Gezichtsverlies bij Anderlecht: "Ronduit onvergeeflijk"

278 stemmen
Gezichtsverlies bij Anderlecht:

RSC Anderlecht heeft de interland-break allerminst met een goed gevoel kunnen inzetten. De Brusselaars gingen zondag na een wanprestatie op eigen veld met 2-3 onderuit tegen kelderploeg Cercle Brugge. Dat doet niet veel goeds vermoeden voor de beslissende fase van het seizoen.

Eerst toch een positief gegeven. In de thuiswedstrijden tegen de andere ploegen uit de Champions' Play-Offs kan Anderlecht dit seizoen een meer dan bemoedigende balans voorleggen. Tegen Union SG, Club Brugge, STVV, KV Mechelen én AA Gent wisten de Brusselaars zelfs telkens de drie punten thuis te houden.

LEES OOK: Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Dramatisch tegen kleine clubs

Hoopgevend, maar daar staat ook een erg pijnlijke statistiek tegenover. In de thuiswedstrijden tegen de vier clubs die veroordeeld zijn tot de Relegation Play-Offs, kon RSCA geen enkele keer winnen. Dender en La Louvière hielden Paars-Wit op 0-0, Zulte Waregem en dus ook Cercle Brugge wonnen er met 2-3.

Analist Peter Vandenbempt is dan ook hard voor de non-prestatie tegen Cercle. "Dat is ronduit onvergeeflijk", klinkt het bij Sporza. "En eerder heeft Anderlecht, om er maar iets uit te lichten, thuis ook al verloren van Zulte Waregem en 0-0 gespeeld tegen Dender en tegen La Louvière. Dat wil dus zeggen: twee op twaalf thuis tegen de laatste vier. Hoe triest is dat?"

Hoop wordt onzekerheid

Nochtans heerste de voorbije weken opnieuw een positief gevoel op Neerpede. Met Jérémy Taravel aan het roer als hoofdcoach plaatste Paars-Wit zich voor de bekerfinale en werden degelijke resultaten neergezet in de competitie, waaronder het verdienstelijke gelijkspel op Club Brugge. Maar dan volgde zondag dus een wanprestatie waarvan er dit seizoen al te veel zijn geweest.

Het sentiment rond Paars-Wit is daardoor weer helemaal gekeerd. "De hoop is weer ingeruild voor onzekerheid. Ook Taravel kent nu dus de frustraties van velen van zijn voorgangers met deze spelersgroep. Je denkt aan een nieuwe wind, groepsgevoel, solidariteit, een nieuwe start ... En dan is het toch weer dit", aldus Vandenbempt, die onderstreept dat Anderlecht een ideale kans had om zes punten goed te maken op nummer drie STVV. "Dan kom je echt wel in aanmerking voor plaats drie. En het zijn er nul geworden."

Anderlecht heeft progressie gemaakt ten opzichte van vorig seizoen ...

Meest recent

Vanaken aan aftrap tegen Senegal? Albert klaar en duidelijk

Het aftellen is nu ook echt begonnen: woensdagavond strijden de Rode Duivels voor een plek in de ...

27
27
Transferbommetje! 'Anderlecht gaat voor stunt met WK-Duivel'

Bij RSC Anderlecht is de start van het nieuwe seizoen stilaan weer in zicht. De Brusselaars werken ...

193
193
Club Brugge aast op 13,5M-toptransfer: kleedkamer beeft al

Club Brugge heeft naar verluidt een explosief dossier op tafel liggen. Het gaat om een transfer die ...

232
232
WK-ontdekking bij Duivels: "De leider die lang gemist hebben"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

276
276
Basiself België-Senegal: Garcia hakt lastige knopen door

Woensdagavond is het zover, dan werken de Rode Duivels hun wedstrijd af in de 1/16de finales van het ...

167
167
Franse sterren niet te stoppen op WK, Mexico wipt Ecuador

Frankrijk heeft zijn status als topfavoriet nog wat kracht bijgezet. Dankzij twee goals van Kylian ...

61
61
Garcia spreekt over speelkansen Debast en Vanaken

Woensdag maken ook de Rode Duivels hun intrede in de knock-outfase van het WK. In de zestiende ...

172
172
Cuypers pakt uit met zeer knappe geste voor Lewandowski

De Amerikaanse MLS krijgt er na het WK een nieuwe superster bij. Na een jarenlange flirt wist ...

65
65
Na WK-debacle neemt Koeman ontslag bij Oranje

Maandagavond kregen we meteen enkele verrassingen in de zestiende finales van het WK. Met Duitsland ...

68
68
'Standard doet bod op eenmalige Rode Duivel'

Standard is bezig aan een zeer opmerkelijke zomermercato. Daarin lijkt sportief directeur Marc ...

111
111
Transfer nabij: Duranville kondigt afscheid aan

Enkele jaren geleden hadden velen wellicht voorspeld dat Julien Duranville nu op het WK zou staan ...

71
71
'Union wil uitpakken met Jonge Duivel (ex-Club Brugge)'

Union moest het vorig seizoen in de titelstrijd nipt afleggen tegen Club Brugge, maar sleepte wel de ...

117
117
KV Mechelen houdt Belg aan boord en laat goalgetter gaan

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties. In de laatste editie plaatste ...

86
86
'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

286
286
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

83
83
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

50
50
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

121
121
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

824
824
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

76
76
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

490
490
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

42
42
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

29
29
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

46
46
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

441
441
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

339
339

Meer sportnieuws