Crisis loert bij AA Gent: "Begrijp reactie supporters"

door
Crisis loert bij AA Gent:

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de strijd om de overgebleven tickets voor de Champions' Play-Offs zijn ontknoping. Wat dat betreft deed AA Gent afgelopen weekend erg slechte zaken. De Buffalo's hebben hun lot niet langer in eigen handen.

Even leek Gent af stevenen op een ticket voor Play-Off I. Zeker na de overwinning op directe concurrent Sporting Charleroi zag het er erg goed uit. Maar vervolgens gingen de Buffalo's op pijnlijke wijze onderuit in de thuismatch tegen kelderploeg Cercle Brugge. En zondag volgde opnieuw een opdoffer van formaat.

Op het veld van KRC Genk werkte Gent een duel af met de zesde plaats als rechtstreekse inzet. En ondanks een vroege achterstand, speelde de ploeg van coach Rik De Mil een meer dan degelijke eerste helft. Na de pauze zakte Gent echter volledig weg. Dat leidde uiteindelijk tot een pijnlijke 3-0-nederlaag.

LEES OOK: Enorme mokerslag AA Gent: "In de kleedkamer ..."

Gemor bij achterban

Door deze slipper werd de zesde plaats kwijtgespeeld en dat met nog slechts drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie. Zelfs al pakt Gent 9 op 9, moet het rekenen op puntenverlies van één of meerdere concurrenten. Allesbehalve de situatie waar men op voorhand op rekende.

Bij de achterban begint de onvrede dan ook toe te nemen. Dat werd in het voorbije weekend nogmaals duidelijk. Sterkhouder Siebe Van der Heyden kan die kritische houding evenwel een plaats geven. "Ik begrijp de reactie van de supporters. We zijn Gent en willen meedoen aan de top", klinkt het op de clubwebstek.

Strijd nog niet verloren

Maar Gent is zeker nog niet uitgeteld voor Play-Off I. Als KRC Genk komend weekend verliest van leider Union SG en de Buffalo's pakken zelf de volle buit tegen Zulte Waregem, zie de wereld er compleet anders uit. "We zullen niet opgeven – heel de ploeg denkt zo. We weten wat beter moet, staan dicht bij elkaar en als we die volgende matchen genoeg punten sprokkelen, doen we nog altijd mee voor Play-Off I."

Gent gaat alsnog de Champions' Play-Offs halen ...

Meest recent

Taravel met handen in het haar: “Luxe is geen weelde”

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag overtuigend met 5-1 van Oud-Heverlee Leuven, maar toch is niet ...

10
10
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Antwerp in actie, record Club’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

64
64
Patrick Goots zet Oosting bij Antwerp op zijn plaats

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old wist vorige speeldag wel verrassend te ...

35
35
KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ook ...

40
40
Eindelijk prijs voor Coucke? "Het begint te borrelen"

RSC Anderlecht lijkt onder Jérémy Taravel weer de juiste richting uit te gaan. ...

195
195
RWDM krijgt puntenaftrek en haalt uit: ‘Streng en voorbarig’

RWDM heeft een straf opgelegd gekregen van de Licentiecommissie. De Brusselse club was niet in orde ...

50
50
Romeo Lavia naar WK? Chelsea dropt grote hint

Chelsea heeft nog niet veel kunnen genieten van Romeo Lavia. De middenvelder werd voor een ...

79
79
Ruben Van Gucht doodeerlijk: "Ik doe het 4-5 keer per dag"

U kon het gisteren hier al lezen, Ruben Van Gucht maakte opnieuw een spraakmakende doortocht op ...

92
92
Charleroi-Club Brugge: Lardot geeft Carolo's lik op stuk

De wedstrijd tussen Sporting Charleroi en Club Brugge (1-2) deed afgelopen weekend heel wat stof ...

237
237
'Groot nieuws Lammens: United neemt drastisch besluit'

Senne Lammens is bezig aan een uitstekend eerste seizoen als eerste doelman van Manchester United ...

246
246
Transferdilemma Antwerp: "Als hij zo blijft spelen ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

101
101
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

115
115
Crisis loert bij AA Gent: "Begrijp reactie supporters"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

105
105
Taravel drukt stempel: eerste slachtoffer bij Anderlecht

Ondanks een tegenvallende eerste helft, pakte RSC Anderlecht afgelopen weekend een ruime 5-1-zege ...

402
402
Heftige beelden na Charleroi-Club Brugge: "Hallucinant"

Zonder een echt goede wedstrijd te spelen, pakte Club Brugge zondagavond de volle buit op het veld ...

442
442
De Bruyne op voorpagina: groot nieuws vanuit Napels

Na maanden van afwezigheid, staat Kevin De Bruyne voor zijn grote comeback bij SSC Napoli. De ...

129
129
Groot risico Anderlecht: JPL-transferbom Thorgan Hazard?

Na twee opeenvolgende zeges heeft RSC Anderlecht zijn ticket voor de Champions' Play-Offs quasi ...

403
403
Club Brugge op stuntjacht: 25M-ster naar Jan Breydel?

Club Brugge kijkt opnieuw naar een jonge spits die in Kroatië ooit met een prijskaartje van 25 ...

493
493
'Versterking Antwerp: Overmars vol voor oude bekende'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

296
296
Puzzelwerk Garcia: 'Duivels met onuitgegeven basiself op stage'

Nog exact 100 dagen tot de start van het wereldkampioenschap in de VS, Candada en Mexico. Eind deze ...

115
115
Peperdure slipper Real na wereldgoal en bizarre actie Rüdiger

Real Madrid laat het momenteel afweten in de Spaanse titelstrijd. Maandagavond boekten Thibaut ...

86
86
Bayat en Charleroi ambitieus: JPL-topclub als hét voorbeeld

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportieve baas. De Argentijn ...

67
67
Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Club Brugge, Union SG en STVV zijn al zeker van de top zes. RSC Anderlecht bijna, en ook KV Mechelen ...

161
161
Godts komt met pijnlijk verhaal voor KRC Genk

Mika Godts breekt volledig door bij Ajax en is er dit seizoen veruit de beste speler. De Belgische ...

265
265
Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van enkele spelers die geen hoofdrol meer hadden in de ...

339
339

Meer sportnieuws