Nieuw drama Italië? De favorieten voor de laatste WK-tickets

door
Nieuw drama Italië? De favorieten voor de laatste WK-tickets

Dinsdagavond/nacht is het zover, dan worden de resterende plekjes in de groepsfase van het komende wereldkampioenschap vastgelegd. In Europa staan er zelfs nog vier tickets op het spel. Maar welke landen zijn de favorieten en in welke WK-poule zullen ze terecht komen?

Ondertussen zijn al 42 van de 48 WK-tickets uitgedeeld. De overige zes worden tijdens de huidige interland-periode uitgedeeld aan de hand van barrages. In de Europa vallen nog vier tickets te verdienen. De zestien teams die daarvoor in aanmerking komen werden opgedeeld in vier 'routes', vier mini-toernooitjes dus. Daarvan werden donderdag de halve finales afgewerkt.

Die halve finales maakten enkele opvallende slachtoffers. Onder meer Oekraïne, Ierland en Wales zagen hun WK-droom genadeloos uit mekaar spatten. Ondertussen blijven nog acht Europese landen over voor vier resterende WK-plekjes. Een overzicht van de favorieten voor die tickets én al een blik op welke poule zij terecht zullen komen.

LEES OOK: Europese barrages: dé favorieten voor laatste WK-tickets

Route A

De blikvanger van de Europese barrages is uiteraard Italië. Dat overwon donderdag zijn eerste horde tegen Noord-Macedonië. Dinsdag valt de beslissing tegen Bosnië. Dat heeft het niet te onderschatten thuisvoordeel, is uiterst gemotiveerd en kan profiteren van de ijskoude omstandigheden. Toch zijn de Italianen, die voorbije twee eindrondes misten, favoriet. De winnaar van deze route komt tijdens het WK terecht in Groep B met Canada, Zwitserland en Qatar.

Route B

Zweden maakte donderdag indruk door met 1-3 te winnen van Oekraïne. Polen kwam op zijn beurt goed weg na een achterstand tegen Albanië. Vermits de Scandinaven het thuisvoordeel hebben in hun de beslissende match van zondag, ligt de favorietenrol toch bij hun. Het ticket is er eentje voor de verraderlijke Groep F met Nederland, Japan en Tunesië.

Route C

De derde finale belooft sowieso zinderend te worden. Kosovo kan zich in eigen huis voor het eerst ooit plaatsen voor de WK-eindronde. Maar dan moet het wel zien af te rekenen met het voetbalgekke Turkije, dat op voorhand toch als favoriet bestempeld mag worden. De winnaar van dit duel zal in Groep D de degens kruisen met de VS, Paraguay en Australië.

Route D

Naast Italië wordt ook veel van Denemarken verwacht in deze barrages. De ploeg van bondscoach Riemer toonde donderdag alvast geen genade met Noord-Macedonië: 4-0. Tegen Tsjechië, dat penalty's nodig had om thuis voorbij Ierland te gaan, zijn de Denen dan ook favoriet. Deze route leidt naar Groep A met Mexio, Zuid-Afrika en Zuid-Korea.

Internationale barrages

Later op de avond worden ook de internationale barrages, die gespeeld worden in Mexico, afgewerkt. Daarbij is DR Congo, met heel veel spelers die een Belgisch voetbalverleden hebben, op papier de grote favoriet tegen Jamaïca. Diep in de nacht kruisen Irak en Bolivia de degens voor het allerlaatste tickets. De Zuid-Amerikanen lijken daarbij iets in het voordeel.

Van welk land zou België het meeste schrik moeten hebben?

Meest recent

WK-spanning loopt op: groot schandaal voor Bosnië-Italië

Bosnië en Italië strijden integraal om een ticket voor het WK in de Verenigde Staten, ...

2
2
‘Belgische clubs strijden om international’

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop en de Play-Offs staan voor de deur. De ...

22
22
Raskin maakt Tedesco volledig met de grond gelijk

Nicolas Raskin maakte een straffe opmars mee. Van Standard naar Rangers en een basisplaats bij de ...

28
28
Groot pijnpunt bij Duivels: Garcia komt met reactie

De Rode Duivels sluiten dinsdagnacht hun Amerikaanse tournée af. In het Soldier Field-stadium ...

25
25
Vertrek bij Club? Mechele gooit transferkaarten open

Club Brugge staat in de komende weken voor de loodzware opdracht om Union SG van de landstitel ...

221
221
Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Voor Marc Coucke blijft het een periode met tegenwind, maar dit keer slaat hij zelf terug. Na de ...

44
44
Zorgen voor Genk: Karetsas plots afwezig bij nationale ploeg

KRC Genk opent vrijdagavond zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een lastige opdracht. Zo ...

107
107
'Transferbom Real: spectaculair verlanglijstje gelekt'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

68
68
'Vanaken incasseert enorme WK-opdoffer bij Rode Duivels'

De huidige stage in de Verenigde Staten is voor Rudi Garcia uiteraard een ideale leerschool richting ...

344
344
RSCA en Beerschot in shock: Lozano getroffen door hersenbloeding

De supporters van RSC Anderlecht, Beerschot VA en bij uitbreiding het hele Belgische voetbal hebben ...

167
167
Nieuw drama Italië? De favorieten voor de laatste WK-tickets

Dinsdagavond/nacht is het zover, dan worden de resterende plekjes in de groepsfase van het komende ...

93
93
Einde verhaal voor Mechele? Garcia hakt knoop door

Rudi Garcia lijkt een keuze te moeten maken achterin, maar rond Brandon Mechele is het verhaal nog ...

230
230
Hoogspanning bij Pro League: Gent broedt op nieuwe bom

Dinsdag staat bij de Pro League een Algemene Vergadering op het programma en het belooft er pittig ...

157
157
Ervaren Duivel op vingers getikt: "Dat móét er echt uit"

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

306
306
België - Mexico: Garcia zet basisploeg compleet op zijn kop

De Rode Duivels werken dinsdagnacht hun tweede oefenwedstrijd in aanloop naar het WK af. In Chicago ...

462
462
'Anderlecht ruikt buitenkans: Lukaku richting Napoli-exit'

Romelu Lukaku ligt alsmaar meer op ramkoers met Napoli. Nu de spanningen blijven oplopen, wordt er ...

250
250
Experimenten bij Rode Duivels: Garcia kondigt wissels aan

Met een 2-5 zege tegen het gastland begonnen de Rode Duivels op geslaagde wijze aan hun oefenstage ...

126
126
'Club Brugge op vinkenslag: koopje bij KV Mechelen?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin alweer tal van goudhaantjes de ...

343
343
'Klok tikt in Anderlecht: gesprekken De Cat on hold'

De zoektocht naar een nieuwe technisch directeur sleept aan, en dus dreigen ook een paar prangende ...

172
172
Couckes misslag: golf van verontwaardiging na sluiting

Voor Marc Coucke blijft het moeilijk om de negatieve stroom te keren. De ondernemer, die ook ...

100
100
Kompany in de wolken: enorme boost voor Real-clash

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

65
65
Transfervrij vertrek Hazard? 'Anderlecht onderneemt actie'

RSC Anderlecht is bijna twee maanden na het vertrek van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een ...

318
318
Garcia helemaal overtuigd: Duivel dwingt WK-basisplaats af

De Rode Duivels vertoefden tijdens de huidige interland-break op Amerikaanse bodem voor een stage en ...

411
411
Geen perfecte week Belgische beloften: Jong Oranje wint nipt

De nationale beloften hebben hun interland-break niet bepaald met een goed gevoel kunnen afsluiten. ...

93
93
'Club Brugge perplex: Tresoldi legt transferwens neer'

Nicolo Tresoldi is de voorbije weken helemaal ontploft bij Club Brugge. Maar die goede prestaties ...

722
722

Meer sportnieuws