STVV bibbert: smaakmaker in januari naar Belgische topclub?

door
STVV bibbert: smaakmaker in januari naar Belgische topclub?

STVV is voorlopig bezig aan een uitmuntend seizoen. De Limburgers staan momenteel op een straffe derde plaats en zijn goed op weg naar de Champions' Play-Offs. Maar tijdens de wintermercato zou wel eens de keerzijde van dat succes kunnen volgen.

Vorig seizoen was het nog alle hens aan dek op Stayen. De club was helemaal weggezakt in het degradatie-moeras, wat leidde tot paniekingrepen zoals de mislukte transfers van Loïc Lapoussin en Didier Lamkel Zé. Na een tegenvallende start van de degradatie play-offs besloot het bestuur dan ook om opnieuw drastisch in te grijpen.

LEES OOK: Play-Off I in zicht: STVV klopt KVM in 'Duel der Revelaties'

Indrukwekkend seizoen

Zo werd de samenwerking met hoofdcoach Felice Mazzu al na enkele maanden stopgezet. Om hem te vervangen werd kind van de club Wouter Vrancken in huis gehaald. Dat bleek een gouden zet. Met Vrancken aan het roer werd het behoud alsnog veilig gesteld. Tijdens de zomermaanden werd de selectie verder opgekuist en drukte de trainer nog meer zijn stempel.

Daar worden momenteel de vruchten van geplukt. STVV brengt dit seizoen aantrekkelijk voetbal en koppelt daar straffe resultaten aan. Na 19 speeldagen staan de Kanaries zowaar op de derde plaats in het klassement te pronken. Ze tellen nu elf punten voorsprong op de zevende plaats. En zo komt deelname aan de Champions' Play-Offs wel erg dichtbij voor Vrancken en co.

Ito richting uitgang?

Maar om het ticket over de streep te trekken, wordt het zaak om de ploeg in januari zo goed mogelijk intact te houden. En analist Stef Wijnants vreest dat STVV mogelijk toch één sterkhouder zal kwijtspelen. "Met de wintermercato in aantocht ben ik wel benieuwd of er iets gaat bewegen bij STVV. Als er iemand nu in de etalage kan worden gezet, dan is het wel Ryotaro Ito. Zijn contract loopt af en hij wil niet verlengen, dus als ze er nog iets voor willen vangen, dan zal hij nu verkocht moeten worden", klinkt het bij Het Belang van Limburg.

Wie weet profiteert wel een Belgische (top)club van die situatie. Voor de meeste JPL-ploegen zou Ito een absolute versterking zijn. Al acht Wijnants die kans eerder klein. "Liefst wordt hij verkocht aan een buitenlandse club, want in België gaan ze er niet meer dan drie à vier miljoen voor krijgen. Dan kunnen ze hem beter houden voor in Play-off 1, waar hij de club meer kan opbrengen."

STVV speelt dit seizoen de Champions' Play-Offs ...

Meest recent

Opvallende ommekeer: "Nieuwe kans bij Anderlecht? Waarom niet?"

RSC Anderlecht wil tijdens de wintermercato enkele gerichte aanwinsten op de kop tikken, maar mikt ...

32
32
Schoktransfer naar JPL? 'Drastische wending rond Origi'

Destijds werd hij bestempeld als dé toekomst van het Belgische voetbal, maar de ...

74
74
Eddy Snelders opnieuw zwaar aangepakt: slachtoffer spreekt

Voormalig analist Eddy Snelders verdween goed twee jaar geleden definitief van het scherm. De ...

50
50
'Club speelt met vuur: nieuw transferfiasco dreigt'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de ...

203
203
STVV bibbert: smaakmaker in januari naar Belgische topclub?

STVV is voorlopig bezig aan een uitmuntend seizoen. De Limburgers staan momenteel op een straffe ...

179
179
Lukaku gaat viraal na bijzonder beeld met Noa Lang

SSC Napoli heeft een onvergetelijk 2025 nog wat meer glans kunnen geven. De Italiaanse landskampioen ...

59
59
'Janssen naar Anderlecht? Dit ene detail beslist alles'

Sommige namen blijven in Brussel terugkomen, hoe vaak je ze ook wegwuift. Janssen is zo’n ...

517
517
Africa Cup: Salah bevrijdt Egypte in extra tijd, feest voor Broos

In Marokko wordt momenteel de Africa Cup of Nations afgewerkt. Maandag was er alvast wisselend ...

192
192
Grote zorgen bij AA Gent: pijnlijke oorzaak 0 op 6

Rik De Mil blijft voorlopig wachten op zijn eerste overwinning als hoofdcoach van KAA Gent. Zijn ...

309
309
'Hayen drukt stempel: grote veranderingen bij Genk'

De kogel is definitief door de kerk: Nicky Hayen is de nieuwe hoofdcoach van KRC Genk. Tijdens de ...

744
744
'Anderlecht en Club in heftige strijd om goudhaantje'

Nog één speeldag te gaan en de winterstop in de Jupiler Pro League kan beginnen. ...

295
295
Club Brugge incasseert mokerslag: sterkhouder valt uit

Club Brugge won zondag de zogenaamde Slag om Vlaanderen tegen AA Gent, waar Rik De Mil de vele ...

516
516
Pro League neemt risico: Belgisch voetbal van de buis?

De soap omtrent de tv-rechten nadert zijn ontknoping. Althans tijdelijk, want een definitieve ...

319
319
Janssen speelt open kaart: van Antwerp naar Anderlecht?

Antwerp leek zondag op weg naar een vierde opeenvolgende zege, maar tegen RSC Anderlecht bleef het ...

653
653
'Leko luistert: Verhaeghe stelt veto bij Club Brugge'

In een meer dan ooit beladen Slag om Vlaanderen trok Club Brugge zondag aan het langste eind. Met ...

808
808
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

832
832
Napoli pakt supercoppa: Lukaku en co vieren na vroeg kerstcadeau

Vlak voor de jaarwissel heeft SSC Napoli nog een mooie prijs aan het palmares toegevoegd. De ...

61
61
Hayen op wenken verdiend: versterking onderweg in Genk

KRC Genk heeft een nieuwe hoofdtrainer beet. Exact een week na het ontslag van Thorsten Fink, ...

1104
1104
Overmars bezorgt Antwerp nieuwe toptransfer: "Heer en meester"

Een overwinning behalen tegen RSC Anderlecht zat er zondagavond net niet in, maar dat neemt geen ...

852
852
Strijdbijl begraven? Opvallend onderonsje na Club-Gent

Club Brugge won zondagmiddag met 2-1 van KAA Gent. Rond die wedstrijd hing dit keer wel een ...

428
428
Italië davert: pakt De Ketelaere snel zijn koffers?

In Italië zijn ze niet bang dat Charles De Ketelaere faalt—ze zijn bang dat ze hem ...

502
502
'Renard keert kar: toptarget Anderlecht lekt uit'

Ondanks de kritiek aan Olivier Renard zijn adres hadden heel wat zomeraanwinsten een flink aandeel ...

756
756
Genk-fan Brecel reageert fel na golf aan haatreacties

Nog geen tweeënhalf jaar geleden schreef Genk-fan Luca Brecel Belgische sportgeschiedenis. Als ...

397
397
Done deal: KRC Genk stelt Hayen voor als hoofdcoach

De kogel is door de kerk: Nicky Hayen is de nieuwe hoofdcoach van KRC Genk. Dat maakten de ...

382
382
'Winteroffensief in Brugge: exacte plannen Club onthuld'

Na het ontslag van Nicky Hayen wonden Bart Verhaeghe en Dévy Rigaux er geen doekjes om dat ...

601
601

Meer sportnieuws