Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor even alleen aan de leiding in de Europe Play-Offs. Boegbeeld Guy Vandersmissen sprak over de ‘problemen’ bij het huidige Standard.
LEES OOK: Euvrard wil komaf maken met kwalijke ‘reputatie’ bij Standard
Standard mist kwaliteitStandard kent een moeizaam seizoen, dat mogelijk zeer goed kan eindigen. Er is nog steeds een gebrek aan kwaliteit in deze kern om écht mee te doen voor de top vier. Dat stelt Vandersmissen ook vast.
"Iemand als Casper Nielsen had bij Union SG zijn rol, maar hij was omringd door andere goede spelers. Bij Standard wordt er veel van hem verwacht, maar door wie wordt hij ondersteund? Er is echt een kwaliteitsprobleem”, aldus Vandersmissen aan La Dernière Heure.
Financieel probleem
"Naar mijn mening ontbreken er twee zeer goede spelers in elke linie. We hebben een spits nodig die meer scoort, spelers die goede passes kunnen geven en er is meer stabiliteit nodig in de verdediging”, klinkt het.
Maar Vandersmissen beseft ook dat Standard financieel hoogstens subtop is in België. Dat zorgt er ook voor dat het wel héél moeilijk is om mee te spelen voor de prijzen. Standard gaf dit seizoen 10 miljoen euro uit aan nieuwe spelers.
"De club moet het zonder geld stellen. Vijftien jaar geleden kon je voor 10 miljoen een paar goede spelers kopen. Tegenwoordig kunnen Club Brugge of KRC Genk voor 10 miljoen een spits kopen...", vat hij het perfect samen.
Claudio Reulens