'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

1153 stemmen
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union en een Belg die de competitie kent. Alleen zit er achter dat mooie verhaal ook meteen een serieus probleem. En zelfs meer dan één.

LEES OOK: ‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

Anderlecht krijgt meteen een waarschuwing

Anderlecht is volop in de weer met de zoektocht naar een nieuwe coach. Volgens het doorgaans goed geïnformeerde X-account WFCGroningen is Sébastien Pocognoli één van de namen die in beeld zijn in het Lotto Park. Er zouden zelfs gesprekken gevoerd zijn met de voormalige coach van Union. Pocognoli is vrij na zijn ontslag bij AS Monaco. Hij kent de Belgische competitie en heeft nog altijd de status van kampioenenmaker. Met Union SG pakte hij vorig jaar de landstitel. Daarna werd hij ook verkozen tot Trainer van het Jaar.

Bij Monaco ging het snel mis

Zijn succes bij Union blijft de grote aantrekkingskracht van Pocognoli. Daar werd hij kampioen en zette hij een ploeg neer die fysiek sterk, compact, met intensiteit en mentaliteit speelde. Ook bij AS Monaco zagen ze bij momenten de hand van de coach. De ploeg ging hoger druk zetten, werd fysiek scherper en kreeg opnieuw geloof. Folarin Balogun noemde hem zelfs “un magicien”, omdat hij volgens de spits “de ploeg klaarmaakt, tegen wie dan ook”. Flavien Trésarrieu van L’Équipe stelde dat Monaco plots een “collectief blok” was geworden. “Iedereen kan de hoge pressing belopen”, klonk het.

Heel lang duurde het avontuur bij Monaco niet. In oktober werd Pocognoli aangesteld en in juni lag hij alweer op straat na een zevende plaats in de Ligue 1 en het missen van Champions League-voetbal. Het was geen volledige ramp, maar ook geen succes. Monaco kende sterke momenten, won van grote ploegen, maar de ploeg bleef te wisselvallig presteren. Daarbovenop kwam kritiek op zijn houding. Nice-Matin-journalist Vivien Seiller noemde na de zware nederlaag tegen Real Madrid Pocognoli’s persconferentie “verbijsterend” en stelde dat sommige uitspraken van Pocognoli de ernst van de situatie niet leken te vatten. Ook intern werd hij volgens Sudinfo bekritiseerd om “een zekere arrogantie” in zijn relaties binnen de club.

Union is Anderlecht niet

Pocognoli is niet de eerste Union-coach die na zijn vertrek tegen de muur loopt. Karel Geraerts werd ontslagen bij Schalke en later ook bij Reims. Felice Mazzù kende na Union een pijnlijke passage bij Anderlecht en daarna wisselende periodes elders. Alexander Blessin degradeerde met Sankt Pauli. En Pocognoli hield het bij Monaco amper acht maanden vol.

Bij Union werkte Pocognoli binnen een club waar bijna alles klopt. Rekrutering, data, fysieke profielen, duidelijke rollen, geduld van het bestuur, weinig paniek. Bij Union draait de club niet rond één trainer. De trainer moet er passen in het systeem. Niet omgekeerd. Maar Anderlecht is Union niet. Bij Union is de sportieve structuur al jaren ingebouwd. Bij Anderlecht moet die net opnieuw gebouwd worden. Sibierski is nog maar pas begonnen. De club zoekt een duidelijke lijn, een herkenbare speelstijl, stabiliteit in de kern en rust rond het project.

Alex Teklak legde in La Dernière Heure de vinger op de wonde. Volgens hem heerst er bij Union een echt gevoel van "geborgenheid" voor trainers. Union doet er volgens Teklak alles aan om het zo gemakkelijk mogelijk te maken. “Het Union-model houdt in dat de coach niet de dominante figuur is in het sportieve project. Hij maakt deel uit van een team en zijn rol is minder centraal dan bij de meeste andere clubs.” Dat is een stevige waarschuwing voor Anderlecht. Pocognoli kreeg bij Union niet alleen een goede ploeg. Hij kreeg ook tijd. In zijn eerste seizoen won hij slechts drie van zijn eerste dertien competitiewedstrijden. Bij veel clubs was dat einde verhaal geweest. Union bleef rustig. Het resultaat volgde later: de titel.

Pocognoli staat ook te boek als een pragmatische trainer. Iemand die resultaat boven schoonheid plaatst. Dat hoeft geen probleem te zijn, maar het maakt de match met Anderlecht wel moeilijker. Sibierski liet bij zijn voorstelling verstaan dat hij wil bouwen aan een duidelijke identiteit, discipline en dominant voetbal. Pocognoli kan discipline brengen. Maar dominant voetbal is niet het eerste waar zijn naam mee wordt verbonden.

Is Pocognoli de juiste trainer voor Anderlecht?

Meest recent

Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

10
10
Conceição verklapt: "Kreeg die Belgische aanbieding"

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

52
52
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

25
25
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

116
116
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

60
60
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

133
133
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

23
23
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

215
215
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

155
155
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

754
754
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

989
989
Garcia duwt Doku in de problemen: 'Hier komt miserie van’

Garcia maakt Doku nu wel heel belangrijk. Dat is logisch, want hij is misschien de gevaarlijkste ...

341
341
'City verwent opvolger Guardiola met nieuwe sterspeler'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

178
178
KBVB leert lesje: Garcia ontvangt cruciaal toekomstnieuws

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

255
255
Schrikken bij Duivels: grote smaakmaker staakt training

De Rode Duivels hebben een geslaagde oversteek van de Atlantische Oceaan gemaakt. Inmiddels werd ...

195
195
Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Daags voor de openingsmatch voor het WK, werken de deelnemende landen hun laatste oefenwedstrijden ...

56
56
'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

155
155
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

83
83
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

176
176
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

105
105
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

41
41
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

75
75
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

120
120
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

86
86
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

171
171

Meer sportnieuws