Mark van Bommel maakte vrijdag zijn eerste selectie als Belgisch bondscoach bekend. De focus kan nu verlegd worden naar zijn vuurdoop tegen Italië. Hoe wil de Nederlander het precies aanpakken volgende week in Rome, waar de Rode Duivels een nieuwe Nations League-campagne aanvatten? En hoe ziet hij het voor de rest van zijn ambtstermijn?
Gevraagd naar zijn tactische intenties windt Van Bommel er alvast geen doekjes om welke veldbezetting zijn voorkeur wegdraagt. "Ik wil 4-3-3 spelen. Ik zie een systeem wel als iets dynamisch. Het is niet zo dat spelers vastgeplakt zitten aan hun positie. Als je opbouwt verandert, je formatie ook. Maar dat is mijn startopstelling. Ik wil niet beginnen met vijf achterin, al kan dat af en toe wel nodig zijn."
LEES OOK: Frisse wind bij Rode Duivels: bittere pil voor Lukaku
Van Bommel deelt visieOm op korte termijn zijn visie te implementeren, stelde Van Bommel bewust een ruime kern samen. "Ik heb een duidelijk beeld over hoe de jongens onder meer via besprekingen onze manier van voetballen onder de knie moeten krijgen. Dat vergt tijd, maar we willen toch zo snel mogelijk onze ideeën overbrengen", klinkt het. Termen als hoge intensiteit en snelle balrecuperaties staan daarin centraal.
"Die hoor je natuurlijk overal, maar het zou wel mooi zijn als jullie na enkele wedstrijden zien dat er een plan achter zit. Onze manier van voetballen moet herkenbaar zijn. Daarom is het fijn dat we nu twee weken samen zijn, al is er weinig tijd om te trainen en zal het nog wat zoeken worden. Dat moet steeds beter gaan, maar je blijft natuurlijk wel afhankelijk van individuele kwaliteit", vervolgt de trainer.
KDB basis, Lukaku joker
Daarvoor rekent Van Bommel onder meer nog altijd op Kevin De Bruyne. "Hij kan op alle posities spelen op het middenveld: op de tien, de acht en ik denk zelfs de zes. Voor hem zal er weinig veranderen", luidt het. Net zomin als voor Youri Tielemans, die gewoon de aanvoerder blijft. Maar wat met Romelu Lukaku, voor wie het ook bij Fenerbahçe voorlopig nog niet bepaald van een leien dakje loopt?
"Hij is heel belangrijk op en naast het veld, maar ik selecteer hem niet gewoon omdat hij een goede invloed heeft op de groep. Wel omdat hij specifieke kwaliteiten heeft", maakt Van Bommel zich naar eigen zeggen geen zorgen. Al sluit hij niet uit dat de topschutter, net als op het voorbije WK, dienst blijft doen als supersub. "Dat zou zeker kunnen. Hij zal alleszins niet vier keer in de basis starten."
Arne Decraene