Standard zal in de komende weken via de Europe Play-Offs alsnog trachten om een Europees ticket af te dwingen. Ondertussen is de sportieve leiding ook al bezig met de voorbereiding op het komende seizoen. Volgens SudPresse staat de eerste zomeraanwinst zelfs al vast.
Eind vorig seizoen werden op Sclessin enkele drastische veranderingen doorgevoerd binnen de bestuurskamers. Onder impuls van het nieuwe bestuur, met Marc Wilmots als sportief directeur, werd vervolgens een heus transferoffensief opgestart. Maar dat leverde niet de gewenste resultaten op.
LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Alweer jackpot Club, leegloop Anderlecht’
Aanvallende besognesTenzij de Europe Play-Offs alsnog een Europees ticket uit de bus brengen, dreigt Standard dus opnieuw achter te blijven met een mislukt seizoen. Naar de komende jaargang toe moeten dan ook enkele zaken op punt gezet worden. Zeker op aanvallend vlak is er heel wat ruimte voor beterschap.
Standard scoorde dit seizoen maar 27 keer in 30 speeldagen. Enkel hekkensluiter FCV Dender deed nog slechter. Wat extra scorend vermogen en offensieve stootkracht is dus welgekomen. Daarvoor was het vizier op de eigen competitie gericht. Zo raakte eerder al bekend dat de situatie van Bruny Nsimba nauwgezet gevolgd werd vanuit Luik.
Contract van drie jaar
Het jeugdproduct van onder meer Anderlecht, KRC Genk en Antwerp is dit seizoen één van de weinige lichtpunten bij Dender. In 25 competitieduels was hij goed voor 8 goals en 4 assists. Zijn contract loopt echter af na dit seizoen en daar maakt Standard gretig gebruik van. Volgens SudPresse staan de Rouches op punt om een akkoord te bereiken met Nsimba. Die had nochtans een lucratievere aanbieding van Cercle Brugge op zak. Maar hij zou de voorkeur geven aan het sportieve project bij Standard, waar hij herenigd wordt met coach Vincent Euvrard. Behoudens wendingen tekent hij weldra een driejarig contract op Sclessin.
Kobe K