Romelu Lukaku zal komend seizoen te zien zijn bij het Turkse Fenerbahçe. Na een kwakkelseizoen bij Napoli vertrok de spits voor zes miljoen euro. In het verleden eiste Big Rom een transfer, maar dat was deze keer niet het geval.
Dat laat zijn advocaat, Sebastien Ledure, aan Het Laatste Nieuws weten. Volgens hem was Napoli vragende partij en wilde Lukaku zelf niet weg. De aanvaller was voor zijn blessureleed dé aanvalsleider in Napels. Toen nam Rasmus Hojlund het stokje over.
LEES OOK: Lukaku voorgesteld in Turkije: straffe taal én ambities
Lukaku wilde niet wegVolgens Ledure gingen de transfergesprekken soepel. “Wat de onderhandelingen zeker heeft geholpen is het feit dat Romelu in theorie geen vragende partij was om te vertrekken bij Napoli. Da’s een groot verschil met het verleden, toen hij na uitleenbeurten soms liever niet wilde terugkeren naar Chelsea. Op die manier kon Chelsea, dat niet per se moest verkopen, altijd proberen zich minder flexibel op te stellen tijdens de onderhandeling.”
Deze keer wilde Napoli echter van Lukaku af. “Nu was het Napoli dat, door de situatie die vorig seizoen is ontstaan, vragende partij was voor een vertrek. Ze hebben het nooit met zoveel woorden gezegd, maar ze hebben natuurlijk wel signalen gegeven. Vorig seizoen was het een probleem dat Rom in België bleef om te revalideren, nu gaven ze plots zelf aan dat hij een week langer mocht wegblijven. Dan weet je genoeg”, citeerde Het Laatste Nieuws.
Napoli had geld nodig
Napoli had volgens Ledure geld nodig om zomertransfers binnen te halen. “En dankzij onze contacten in Engeland wisten we dat ze ook spraken met Gabriel Jesus van Arsenal. Er moest dus een kostenreductie worden gedaan en Romelu had nu eenmaal het grootste salaris van de ploeg bij Napoli. In de onderhandelingen hebben we dus kunnen laten voelen: júllie zitten hier met een probleem, waardoor Napoli aan geïnteresseerde ploegen geen al te hoge transferprijs kon vragen."
Stephan Calander