Wie dacht dat Thorgan Hazard en RSC Anderlecht er wel zouden uitgeraken zonder zaakwaarnemer en technisch directeur, dreigt bedrogen uit te komen. Momenteel wijzen alle signalen namelijk op een exit uit het Lotto Park, al kan de 33-jarige aanvaller daar wie weet zélf nog verandering in brengen. Intussen liggen er alvast kapers op de kust
De afgelopen maanden bleek er nog maar weinig sleet te zitten op Hazard, met 14 doelpunten en 11 assists met ruime voorsprong de meest bepalende speler bij de Brusselaars. Paars-Wit wil zijn aflopende verbintenis dan ook verlengen, maar staat niet te springen om de 47-voudige Rode Duivel zijn wensen in te willigen. Zelf blijkt Hazard nochtans wél bereid om financieel in te boeten. Het schoentje wringt evenwel bij de contractduur.
LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Union grijpt naast droom, Hazard out bij Anderlecht'
Hazard in patstellingDe recordkampioen biedt hem slechts één jaar aan, plus een optie die automatisch wordt geactiveerd indien er aan bepaalde parameters wordt voldaan. Dat is niet naar de zin van de sterkhouder, die meer garanties wil. Vermits voorlopig geen van beide partijen water bij de wijn wil doen, dreigt het dossier zo in een impasse te belanden. Tenzij er alsnog een oplossing uit de bus valt, kan Hazard straks dus zomaar elders zijn kribbel zetten.
"Hazard is onvermurwbaar en geeft geen centimeter toe: het is twee jaar of niets", aldus La Dernière Heure, volgens wie hij bij voorkeur wel in Neerpede blijft maar niet van plan is om het voorstel dat nu op tafel ligt te aanvaarden. "Hij wil stabiliteit en dat soort spelletjes niet meer spelen", luidt het verder nog. En dus verkent Hazard, die reeds rond de tafel mag zitten met eventuele gegadigden, al andere opties. Zulte Waregem bijvoorbeeld.
Ultimatum of Union?
Al bevestigt de krant dat hij ook "een bod bestudeert van een club die zeker is van Europees voetbal". Gaat het dan misschien om Union, dat na de reguliere competitie als enige zijn ticket al op zak heeft? Dertigers voor meerdere jaren vastleggen past weliswaar evenmin in de strategie bij de stadsrivaal, waar Christian Burgess in een soortgelijke situatie zit. Hoe dan ook wil Hazard zo snel mogelijk duidelijkheid krijgen over zijn toekomst.
Of gebruikt de ancien, die allicht toch geduld zal moeten koesteren, de play-offs om te tonen dat hij een inspanning waard is? "Om te krijgen wat hij wil, moet hij dan schitteren en wie weet zelfs een eerste trofee winnen. Dan kan Anderlecht misschien niet meer om zijn eisen heen", klinkt het nog. Of hoe Kenneth Bornauw en co, die nog volgens LDH zeker niet zullen meegaan in een opbod, een bijzonder moeilijke afweging te wachten staat.
Arne Decraene