Vincent Kompany als trainer. De voormalige coach van ...

64
64

Meer sportnieuws