'Eerste zomeraanwinst: Standard op zucht van JPL-uitblinker'

319 stemmen
'Eerste zomeraanwinst: Standard op zucht van JPL-uitblinker'

Standard zal in de komende weken via de Europe Play-Offs alsnog trachten om een Europees ticket af te dwingen. Ondertussen is de sportieve leiding ook al bezig met de voorbereiding op het komende seizoen. Volgens SudPresse staat de eerste zomeraanwinst zelfs al vast.

Eind vorig seizoen werden op Sclessin enkele drastische veranderingen doorgevoerd binnen de bestuurskamers. Onder impuls van het nieuwe bestuur, met Marc Wilmots als sportief directeur, werd vervolgens een heus transferoffensief opgestart. Maar dat leverde niet de gewenste resultaten op.

De Luikenaars wisselden dan ook al bijzonder snel van trainer, de prestaties bleven echter bijzonder wisselvallig. Desondanks bleven de Rouches lange tijd in de running voor de top zes. Maar uiteindelijk bleek dat toch te hoog gegrepen. Zo werd de reguliere competitie afgesloten op de 8ste plaats.

LEES OOK: Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Aanvallende besognes

Tenzij de Europe Play-Offs alsnog een Europees ticket uit de bus brengen, dreigt Standard dus opnieuw achter te blijven met een mislukt seizoen. Naar de komende jaargang toe moeten dan ook enkele zaken op punt gezet worden. Zeker op aanvallend vlak is er heel wat ruimte voor beterschap.

Standard scoorde dit seizoen maar 27 keer in 30 speeldagen. Enkel hekkensluiter FCV Dender deed nog slechter. Wat extra scorend vermogen en offensieve stootkracht is dus welgekomen. Daarvoor was het vizier op de eigen competitie gericht. Zo raakte eerder al bekend dat de situatie van Bruny Nsimba nauwgezet gevolgd werd vanuit Luik.

Contract van drie jaar

Het jeugdproduct van onder meer Anderlecht, KRC Genk en Antwerp is dit seizoen één van de weinige lichtpunten bij Dender. In 25 competitieduels was hij goed voor 8 goals en 4 assists. Zijn contract loopt echter af na dit seizoen en daar maakt Standard gretig gebruik van. Volgens SudPresse staan de Rouches op punt om een akkoord te bereiken met Nsimba. Die had nochtans een lucratievere aanbieding van Cercle Brugge op zak. Maar hij zou de voorkeur geven aan het sportieve project bij Standard, waar hij herenigd wordt met coach Vincent Euvrard. Behoudens wendingen tekent hij weldra een driejarig contract op Sclessin.

Wilmots levert goed werk bij Standard ...

Meest recent

Vanaken aan aftrap tegen Senegal? Albert klaar en duidelijk

Het aftellen is nu ook echt begonnen: woensdagavond strijden de Rode Duivels voor een plek in de ...

24
24
Transferbommetje! 'Anderlecht gaat voor stunt met WK-Duivel'

Bij RSC Anderlecht is de start van het nieuwe seizoen stilaan weer in zicht. De Brusselaars werken ...

179
179
Club Brugge aast op 13,5M-toptransfer: kleedkamer beeft al

Club Brugge heeft naar verluidt een explosief dossier op tafel liggen. Het gaat om een transfer die ...

224
224
WK-ontdekking bij Duivels: "De leider die lang gemist hebben"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

270
270
Basiself België-Senegal: Garcia hakt lastige knopen door

Woensdagavond is het zover, dan werken de Rode Duivels hun wedstrijd af in de 1/16de finales van het ...

158
158
Franse sterren niet te stoppen op WK, Mexico wipt Ecuador

Frankrijk heeft zijn status als topfavoriet nog wat kracht bijgezet. Dankzij twee goals van Kylian ...

57
57
Garcia spreekt over speelkansen Debast en Vanaken

Woensdag maken ook de Rode Duivels hun intrede in de knock-outfase van het WK. In de zestiende ...

170
170
Cuypers pakt uit met zeer knappe geste voor Lewandowski

De Amerikaanse MLS krijgt er na het WK een nieuwe superster bij. Na een jarenlange flirt wist ...

65
65
Na WK-debacle neemt Koeman ontslag bij Oranje

Maandagavond kregen we meteen enkele verrassingen in de zestiende finales van het WK. Met Duitsland ...

68
68
'Standard doet bod op eenmalige Rode Duivel'

Standard is bezig aan een zeer opmerkelijke zomermercato. Daarin lijkt sportief directeur Marc ...

110
110
Transfer nabij: Duranville kondigt afscheid aan

Enkele jaren geleden hadden velen wellicht voorspeld dat Julien Duranville nu op het WK zou staan ...

71
71
'Union wil uitpakken met Jonge Duivel (ex-Club Brugge)'

Union moest het vorig seizoen in de titelstrijd nipt afleggen tegen Club Brugge, maar sleepte wel de ...

117
117
KV Mechelen houdt Belg aan boord en laat goalgetter gaan

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties. In de laatste editie plaatste ...

86
86
'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

284
284
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

80
80
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

50
50
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

121
121
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

823
823
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

76
76
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

489
489
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

42
42
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

29
29
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

46
46
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

441
441
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

338
338

Meer sportnieuws