’De Cat op radar van Spaanse gigant: RSCA in paniek’

590
’De Cat op radar van Spaanse gigant: RSCA in paniek’

Nathan De Cat dreigt Anderlecht stilaan door de vingers te glippen. Terwijl paars-wit nog hoopt op een nieuw contract, duiken steeds meer topclubs op rond het 17-jarige goudhaantje. En nu wordt ook Real Madrid opnieuw aan zijn naam gekoppeld.

LEES OOK: Zoals Mourinho ooit aanhaalde: Anderlecht likt zijn wonden

Anderlecht voelt druk rond goudhaantje fors oplopen

Anderlecht onderhandelt met Nathan De Cat over een nieuw contract, maar de klok tikt. De 17-jarige middenvelder, die ondertussen zijn debuut maakte voor de Rode Duivels, ligt nog maar tot de zomer van 2027 onder contract bij Sporting. Indien hij niet verlengt, dan is Anderlecht genoodzaakt om hem deze zomer te verkopen als het de jackpot wil vangen.

Anderzijds kan Anderlecht hem voorlopig slechts tot 2028 vastleggen omdat De Cat nog minderjarig is. CEO Kenneth Bornauw bevestigde in Het Nieuwsblad dat er gesprekken lopen en dat hij hoopt dat De Cat ook volgend seizoen nog in het Lotto Park speelt, “maar dat hangt ook af van de afloop van dit seizoen en zijn eigen voorkeur”, zei Bornauw.

Nieuw contract houdt De Cat niet zomaar in Brussel

Een contractverlenging zou Anderlecht sterker maken aan de onderhandelingstafel, maar ze biedt ook geen garantie op een langer verblijf. In Het Nieuwsblad maakte vader Jens De Cat duidelijk dat alle opties openliggen, dat er al met andere clubs gesproken is en dat de kans op een extra seizoen in Brussel volgens hem vijftig procent bedraagt. Ook een verkoop met een onmiddellijke uitleenbeurt blijft dus een logisch scenario.

Dat een transfer almaar waarschijnlijker wordt, valt intussen moeilijk te negeren. Volgens Het Laatste Nieuws liggen de onderhandelingen over een nieuw contract momenteel zelfs stil. Omdat De Cat deze zomer zijn laatste contractjaar ingaat, wordt Anderlecht bijna automatisch richting een verkoop geduwd.

Van Brighton tot Real: de rij wordt almaar langer

Ondertussen neemt het aantal geïnteresseerde clubs enorm grote proporties aan. Volgens Engelse bronnen legde Brighton Hove & Albion in februari al een bod neer van 20 miljoen euro, een voorstel dat Anderlecht weigerde. Bayern München werd al vroeg genoemd, maar die piste lijkt vandaag minder evident dan enkele weken geleden.

Ook de naam van Borussia Dortmund blijft maar terugkomen, Bayer Leverkusen, RB Leipzig, Tottenham, Aston Villa worden genoemd, Brighton blijft op de loer liggen, Atlético Madrid en AC Milan duiken op in de geruchtenmolen, Sporting CP volgt hem in Portugal, en in eerdere berichten vielen ook Newcastle en zelfs Real Madrid.

Wat moet Nathan De Cat deze zomer doen?

Meest recent

Dieptepunt op Ballon d’Or: Yamal publiek vernederd

Lamine Yamal werd wereldkampioen en landskampioen, en toch moest hij in Londen toekijken hoe Harry ...

6
6
Laatste seizoen bij KRC Genk of carrière zoals Heynen?

KRC Genk heeft heel wat spelers in de rangen die mogen dromen van een topcompetitie. Zo is er Matte ...

38
38
Zoals Mourinho ooit aanhaalde: Anderlecht likt zijn wonden

RSC Anderlecht is de afgelopen tien jaar héél vaak opnieuw begonnen. Te vaak. Dat is ...

45
45
KRC Genk heeft ‘man van 25 miljoen euro’ in de rangen

KRC Genk heeft een paar individuele toppers in de kern rondlopen. De Limburgers hebben op een ...

34
34
Club Brugge flikt het: grote RSCA-droom van Marc Coucke komt uit

Bijna tien jaar geleden nam Marc Coucke RSC Anderlecht over. Dat was tot op heden geen succes. Er ...

421
421
Leko doet boekje open over explosief vertrek bij AA Gent

Bij Club Brugge kunnen ze niet morren over hun seizoen tot dusver. Ze pakten al 24 op 27 in de ...

206
206
'Rangers lacht aanbieding voor Raskin weg'

De wintermercato komt stilaan in het zicht, want er resten nog twee maanden tot de transfermarkt ...

38
38
Arsenal blameert zich tegen vierdeklasser in League Cup

In Engeland staat er deze week bekervoetbal op het programma en dat heeft voor een enorme verrassing ...

87
87
Dortmund wendt bekerblamage af, sensatie in Serie A

In België wordt er tijdens deze midweek niet gevoetbald, maar in het buitenland staan er wel ...

27
27
'Schok op Sclessin: straffe terugkeer bij Standard'

Bij Standard gaan ze momenteel door een lastige periode. De Rouches blikken terug op vier ...

172
172
Yamal breekt stilte na Gouden Bal: "Het komt eraan"

Maandagavond werd de Gouden Bal uitgereikt en die kende toch een verrassende laureaat. Het was ...

28
28
'Lukaku krijgt oude bekende (voorlopig) als trainer'

Romelu Lukaku was bij Napoli in een vervelende situatie beland na zijn blessure en koos daarom in de ...

63
63
'Strijd om smaakmaker Charleroi is helemaal los'

Charleroi leed vorig weekend dan wel verrassend zijn tweede nederlaag van het seizoen door een 3-0 ...

25
25
Leko zet smaakmaker onder druk: "Cruciaal seizoen voor hem"

Club Brugge is alweer aan een zeer sterk seizoen bezig. Het pronkt in de competitie met een zeer ...

195
195
Roemloze exit Bruno bij Anderlecht? "Met deze coach..."

De 4-0-nederlaag van Anderlecht bij AA Gent kwam hard aan in Brussel. Paars-wit creëerde wel ...

310
310
KRC Genk met luxeprobleem: "Thorup moet dat proberen"

KRC Genk wist een zes op zes te halen in de Jupiler Pro League en plaatste zich in de Croky Cup. ...

81
81
'Anderlecht in brand: Coucke moeit zich met ontslag Bruno’

Vitor Bruno mag voorlopig blijven bij Anderlecht. Toch zit de top van de club niet meer op ...

735
735
Tessa Wullaert na ontmoeting met Ronaldo: "Ik vind hem..."

Tessa Wullaert is de beste Belgische voetbalster ooit. Dat is al jaren duidelijk. Ze eindigde ...

290
290
Verhuurde spelers: Antwerp-huurling komt boven water

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

89
89
Andere Belg steelt show naast Godts: "Man Utd, haal hem!"

In Frankrijk heeft PSG een zeer goede zaak gedaan, want ze wonnen de topper tegen Olympique Lyon met ...

78
78
'Strijd om Tresoldi barst los: grootmachten overtuigd'

De wintermercato opent pas binnen een aantal maanden zijn deuren, maar nu al wordt er volop ...

206
206
Met dank aan Baro: extra troef voor AA Gent in titelrace

Na de teleurstellingen in de beker en Europa rechtte AA Gent op knappe wijze de rug tegen ...

338
338
Club Brugge zet grote stap: stadionwerken van start

Juridisch moeten er nog altijd een aantal zaken worden uitgeklaard, maar in de tussentijd blijft ...

544
544
Laatste kans verkeken: einde verhaal bij Anderlecht?

Vitor Bruno lijkt soms wel Russische roulette te spelen, want telkens is het koffiedik kijken ...

378
378
Ballon d’Or-baas onthult echte reden waarom Yamal niet won

Op het gala van de Gouden Bal kaapte Spanje het leeuwendeel van de prijzen weg, maar de hoofdvogel ...

337
337

Meer sportnieuws