RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop deed pijn aan de ogen. Paars-Wit strompelde afgelopen zondag over de meet met een wanprestatie tegen Cercle Brugge. Verschillende spelers vielen daarbij door de mand.
Bij het ingaan van de slotspeeldag van de reguliere competitie was er geen vuiltje aan de lucht bij RSCA. Om het ticket voor Play-Off I te bemachtigen had het voldoende aan een punt op eigen veld tegen Cercle Brugge. Dat was al veroordeeld tot de Play-Downs en had daags voordien nog van trainer gewisseld. Zelfs een kleine nederlaag zou gezien het doelsaldo geen probleem vormen.
LEES OOK: 'Garcia zwaar de mist in met Romeo Vermant'
Dramatisch optreden in sleutelmatchMaar de Brusselaars kwamen uiteindelijk gevaarlijk dicht bij het absolute noodscenario. Zo werd na een ware wanprestatie met 2-3 verloren van Cercle. Paars-Wit mocht zelfs van geluk spreken dat de Bruggelingen nog enkele goede kansen lieten liggen. Én vooral dat KRC Genk vijf goals incasseerde op La Louvière. Racing had zelf immers ook vijf keer gescoord, zonder tegengoals was dat voldoende geweest om RSCA bij te benen.
Anderlecht kwam uiteindelijk dus nog erg goed weg. Het blijft evenwel verbazend dat de recordkampioen zo'n zwakke prestatie op de mat legde in zo'n belangrijke wedstrijd tegen een op papier veel mindere opponent. Met Nathan-Dylan Saliba en Enric Llansana moet Paars-Wit weliswaar twee belangrijke krachten op het middenveld missen. En de jonge Anas Tajouart bleek toch nog wat te groen voor het echte werk.
Stroeykens en Verschaeren zorgwekkend
Maar met Mario Stroeykens en in de tweede helft ook Yari Verschaeren, beschikte coach Jérémy Taravel toch ook over twee middenvelders die in staat moeten zijn om de ploeg te dragen. Met respectievelijk 159 en 252 matchen op de teller namens de paars-witte hoofdmacht, zouden zij in principe twee steunpilaren moeten zijn. Dat was tegen Cercle, niet voor het eerst dit seizoen, allerminst het geval.
Zowel Verschaeren als Stroeykens werden in hun loopbaan tot dusver nog niet gespaard van blessureleed. Dat heeft zeker een invloed op hun prestaties. Toch zouden ze tot veel meer in staat moeten/kunnen zijn. "Het doet pijn aan het hart om Stroeykens en Verschaeren op zo'n niveau", sakkert ook analiste Cécile De Gernier bij La Tribune. "Ze zijn karikaturen van zichzelf geworden."
Kobe K