'Eén detail doet Club dromen: Sels-stunt komt dichterbij'

door
'Eén detail doet Club dromen: Sels-stunt komt dichterbij'

Het keepersdebat bij Club Brugge is weer open — en ineens valt de naam Matz Sels. Eén detail doet bestuur en fans dromen: hij zou opnieuw dichter bij huis willen spelen. Als dat klopt, kan dit dossier sneller ontploffen dan iedereen denkt.

LEES OOK: 'Sels grof wild: pikante Premier League-deal op til'

Boeckx dropt het detail dat alles verandert

“Zou hij geen optie zijn?” Frank Boeckx gooide het deze week zomaar op tafel in de HLN Voetbalpodcast — en plots krijgt het keepersdossier van Club Brugge een compleet andere lading. Terwijl Ivan Leko voorlopig nog op Nordin Jackers rekent en Simon Mignolet richting einde verhaal lijkt te gaan, duikt ineens één naam op als mogelijke reset: Matz Sels.

En Boeckx gaf er ook meteen de reden bij waarom die piste plots wél kan leven: Sels zou op zijn leeftijd opnieuw dichter bij huis willen voetballen.

Dat zou niet de makkelijkste oplossing zijn, maar misschien de lastigste. Sels kreeg jaren geleden het etiket van te wisselvallig, net niet top en geen keeper voor de grootste druk. In Engeland werd hij bij Newcastle zelfs een soort voetnoot: te vroeg gekomen, te snel opgebrand, en snel weer weg. Dat verhaal is blijven plakken, ook al was het niet het hele verhaal.

Van ‘twijfelgeval’ naar jackpot in de Premier League

Maar vandaag staat de keeper die ooit als twijfelgeval werd weggezet in de Premier League plots te boek als de man van de grote punten. Nottingham Forest haalde hem in januari 2024 binnen als een gokje, een deal rond de 5 miljoen pond volgens de Engelse pers. En dat “gokje” draaide uit op een jackpot. Want vorig seizoen eindigde Forest met een keeper die matchen beslist. Sels pakte 13 clean sheets en deelde zo de Premier League Golden Glove met David Raya.

Dat is een seizoen lang elke week presteren in de hardste competitie ter wereld. Wie daar nog aan twijfelt, moet gewoon naar de cijfers kijken van vorig seizoen. 38 matchen, 13 clean sheets, 46 goals tegen, 120 saves. En die 120 reddingen waren niet gemakkelijke balletjes, want Forest was niet het soort ploeg dat elke week 70% balbezit speelt en de keeper werkloos laat. Integendeel: Sels stond in een team dat geregeld moest overleven. Daarnaast had hij een save-totaal dat slechts door drie keepers werd overtroffen.

Iedereen dacht dat Sels in topmatchen wel zou kraken, maar zijn laatste twee jaar bij Forest zijn net het omgekeerde: momenten pakken, penalty’s stoppen, koelbloedig blijven. In de FA Cup werd hij zelfs een soort shoot-out beest: Forest schopte het tot de halve finales, met Sels als sleutelfiguur in penaltyreeksen. En het stopt dus niet bij “één goed jaar”. Ook dit seizoen blijft Sels de vaste nummer één: in de Premier League zit hij aan 16 matchen, met 25 tegengoals en een savepercentage rond 69%.

Contract tot 2027: dit wordt géén cadeautje

Forest heeft hem niet laten hangen als tijdelijke oplossing en hebben hem vorige zomer langer vastgelegd. Sels verlengde op 18 juli 2025 tot 30 juni 2027. En in zijn eerste reactie klonk hij allesbehalve als iemand die al met z’n koffers klaarstaat: “I’m really happy… hopefully we can continue together and have some great moments again this season.” Dat is het punt dat Club Brugge moet beseffen: als je Sels wil, haalt het geen afdankertje. Ze halen iemand die nog altijd waarde heeft.

En dat is meteen de financiële realiteit: hij ligt vast tot 2027, dus Forest kan perfect een transfersom eisen. Dit wordt sowieso geen cadeautje, geen huurdeal, geen snelle win voor Club Brugge. Dit is een transfer waar een prijs op plakt, zelfs al is Sels straks bijna 34.

Maar daar zit wel één mogelijke sleutel in die Boeckx ook aanhaalde: als Sels echt opnieuw dichter bij huis wil voetballen, dan kan hij zélf druk zetten. En net dát is voor Club belangrijk. Want zonder die push van de speler heb je weinig onderhandelingsmacht: Forest heeft hem vast tot 2027 en zal hem niet voor niks laten gaan.

De meest consistente schattingen in Engeland zetten Matz Sels’ loon rond de £40.000 per week bij Nottingham Forest. Dat is ongeveer £2,08 miljoen per jaar (basisloon, zonder bonussen. In België is dat nog altijd een stevig loon. Ter vergelijking: Mignolet wordt in loonlijsten vaak genoemd als een van (of dé) best betaalde bij Club/zelfs in België, met schattingen rond €3,4–4,2 miljoen per jaar.

Op die manier zou Club Brugge Sels weliswaar een stevig loon moeten betalen, maar als Club beslist om het Mignolet-hoofdstuk niet te verlengen, komt er automatisch budget vrij om een nieuwe nummer één te halen.

En wie denkt dat Club zo’n dossier niet kan trekken omdat het een Premier League-speler is, moet gewoon terugdenken aan 2019. Bart Verhaeghe haalde Mignolet toen ook uit Engeland, bij Liverpool. Dat was geen mirakel, dat was een statement: Club betaalt als ze absolute zekerheid willen op een sleutelpositie. Met Sels zou het opnieuw zo’n move zijn: duur, volwassen, maar meteen rust in je ploeg.

Past hij wel in Brugge? Hier wringt het

Tactisch is het interessant. Sels is geen “hipsterkeeper” die alles kort wil inspelen en als libero op de middellijn staat te passen. Hij is een klassieke topper in één ding: shot-stopping. The Guardian noemde hem een “old-school goalkeeper”, en wees er tegelijk op dat Forest geen ploeg is die opbouwt via de keeper – en dat zijn passing niet zijn sterkste wapen is.

En dat zou in Brugge net een discussie geven, want daar verwacht men tegenwoordig wél een keeper die rust brengt, mee voetbalt en onder druk oplossingen vindt. Mignolet was daarin jarenlang bijna een extra veldspeler. Jackers probeert het, maar je ziet dat de twijfels sneller komen zodra er fouten bij zitten.

Daarom voelt Sels als een profiel met een dubbele bodem. Aan de ene kant: ervaring, présence, pure reddingen, iemand die niet meer schrikt van druk. Aan de andere kant moet Club eerlijk zijn. Ze kopen hem niet voor toekomstmuziek, ze kopen hem voor nu. Hij wordt binnenkort 34. En dat betekent meteen: je wil geen avontuur van twee maanden, maar ook geen contract waar je drie jaar aan vast hangt als de rek eruit is.

Club’s dilemma: blijven hopen… of nú keihard toeslaan

En daar begint het echte Club-dilemma. Want ze kunnen blijven hopen dat Jackers erdoor komt en op termijn stabiel wordt. Dat was het plan, zo klonk het: hem klaarstomen als erfgenaam van Mignolet. Alleen hebben foutjes in Brugge een andere prijs dan elders. Bij een middenmoter is het jammer. Bij Club is het meteen crisis, meteen rumoer, meteen debat. En vandaag is dat debat al volop bezig, zeker nu mensen rond Club openlijk zeggen dat Mignolet stilaan richting uitgang gaat.

Sels zou dan een brutale zet zijn: een bewezen Belgische naam, met een CV, met internationale ervaring, en met dat rare voordeel dat hij in Engeland opnieuw respect heeft afgedwongen. Dat soort details doen iets met een bestuur. Zeker met een bestuur dat rust wil. Rust in de kleedkamer, rust op het veld, rust in de titelrace.

Moet Club Brugge vol voor Matz Sels gaan?

Meest recent

UEL/UECL: grote stunt in Europa League, Palace speelt met vuur

In de Conference en Europa League werden donderdagavond de heenwedstrijden van de 1/8ste finales ...

7
7
Genk ruikt kwartfinale: El Ouahdi matchwinner met pareltje

KRC Genk heeft donderdagavond zijn hand uitgestoken naar een plek in de kwartfinales van de Europa ...

26
26
'Manchester City grijpt fors in met twéé topaanwinsten'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

29
29
De Cat mee naar WK? Voetbalfans geven duidelijke mening

Nathan De Cat maakt dit seizoen ondanks zijn prille leeftijd serieus indruk bij RSC Anderlecht. De ...

147
147
Code oranje bij Duivels: steunpilaar wordt zorgenkind

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

38
38
'Druk op Gheysens stijgt: groot slachtoffer bij verkoop Antwerp'

Antwerp FC heeft enkele gouden jaren beleefd onder voorzitter Paul Gheysens. Maar door ...

178
178
Kopzorgen bij AA Gent: De Mil geeft blessure-update

AA Gent kon zich afgelopen weekend weer in de top zes knokken. Het wordt nu echter zaak om het ...

82
82
UEL/UECL: Onana doet ex-club pijn, AZ geeft Nederland hoop

In de Europa en Conference League werden donderdagavond de heenmatchen van de 1/8ste finales ...

38
38
Hayen verrast bij Genk: vijf wissels in Europese basiself

KRC Genk zal de Belgische eer moeten hoog houden in de rest van het Europese seizoen. De Limburgers ...

60
60
‘Leko onder vuur bij Club Brugge: onrust groeit’

Ivan Leko voelt de druk toenemen bij Club Brugge. Na het gelijkspel tegen Anderlecht groeit de ...

310
310
Tresoldi, Heymans of Thorgan: 'Speler vd Maand' bekend

De maand februari leverde in de Jupiler Pro League verschillende mooie wedstrijden op. En ook aan ...

130
130
'Eerste zomertransfer Club Brugge bepaald: contract tot 2031'

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de twintigste landstitel uit zijn ...

337
337
Genk oogst lof in Duitsland: TD geeft fraai compliment

Donderdagavond komt de enige overgebleven Belgische club op het Europese toneel in actie. In de ...

461
461
'Club, Anderlecht, Union, ...: reuzenstrijd om CPL-uitblinker'

De ontknoping van de Jupiler Pro League nadert met rasse schreden, vlak na de komende ...

298
298
Kompany-ball verovert Europa: Del Piero kan ogen niet geloven

Verschillende kandidaten voor de eindzege maakten deze week indruk in de 1/8ste finales van de ...

117
117
Hoofdrol Peeters: spectaculaire beelden op Bevers titelfeest

Het ticket voor de Jupiler Pro League was al een tijdje binnen, woensdagavond legde SK Beveren ook ...

133
133
Hayen houdt adem in: Europees rampscenario voor Genk

Of ze het nog tot de top zes zullen schoppen valt voorlopig af te wachten, maar in de achtste finale ...

183
183
'Overmars stelt veto: Antwerp legt miljoenen klaar'

Ongeacht het verdere verloop van het seizoen gaat Antwerp een zomer vol vraagtekens tegemoet. ...

308
308
'Garcia ontdekt RSCA: trio in preselectie Rode Duivels'

Met dank aan (interim)coach Jérémy Taravel is er van een crisis plots geen sprake meer ...

306
306
'Essevee kan cashen: smaakmaker naar JPL-topclub?'

De nederlaag tegen Standard betekende de zwanenzang voor Sven Vandenbroeck als trainer van Zulte ...

277
277
'Hayen hakt knopen door: derbykoorts bij KRC Genk'

In de achtste finale van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen SC Freiburg. De zenuwen ...

134
134
Ruben Van Gucht trekt aandacht in Rome met één foto

Als een ware magneet voor aandacht blijft Ruben Van Gucht de voorbije weken overal opduiken. De ...

893
893
'Leko versus Rigaux: transferclash bij Club Brugge'

Club Brugge stevent af op een heuse leegloop, want tal van goudhaantjes lijken rijp voor een ...

462
462
'Grote kuis bij Antwerp: duo bij grof huisvuil gezet'

Na een teleurstellend seizoen belooft het straks alweer een drukke zomer te worden bij Antwerp, waar ...

245
245
'Dembélé maakt pikante transfer na geheime meeting'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain eindelijk de Champions League binnen te halen. De Franse club ...

109
109

Meer sportnieuws