Ook na drie wedstrijden heeft Spanje nog steeds een foutloos rapport in de Nations League. Het legde nu ook Tsjechië over de knie, met dank aan alweer een vroeg doelpunt van Lamine Yamal. Elders pakte Sébastien Pocognoli eindelijk zijn eerste zege als bondscoach van Schotland.
LEES OOK: Spanje haalt stevig uit tegen Kroatië, Engeland herpakt zich
Spanje - Tsjechië 3-1In de voorbije week won Spanje al van Engeland en Kroatië en ook de Tsjechen moesten nu het hoofd buigen voor de wereldkampioen. Anderlecht-speler Lukas Ambros stond bij de bezoekers in de basis, maar moest toekijken hoe Lamine Yamal al na zes minuten de score opende.
Rodri leek de match nog voor rust te beslissen, maar in de tweede helft werd het toch nog spannend. Slama zorgde voor de verrassende aansluitingstreffer. Even mocht Tsjechië dromen van een comeback, maar in het slot liep het voor hen toch weer fout. Krejci pakte een tweede gele kaart en even later nam de 3-1 van Merino alle twijfels weg.
🥵 | WOW, Lukáš Ambros! 👏✨ #NationsLeague pic.twitter.com/2XYacY9EL7
— DAZN België (@DAZN_BENL) October 3, 2026
Noord-Macedonië - Schotland 0-2
Na een magere één op zes en een vernedering in eigen stadion tegen Zwitserland stond Sébastien Pocognoli al behoorlijk onder druk bij Schotland. Onze landgenoot kon dus maar beter gaan winnen in Noord-Macedonië en is daar uiteindelijk ook in geslaagd. Het werd 0-2.
Een vroeg doelpunt van Bowie zette de Schotten op weg naar de overwinning. Twintig minuten voor tijd verdubbelde McGinn vanop de stip de score. De Schotten moesten in het slot nog met tien verder na een rode kaart voor McKenna, maar hun overwinning kwam desondanks niet meer in gevaar.
Jannick Lanckriet