Zondagavond wordt er opnieuw volop gevoetbald in de Nations League. De eerste wedstrijd van de avond in de A-liga leverde een eerste overwinning op voor Nederland, dat het in Servië haalde met 1-2 dankzij twee doelpunten van basisdebutant Mexx Meerdink.
Daardoor heeft Xavi meteen ook zijn eerste overwinning als Nederlands bondscoach beet. De Spaanse trainer was dan ook tevreden, al zag hij wel dat er nog veel rek zit op het spel van zijn elftal.
LEES OOK: Xavi sleutelt aan basisploeg: Oranje met basisdebutant
Xavi zet ruimte voor verbetering"Het was lastig, maar er is wel goed gestreden. We moeten alleen beter begrijpen wanneer we de ruimtes moeten aanvallen", verklaarde hij na de match aan Ziggo Sport. "We maakten het veld goed groot met Summerville, Van Bommel en in de beginfase Gakpo. We moeten de momenten waarop de ruimtes aangevallen moeten worden beter herkennen."
Hoewel Xavi vindt dat zijn spelers dus nog werk hebben op offensief vlak, ogen de aanvallende cijfers van het Nederlandse elftal wel al een pak beter dan onder voorganger Ronald Koeman. Zo komen ze bij VI met een markante statistiek.
Oranje creëert veel meer kansen
In de twee wedstrijden onder Xavi blijkt Oranje er immers in geslaagd te zijn om tot meer doelpogingen te komen dan op het hele WK van afgelopen zomer, waarop de Nederlanders vier keer in actie kwamen. Onder Xavi zitten ze aan 47 doelpogingen, op het WK kwamen ze aan amper 46.
Dat leverde Xavi dus een vier op zes op, na eerder ook al een gelijkspel tegen Duitsland. Oranje komt in dit interlandluik nog twee keer in actie. Donderdag moeten ze op bezoek bij Griekenland, drie dagen later komt Servië op bezoek in het Philips Stadion in Eindhoven.
Oranje kwam in de twee duels onder Xavi tot meer schoten (47) dan tijdens de vier wedstrijden op het WK afgelopen zomer (46).
— Bart Frouws (@bartf) September 27, 2026
Jannick Lanckriet