Sibierski aan de slag: nu al víér wintertransfers Anderlecht

653
Sibierski aan de slag: nu al víér wintertransfers Anderlecht

Bij RSC Anderlecht kwam de XXL-interlandperiode welgekomen. Coach Vitor Bruno kreeg nog een behoorlijke groep spelers ter beschikking en kon al verder bouwen aan automatismen. Ondertussen kon sportief directeur Antoine Sibierski de komende wintermercato al voorbereiden.

De 52-jarige Fransman ging begin mei officieel aan de slag als opvolger van Olivier Renard bij de Belgische recordkampioen. CEO Kenneth Bornauw en voorzitter Michael Verschueren zagen in hem de ideale man om een nieuw sportief verhaal uit te tekenen. En Sibierski liet er tijdens zijn eerste mercato bij Paars-Wit geen gras over groeien.

LEES OOK: Anderlecht wint oefenwedstrijd: flops overtuigen Bruno

Waslijst aan verse mankrachten

Zo haalde hij maar liefst elf aanwinsten in huis voor de A-kern. Met Léo Pétrot en Giulian Biancone haalde hij al snel twee landgenoten in huis om het centrum van de defensie te bevolken. Daarnaast werd de geldbuidel bovengehaald voor de Tsjechische spelmaker Lukas Ambros. Die drie vroege aanwinsten zijn tot dusver voltreffers gebleken.

Vervolgens haalde Sibierski twee extra wingers in huis in de vorm van Oliver Antman en Marten Winkler. Daarna bleef het even rustig aan inkomende zijde. Maar in de slotdagen van de mercato ging de Fransman nog een keertje all-in met de komst van Tawfik Bentayeb, Roméo Amane, Thelo Aasgaard, Ilias Koutsoupias, Oleg Reabciuk en Andrew Omobamidele.

Grote drukte aan de uitgang

Met die aanwinsten hoopt Sibierski de fundering te hebben gelegd voor een succesvol seizoen. Maar ook aan uitgaande zijde zat hij niet stil. Al snel na zijn komst werd definitief beslist om de aflopende contract van Yari Verschaeren, Thorgan Hazard, Joachim Imbrechts en Mats Rits niet te verlengen. Daarnaast maakte Sibierski een einde aan de samenwerking met de vier gehuurde spelers van vorig seizoen.

Uiteraard passeerde de Fransman ook langs de kassa. Nathan De Cat, Keisuke Goto, Cedric Hatenboer, Luis Vazquez, César Huerta, Basile Vroninks en Nathan Dylan-Saliba konden de clubkas met de nodige miljoenen spijzen. Voor een drietal jongens werd een oplossing gevonden in de vorm van een huurbeurt. En tot slot werd het contract van Majeed Ashimeru in onderling overleg ontbonden.

Overbodig duo blijft kopzorgen opleveren

De sportief directeur heeft dus een bijzonder drukke zomer achter de rug en de eerste signalen over de kern die hij heeft samengesteld zijn positief. Maar Sibierski wist niet alle dossiers tot een goed einde te brengen. Voor verschillende jongens die weg wilden/mochten/moesten werd geen oplossing gevonden. Die dossiers worden dus overgeheveld naar de wintermercato.

Dan zal Sibierski toch eindelijk een uitweg moeten vinden voor Thomas Foket en Alexis Flips. Het tweetal zit al sinds de zomer van 2025 op een zijspoor. En ook dit seizoen komen ze totaal niet in de plannen voor. Ondertussen verdienden ze wel nog een aardig salaris. In het geval van Foket is het nog even tanden bijten. Zijn contract loopt na het seizoen sowieso af. Flips ligt echter nog tot medio 2028 vast. Voor hem is een oplossing broodnodig.

Stroeykens brutaal naar uitgang geduwd

Daarnaast zal ongetwijfeld het dossier van Mario Stroeykens weer op tafel komen. Bijna exact een jaar geleden verlengde het jeugdproduct nog zijn overeenkomst tot 2028. Het ideale scenario was dat Stroeykens nog een seizoen zou schitteren en vervolgens voor een aanzienlijk bedrag verkocht zou worden. Maar zijn prestaties waren mede door blessureleed ondermaats en de buitenlandse interesse bleek beperkt.

De nieuwe sportieve leiding zag het echter totaal niet in Stroeykens zitten. Dit seizoen speelde hij nog geen minuut. En daar lijkt niet meteen verandering in te komen. "Mario zit al jaren bij Anderlecht en voor zijn ontwikkeling zou het goed zijn als hij een ander project vindt. Ik raad het hem aan, want hij heeft nog een lange weg af te leggen voor hij aan onze standaards zal beantwoorden", zei Sibierski onlangs nog.

Nieuw management voor Bertaccini

Een niet mis te verstane boodschap dus, Stroeykens kan maar beter al rondspeuren naar een club die hem in januari een uitweg aanbiedt. Dat geldt ook voor Adriano Bertaccini. De spits, in 2025 voor zo'n 5 miljoen euro weggeplukt bij STVV, kreeg in tegenstelling tot Stroeykens wel al speelminuten. Maar na de komst van onder meer Bentayeb wordt ook op hem niet meer gerekend.

Aanvankelijk wou Bertaccini evenwel niet vertrekken. Zijn droom was nog altijd om te schitteren bij Paars-Wit, dat hij op een zijspoor belandde deed hem zichtbaar veel zeer. Maar inmiddels lijkt hij tot inkeer gekomen. Zo raakte bekend dat de aanvaller een nieuw managementbureau onder de arm heeft genomen. Zij kunnen meteen aan de slag om hun nieuwe cliënt een mooie reddingsboei te vinden voor januari.

Nog meer transfergeweld op komst

Sibierski heeft nu dus al vier concrete transferdossiers op tafel liggen voor januari. Dat aantal kan nog toenemen. Als Ilay Camara en Killian Sardella straks fit zijn, lijkt er een rechtsback te veel nu Ali Maamar helemaal is doorgebroken. Sardella zou eventueel naar het centrum kunnen doorschuiven, maar daar staat ook Lucas Hey voor zijn rentree. Of wordt de Deen zelf de volgende Renard-aanwinst die verkocht wordt? Wat met jongens als Tristan Degreef en Enric Llansana, die het slachtoffer dreigen te worden van de grote concurrentie op hun posities? En uiteraard is de kans groot dat er ook aan inkomende zijde nog één en ander zal bewegen. Na een hete zomer wacht straks een woelige winter voor Sibierski.

Indien één speler een nieuwe kans zou krijgen, wie zou u verkiezen?

Meest recent

Boeckx vergelijkt met Rudi Garcia: “Bange wezels”

Na het WK werd Rudi Garcia ontslagen bij de Rode Duivels en Mark van Bommel werd aangesteld als de ...

3
3
"Mijn hart gaat bloeden" Rik Verheye ziet pijnlijk scenario

Rik Verheye lijkt steeds meer op twee verschillende terreinen zijn droom na te jagen. Terwijl hij ...

6
6
Van Bommel beschimpt na zeperd: “Welke nationale trots?”

België staat in de Nations League-groepsfase op een derde plek. Na twee overwinningen en twee ...

19
19
Lat ligt hoog: ‘Fundamenteel voor toekomst Rode Duivels’

Er wordt niet enkel naar de Rode Duivels gekeken, maar ook de Jonge Duivels staan voor een ...

14
14
Teklak begrijpt niets van wissel Van Bommel: “Waarom?!”

Mark van Bommel startte tegen Frankrijk met een verrassende opstelling. Zo kreeg Maarten Vandevoordt ...

84
84
Oordeel over Rode Duivels: gouden raad voor Van Bommel

De eerste vier interlands voor Mark van Bommel zijn achter de rug. De Rode Duivels wonnen van ...

35
35
Degryse ziet keuzeflater: “We misten hem tegen Frankrijk”

Na de 4-1 nederlaag van de Rode Duivels tegen Frankrijk vellen de analisten hun oordeel over de ...

115
115
KAA Gent grijpt in na zure interlandsoap en blessure Vergara

KAA Gent zit met de handen in het haar. Josué Vergara viel tijdens de interlandbreak ...

46
46
Waalse komiek kleineert Vanaken: “Mobiliteit van parkeermeter”

De Rode Duivels gingen roemloos onderuit tegen Frankrijk in de Nations League. Dodi Lukebakio zette ...

234
234
Vandenbempt trekt grote ogen bij Duivels: “Serieuze kloof”

De Rode Duivels gingen met de billen bloot in het Stade de France. Frankrijk zette een achterstand ...

139
139
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en KAA Gent strijden, Club vreest’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

240
240
Rode Duivels lopen mis: toptalent verklaart opvallende keuze

De afgelopen jaren zagen de Rode Duivels heel wat talenten voor een ander land kiezen. Vincent ...

101
101
Van Bommel lyrisch over Rode Duivel: “Veel beter dan ik”

De Rode Duivels gingen met 4-1 onderuit tegen Frankrijk. Na twee nederlagen tegen de Zinedine Zidane ...

189
189
Ongezien: racisme, spugen en vechtpartij in Nations League

Er werden niet enkel Nations League-wedstrijd afgewerkt in Europa, maar ook namens de Concacaf. ...

44
44
Keuzes Van Bommel bij Rode Duivels ferm in vraag gesteld

Mark van Bommel heeft zijn vuurdoop bij de Rode Duivels achter de rug. De bondscoach pakte een zes ...

485
485
Turken maken Montella af: enorme ontslagvergoeding

Turkije staat laatste in Groep 1 van Divisie A van de Nations League. Met nul punten lijkt ...

155
155
Lukebakio zucht en briest na Franse pandoering

De Rode Duivels eindigden het eerste interlandblok onder Mark van Bommel met zes punten uit vier ...

67
67
Gent houdt hart vast: droomdebuut eindigt in blessure

AA Gent heeft een geweldig eerste luik van het seizoen achter de rug. In de komende weken wordt het ...

85
85
Franse pers hard voor Duivels: "Zijn basisplaats was fiasco"

Frankrijk zal nog een tijdje het zwarte beest van de Rode Duivels bleven. Maandag leken ze komaf te ...

386
386
Sibierski aan de slag: nu al víér wintertransfers Anderlecht

Bij RSC Anderlecht kwam de XXL-interlandperiode welgekomen. Coach Vitor Bruno kreeg nog een ...

652
652
'Kompany vloekt: Engelsen brengen droomtransfer in gevaar'

Bayern München maakt zich op voor een stevig tweede luik van het seizoen. Ondertussen is de ...

89
89
Vanaken mee ten onder in Parijs: "Wereldtop te hoog gegrepen"

Lange tijd hielden ze de schijn hoog op en ze hebben er ook flink voor geknokt. Maar uiteindelijk ...

433
433
Vandenbempt benoemt Belgische uitblinkers: "Van wereldklasse"

Het heeft niet mogen zijn voor de Rode Duivels. Maandagavond stonden ze tot de 77ste minuut nochtans ...

218
218
"Amper aan de bal" - Belgische kranten streng voor minste Duivel

De Rode Duivels hebben maandagavond de kans laten liggen om de leidersplaats te grijpen in hun ...

1130
1130
'Club Brugge slaat toe: 'nieuwe Lewandowski' op komst'

Club Brugge heeft een nieuwe spits op het oog. In Zwitserland valt zijn naam al in één ...

384
384

Meer sportnieuws