'Vertrek Kompany plots concreet: riante vergoeding Bayern'

door
'Vertrek Kompany plots concreet: riante vergoeding Bayern'

Bayern München zette afgelopen weekend een nieuwe stap richting de titel met een vlotte 4-0-zege tegen Union Berlin. Vincent Kompany blijft dus uitstekend werk leveren. Desondanks blijft het vertrekgeruchten regenen omtrent de Belgische trainer.

De oud-Rode Duivel werd in de zomer van 2024 verrassend genoemd als nieuwe hoofdcoach bij Der Rekordmeister. In zijn eerste seizoen behaalde hij meteen zijn belangrijkste doelstelling: de macht in de Bundesliga heroveren. Vervolgens werd de lat weer wat hoger gelegd in de Allianz Arena. Maar Kompany kon de verwachtingen tot dusver ruimschoots overtreffen.

LEES OOK: Doku briest ondanks glansrol: Rode Duivel in zak en as

Lopend contract tot 2029

In eigen land stevent Bayern op zijn 35ste titel af. De ploeg van Kompany is zelfs op koers om het doelpunten-record aller tijden in de Bundesliga te breken. Het staat in de halve finales van de Duitse beker, waar vorig seizoen de 1/8ste finale nog het eindpunt was. En in de Champions League stevende Bayern op onstopbare wijze naar de kwartfinale tegen Real Madrid.

Knap werk dus van Kompany, die binnen de voetbalwereld steeds nadrukkelijker wordt bejubeld. In het najaar besloot de club dan ook om hem al te belonen door hem, en een groot deel van zijn staff, een verlengd en verbeterd contract voor te leggen. Hierdoor ligt de Belgische trainer nog tot medio 2029 vast. Het valt echter te betwijfelen of hij die overeenkomst volledig zal uitdoen.

Gedroomde opvolger Guardiola

Bondscoach bij de Rode Duivels zal hij op korte termijn allicht niet worden, maar een andere droomjob is wel een realistische piste voor Kompany. Zo wordt hij al een hele poos gelinkt aan een terugkeer naar Manchester City. De club waar hij tijdens zijn spelerscarrière zijn grootste successen boekte. De club waar hij buiten aan het stadion zelfs een standbeeld heeft staan.

Momenteel heeft Pep Guardiola nog steeds de touwtjes in handen in het Etihad Stadium. En de Catalaan heeft in principe nog een overeenkomst tot eind volgend seizoen. De kans is echter reëel dat Guardiola komende zomer al voor een andere uitdaging kiest. Dan zou hij er exact tien jaar aan het roer hebben gestaan. Achter de schermen speurt City dan ook al naar potentiële opvolgers.

Afkoopsom van ruim 11 miljoen

De naam van Kompany weerklonk al meermaals voor die job. En volgens Football Insider wordt hij intern zelfs aanzien als de ideale kandidaat. Het lopende contract van de Belg zou daarbij geen struikelblok vormen. Zo beweert het genoemde medium dat City hem zou kunnen vrij kopen voor een vergoeding van om en bij de 10 miljoen pond, zo'n 11.5 miljoen euro. Voor een trainer blijft dat een enorm bedrag, maar het is allerminst onhaalbaar voor het rijke MCFC.

Desondanks worden de slaagkansen erg laag ingeschat. Zo is de algemene verwachting dat Kompany op dit moment in zijn carrière Bayern trouw zal blijven. Er is momenteel ook geen enkele reden om te vertrekken uit München. Hierdoor zou de clubloze Enzo Maresca meer kans maken op de job als Guardiola vertrekt, ook al wordt de Belg intern hoger ingeschat dan de Italiaan.

🚀

Welke club zou u momenteel het liefste trainen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

92
92
Einde cyclus Club Brugge: zéven sterkhouders naar exit?

Club Brugge staat sinds afgelopen weekend aan de leiding in de Champions' Play-Offs, maar de druk ...

25
25
"Belachelijk" - Opvallende sanctie Burgess na heftige uithaal

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor heel wat beroering. Na de nederlaag op STVV haalde ...

92
92
Vrouw Valverde haalt verschroeiend uit: "Ze willen bloed zien"

De aanloop naar de Clasico van zondagavond is bijzonder woelig verlopen bij Real Madrid. Zo kwam het ...

25
25
'Anderlecht heeft genoeg gezien: pijnlijke exit na 61 duels'

Antoine Sibierski is sinds deze week officieel aan de slag als sportief directeur bij RSC ...

151
151
'Antwerp schrikt: Janssen richting ophefmakende transfer'

Terwijl Joseph Oosting en zijn troepen de ontknoping van de Europe Play-Offs inzetten, is de ...

182
182
'Bayern opent onderhandelingen: Kompany krijgt knaltransfer'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

165
165
Rigaux breekt de boel open: Club Brugge krijgt mokerslag

Dévy Rigaux dreigt Club Brugge te ontglippen. Feyenoord duwt door voor een nieuwe sportieve ...

259
259
'WK-selectie Garcia bijna rond: twéé daverende verrassingen'

Komende vrijdag is het eindelijk zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke 26 spelers hij ...

195
195
Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Bayern München wist net niet de finale van de Champions League te halen. De Duitse ...

26
26
Leko beseft: "Dan zijn we kampioen"

Club Brugge is bezig aan ijzersterke PO's. Ze rolden ploegen als RSC Anderlecht, AA Gent en KV ...

207
207
Antwerp zoekt eerherstel: Oosting verwacht stevige reactie

Royal Antwerp FC verloor vorig weekend met 0-5 van Standard. Een bijzonder pijnlijke nederlaag. De ...

40
40
Standard maakt statement en zet KRC Genk zwaar onder druk

Standard kon tegen OH Leuven in eigen huis KRC Genk en Westerlo meteen onder druk zetten. De ...

100
100
STVV gaat voor het 'onmogelijke': Vrancken wil méér

Wouter Vrancken zal dit seizoen Trainer van het Jaar worden, dat staat nu al vast. Wat de coach met ...

223
223
'La Louvière verrast met ex-coach van Anderlecht'

La Louvière is plots een énorme duiventil aan het worden. Er vertrokken de afgelopen ...

185
185
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

146
146
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

190
190
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

379
379
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

21
21
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

527
527
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

821
821
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

180
180
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

28
28
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

138
138
'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

118
118
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

138
138

Meer sportnieuws