Nieuwe TD op komst: Anderlecht dropt belangrijke hint

611 stemmen
Nieuwe TD op komst: Anderlecht dropt belangrijke hint

Nu het seizoen even onderbroken wordt door de nationale ploegen, hebben de clubs tijd om zich te buigen over enkele prangende dossiers. Bij RSC Anderlecht bijvoorbeeld, kan de focus volledig gelegd worden op de aanwerving van een nieuwe sportief directeur. Die zoektocht krijgt steeds meer vorm.

Een week nadat hoofdcoach Besnik Hasi was ontslagen, besloot RSCA begin februari om ook afscheid te nemen van Olivier Renard. Die was sinds het najaar van 2024 actief als sportief directeur. Hij werd destijds op die positie geplaatst door toenmalig voorzitter Wouter Vandenhaute als opvolger voor Jesper Fredberg.

De Vandenhaute-stempel bleef echter aan Renard kleven. En zijn werk op de transfermarkt werd geen onverdeeld succes. Zijn job stond dan ook al een tijdje onder de druk en uiteindelijk werd hij na dik anderhalf jaar bedankt voor bewezen diensten. Vervolgens werd de zoektocht naar een opvolger ingezet.

LEES OOK: Transferbommetje! 'Anderlecht gaat voor stunt met WK-Duivel'

Headhuntersbureau

Aanvankelijk wou men eerst een nieuwe trainer aanwerven, maar dankzij Jérémy Taravel kon men toch de logische volgorde respecteren en eerst de vacature van TD invullen. Daarvoor deden de Brusselaars beroep op een headhuntersbureau. Ondertussen lekten de namen van enkele kandidaten naar buiten, maar bleef het vooral erg stil rond het dossier.

Maandag was CEO Kenneth Bornauw echter te gast op de bekendmaking van de kalender van de PO's. En die gaf namens Anderlecht een stand van zaken. Zo werd een eerste screening inderdaad door een headhuntersbureau gedaan. Zij legden ook de eerste contacten. Vervolgens zullen Bornauw en co het dossier overnemen als de contacten intensiveren.

Voetbalervaring noodzakelijk

Een deadline is er voorlopig niet. Mogelijk volgt de nieuwe TD zelfs pas na het seizoen. Wel gaf Bornauw een grote hint over het gezochte profiel. Zo moet het iemand zijn met de nodige voetbalkennis en -ervaring. Iemand die pakweg louter op data teert en zelf weinig feeling heeft met het profvoetballersbestaan, is niet aan de orde. Ook is het belangrijk dat de opvolger van Renard al beschikt over een uitgebreid netwerk binnen het voetbal. Indien mogelijk iemand die bewezen heeft in staat te zijn een goede kern samen te stellen. Én de kandidaat moet een bepaalde autoriteit uitstralen. "Natuurlijke geloofwaardigheid", noemt Bornauw het bij Het Laatste Nieuws. Afwachten dus wie het straks wordt ..

Heeft u voldoende vertrouwen in Bornauw als CEO?

Meest recent

Vanaken aan aftrap tegen Senegal? Albert klaar en duidelijk

Het aftellen is nu ook echt begonnen: woensdagavond strijden de Rode Duivels voor een plek in de ...

27
27
Transferbommetje! 'Anderlecht gaat voor stunt met WK-Duivel'

Bij RSC Anderlecht is de start van het nieuwe seizoen stilaan weer in zicht. De Brusselaars werken ...

193
193
Club Brugge aast op 13,5M-toptransfer: kleedkamer beeft al

Club Brugge heeft naar verluidt een explosief dossier op tafel liggen. Het gaat om een transfer die ...

231
231
WK-ontdekking bij Duivels: "De leider die lang gemist hebben"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

276
276
Basiself België-Senegal: Garcia hakt lastige knopen door

Woensdagavond is het zover, dan werken de Rode Duivels hun wedstrijd af in de 1/16de finales van het ...

167
167
Franse sterren niet te stoppen op WK, Mexico wipt Ecuador

Frankrijk heeft zijn status als topfavoriet nog wat kracht bijgezet. Dankzij twee goals van Kylian ...

61
61
Garcia spreekt over speelkansen Debast en Vanaken

Woensdag maken ook de Rode Duivels hun intrede in de knock-outfase van het WK. In de zestiende ...

172
172
Cuypers pakt uit met zeer knappe geste voor Lewandowski

De Amerikaanse MLS krijgt er na het WK een nieuwe superster bij. Na een jarenlange flirt wist ...

65
65
Na WK-debacle neemt Koeman ontslag bij Oranje

Maandagavond kregen we meteen enkele verrassingen in de zestiende finales van het WK. Met Duitsland ...

68
68
'Standard doet bod op eenmalige Rode Duivel'

Standard is bezig aan een zeer opmerkelijke zomermercato. Daarin lijkt sportief directeur Marc ...

111
111
Transfer nabij: Duranville kondigt afscheid aan

Enkele jaren geleden hadden velen wellicht voorspeld dat Julien Duranville nu op het WK zou staan ...

71
71
'Union wil uitpakken met Jonge Duivel (ex-Club Brugge)'

Union moest het vorig seizoen in de titelstrijd nipt afleggen tegen Club Brugge, maar sleepte wel de ...

117
117
KV Mechelen houdt Belg aan boord en laat goalgetter gaan

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties. In de laatste editie plaatste ...

86
86
'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

286
286
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

83
83
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

50
50
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

121
121
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

824
824
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

76
76
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

490
490
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

42
42
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

29
29
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

46
46
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

441
441
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

339
339

Meer sportnieuws