'Hayen drukt stempel: grote veranderingen bij Genk'

door
'Hayen drukt stempel: grote veranderingen bij Genk'

De kogel is definitief door de kerk: Nicky Hayen is de nieuwe hoofdcoach van KRC Genk. Tijdens de komende dagen zal zijn focus louter op het duel van aanstaande vrijdag tegen Club Brugge liggen. Maar tegen de tweede seizoenshelft mogen toch enkele grotere veranderingen verwacht worden.

Amper een week na het ontslag van Thorsten Fink presenteerde Racing zijn nieuwe hoofdtrainer. Aanvankelijk leek het nochtans de bedoeling dat de club daarmee zou wachten tot aan de start van de winterstop. Op die manier zou de nieuwe trainer met een propere lei kunnen beginnen en had hij een drietal weken de tijd om in de luwte zijn stempel te drukken.

LEES OOK: Heynen ziet nu al een verandering na tijdperk van Fink

Uitgebreide kennis van Club Brugge

Anderzijds is er in Genk niet veel meer te verliezen. En dat de tegenstander van vrijdag uitgerekend Club Brugge is, zal ook wel meegespeeld hebben. Voor Hayen zal het emotioneel zijn om tegenover de spelers te staan waar hij anderhalf jaar zo succesvol mee was. Anderzijds kan Genk zijn kennis van de tegenstander maar al te goed gebruiken.

Hoogstwaarschijnlijk zal Hayen zijn aanpak komende vrijdag dan ook grotendeels aanpassen aan Blauw-Zwart. Pas bij de start van de tweede seizoenshelft wordt de echte effecten van de trainerswissel verwacht. En ten opzichte van Fink zitten er toch enkele grote veranderingen aan te komen bij de Limburgse club. Met name dan op tactisch vlak. 

Tactisch flexibeler, cruciale rol Heynen

Fink had weliswaar een duidelijke speelvisie, op tactisch vlak slaagde hij er te weinig in om op de juiste manier bij te sturen. Hayen staat op zijn beurt bekend als tactisch flexibel. Iemand die zijn tegenstanders doorgedreven scout en zijn tactisch plannetje daar ook aan durft aan te passen. Hij zal zo ook een oplossing moeten vinden om voor meer defensieve stabiliteit te zorgen.

Daarnaast wordt van Hayen verwacht dat hij het scorend vermogen opnieuw zal opkrikken. En volgens Het Laatste Nieuws zou Bryan Heynen daarbij een centrale rol kunnen spelen. De aanvoerder moest onder Fink wel heel diep terugzakken. De verwachting is dat hij van Hayen echter weer meer ruimte zal krijgen om te infiltrereren. De middenvelder zou wel eens één van de grootste profiteurs van de trainerswissel kunnen worden. 

Hayen was een goede keuze van Genk ...

Meest recent

Verrassende top 6-kandidaat: “Hangt magie in de lucht”

Royal Antwerp FC komt weer volledig boven water onder Joseph Oosting. De Nederlander werd aangesteld ...

28
28
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Club clashen, Origi naar JPL?’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

182
182
Binnenkort ‘nieuwe Vanhaezebrouck’ in de Jupiler Pro League?

De Challenger Pro League gaat de winterstop in, maar de kaarten lijken bovenin het klassement al ...

90
90
‘Straffe wending: Real hakt knoop door over Alonso’

Het rommelt bij Real Madrid. Niet alleen zijn er de perikelen rond Vinicius Junior, maar ook coach ...

57
57
Stijnen kent schorsing na rel: waslijst aan beschuldigingen

Stijn Stijnen is één van de meest besproken figuren in de Challenger Pro League. De ...

106
106
Bizarre twist in Brys-oorlog vs Eto'o: “Ongezien”

De situatie van Marc Brys in Kameroen wordt vreemder met de dag. De Belgische oefenmeester leeft al ...

174
174
“Molensteen om de nek” – Hayen meteen zwaar onder druk

KRC Genk heeft Nicky Hayen officieel aangesteld als de nieuwe hoofdtrainer. De Limburgers hebben zo ...

311
311
Ruben Van Gucht verklaart zijn grote liefde na woelige weken

Ruben Van Gucht stond de voorbije weken niet om sportieve redenen in de schijnwerpers. De ...

101
101
Theate onthult: dÍt denken Bundesliga-spelers over Kompany

De eerste helft van het seizoen zit er op in de Bundesliga en het is Bayern München dat met een ...

247
247
'Liverpool pakt uit: transferbom na zware blessure Isak'

Liverpool FC boekte afgelopen weekend een belangrijke zege tegen Tottenham Hotspur, maar zag wel ...

79
79
Opvallende ommekeer: "Nieuwe kans bij Anderlecht? Waarom niet?"

RSC Anderlecht wil tijdens de wintermercato enkele gerichte aanwinsten op de kop tikken, maar mikt ...

314
314
Schoktransfer naar JPL? 'Drastische wending rond Origi'

Destijds werd hij bestempeld als dé toekomst van het Belgische voetbal, maar de ...

266
266
Eddy Snelders opnieuw zwaar aangepakt: slachtoffer spreekt

Voormalig analist Eddy Snelders verdween goed twee jaar geleden definitief van het scherm. De ...

175
175
'Club speelt met vuur: nieuw transferfiasco dreigt'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de ...

423
423
STVV bibbert: smaakmaker in januari naar Belgische topclub?

STVV is voorlopig bezig aan een uitmuntend seizoen. De Limburgers staan momenteel op een straffe ...

368
368
Lukaku gaat viraal na bijzonder beeld met Noa Lang

SSC Napoli heeft een onvergetelijk 2025 nog wat meer glans kunnen geven. De Italiaanse landskampioen ...

98
98
'Janssen naar Anderlecht? Dit ene detail beslist alles'

Sommige namen blijven in Brussel terugkomen, hoe vaak je ze ook wegwuift. Janssen is zo’n ...

820
820
Africa Cup: Salah bevrijdt Egypte in extra tijd, feest voor Broos

In Marokko wordt momenteel de Africa Cup of Nations afgewerkt. Maandag was er alvast wisselend ...

215
215
Grote zorgen bij AA Gent: pijnlijke oorzaak 0 op 6

Rik De Mil blijft voorlopig wachten op zijn eerste overwinning als hoofdcoach van KAA Gent. Zijn ...

363
363
'Hayen drukt stempel: grote veranderingen bij Genk'

De kogel is definitief door de kerk: Nicky Hayen is de nieuwe hoofdcoach van KRC Genk. Tijdens de ...

1296
1296
'Anderlecht en Club in heftige strijd om goudhaantje'

Nog één speeldag te gaan en de winterstop in de Jupiler Pro League kan beginnen. ...

418
418
Club Brugge incasseert mokerslag: sterkhouder valt uit

Club Brugge won zondag de zogenaamde Slag om Vlaanderen tegen AA Gent, waar Rik De Mil de vele ...

660
660
Pro League neemt risico: Belgisch voetbal van de buis?

De soap omtrent de tv-rechten nadert zijn ontknoping. Althans tijdelijk, want een definitieve ...

407
407
Janssen speelt open kaart: van Antwerp naar Anderlecht?

Antwerp leek zondag op weg naar een vierde opeenvolgende zege, maar tegen RSC Anderlecht bleef het ...

898
898
'Leko luistert: Verhaeghe stelt veto bij Club Brugge'

In een meer dan ooit beladen Slag om Vlaanderen trok Club Brugge zondag aan het langste eind. Met ...

1087
1087

Meer sportnieuws