De Rode Duivels hebben kennisgemaakt met Mark van Bommel als bondscoach. De Nederlander gaf een eerste persconferentie. Ook Vincent Mannaert van de KBVB gaf een interview aan Het Laatste Nieuws.
De KBVB besloot om niet verder door te gaan met Rudi Garcia na het WK. Vervolgens werd van Bommel aangesteld als de nieuwe bondscoach. De sleutel ligt nu in handen van de voormalige succescoach van Royal Antwerp FC.
LEES OOK: Van Bommel slaat meteen terug op heet hangijzer bij Duivels
Huiswerk goed gemaaktMannaert verduidelijkte de keuze voor van Bommel. “Maar de nationaliteit bepaalt niet noodzakelijk de persoonlijkheid. Mark is anders dan pakweg Schreuder, die dynamiek is geen vast gegeven. Mark heeft een grote carrière gehad als speler, maar heeft ook als coach al de nodige kilometers op de teller. We hebben ons huiswerk goed gemaakt, op basis van de kwaliteiten waarvan wij vinden dat een bondscoach ze moet hebben. We hebben er vertrouwen in dat het goed zal werken.”
De voormalige beleidsbepaler van Club Brugge kwam ook met een onthulling op de proppen. “Voor het WK hebben we al gesproken. Het is mijn job om voorbereid te zijn, indien er geen contractverlenging zou komen of Rudi (Garcia, red.) zelf andere opties zou hebben. Kort na de WK-match tegen Spanje heb ik voor het eerst écht gesproken met Rudi of we al dan niet samen verder zouden gaan. Hij gaf toen al aan dat bepaalde dingen anders moesten alvorens hij zou overwegen om de samenwerking verder te zetten.”
Knopen doorgehakt
Uiteindelijk was Mark van Bommel altijd al de topkandidaat om Garcia op te volgen. “We hebben elkaar een week de tijd gegeven om knopen door te hakken. Uiteindelijk zijn we tot het besluit gekomen om voor een andere coach te gaan. En dan zijn we vrij snel uitgekomen bij Mark om alles af te ronden.”
De ambities zijn ook duidelijk bij België. “Het is anders dan bij een club, waar je meer tijd hebt om aan de spelidentiteit te werken. Bij een nationaal elftal moet je vooral zorgen dat je je kwalificeert voor grote toernooien of de Final Four van de Nations League halen en daar dan te proberen overpresteren.”
Stephan Calander