‘Club Brugge op scherp: speler eist meteen zijn vertrek’

door
‘Club Brugge op scherp: speler eist meteen zijn vertrek’

Club Brugge staat op scherp door een intern transferdossier dat plots is geëscaleerd. Een speler wil meteen weg, terwijl een Europese topclub blijft duwen. Blauw-Zwart wil tijd winnen met een nieuw contract, maar de druk stijgt.

LEES OOK: 'City dumpt weer grote naam: transferklapper Bernardo'

Club Brugge op scherp: Barça zet druk in de coulissen

FC Barcelona duwt door voor de komst van Jesse Bisiwu. De 18-jarige flankaanvaller van Club Brugge staat al langer op de radar in Spanje en geldt in België als één van de meest opvallende aanvallende talenten van zijn lichting. Volgens Sport reisden sportief directeur Deco en João Amaral vorige week naar Brugge voor gesprekken, maar een akkoord bleef uit.

Het dossier is daardoor snel een test voor beide partijen. Barcelona wil vroeg toeslaan en een sportief plan presenteren, geïntegreerd in de jeugdopleiding en de B-ploeg. Club Brugge wil zijn topbelofte zo lang mogelijk behouden, het contract – dat loopt tot 2027 – openbreken en alleen meewerken aan een transfer bij een prijs die zijn potentieel weerspiegelt.

De Catalaanse interesse dook op begin dit jaar, maar eind januari werd de toon scherper gesteld. Bisiwu wil Club Brugge verlaten en een zomertransfer naar Barcelona zou zo goed als rond zijn. De dagen nadien volgde nuancering. Er waren wel gesprekken, maar zeker nog geen deal. Begin februari schreef Het Nieuwsblad dat Bisiwu dichtbij een transfer stond, en dat de cijfers rond linksbuiten serieus de hoogte in gingen.

Hoeveel er precies al op tafel lag, blijft voorlopig onduidelijk. Wel is het signaal helder dat Club Brugge de lat hoog wil leggen. Het Laatste Nieuws maakte duidelijk dat, als belofte Jesse Bisiwu effectief naar FC Barcelona trekt, dat ook niet voor anderhalf miljoen zal zijn. Een exact bedrag werd niet genoemd, maar de club verwacht bij een vertrek een bedrag die de internationale interesse weerspiegelt.

‘Slangenmens’ in de etalage: topclubs ruiken hun kans

Bisiwu is niet zomaar nog een talent uit de wachtkamer van Club Brugge. Hij is dat type winger waarvoor mensen naar het stadion komen: een dribbel, een flits, een versnelling, een lichaam dat lijkt weg te glippen tussen twee verdedigers. ‘Slangenmens’ noemen ze hem niet voor niets. Hij debuteerde al piepjong bij Club NXT en wordt als the next best thing uit de eigen jeugdopleiding genoemd. Zelfs een van de toptalenten uit het hele Belgische voetbal.

Binnen Club Brugge wordt Bisiwu gezien als een speler die op termijn naar de A-kern moet doorschuiven. De club haalde hem in 2020 weg bij Oud-Heverlee Leuven. Hij wordt omschreven als uitzonderlijk technisch en onvoorspelbaar, met explosiviteit op korte afstanden. De jonge winger is in balbezit een zegen voor een ploeg, maar in balverlies heb je minder aan hem. Sporza schreef dat hij soms moeilijk te coachen kan zijn en dat hij soms zijn defensieve werk vergeet.

Contract als wapen: Blauw-Zwart wil tijd kopen

Maar net omdat zijn potentieel zo groot is, wil Club Brugge zijn contract openbreken. Blauw-Zwart zou al financiële inspanningen gedaan hebben voor de speler en zijn familie en is bereid om verder te gaan om hem langer te binden. Zo probeert de club tijd te winnen en het sportieve perspectief richting eerste ploeg duidelijker te maken. Zo nam hij al vier keer deel aan een oefenstage met de eerste ploeg, wat uitzonderlijk is op 18-jarige leeftijd.

Bisiwu is meer geneigd om voor Barça te kiezen. Voor de 18-jarige zou het overweldigend zijn om het trainingscomplex van Barça binnen te stappen. In een rondo tegenover wereldsterren staan en dromen van uitzinnig Camp Nou. Dat is de droom waar elke jonge speler stiekem van leeft. Barça verkoopt dromen zó goed dat het bijna onbeleefd wordt om nee te zeggen.

Alles naar de zomer: hij duwt door, Club houdt tegen

Voorlopig staat vast dat Barcelona doorzet en dat Club Brugge niet van plan is om snel toe te geven. Met een contract tot 2027 en een speler die sportief nog niet structureel bij de A-kern doorbrak, ligt de situatie anders dan bij een basisspeler. De komende maanden worden bepalend: wil Bisiwu bijtekenen en tijd nemen, of kiest hij voor een zomertransfer als het juiste bod op tafel komt?

Wat moet Club Brugge doen met Bisiwu?

Meest recent

'Rampscenario voor Anderlecht: korting op De Cat?'

Nathan De Cat weigert voorlopig om zijn toekomst langer aan RSC Anderlecht te verbinden, en dus ...

0
0
'Totale leegloop bij Club Brugge: zomer van 150 miljoen'

Club Brugge hoopt zich de komende maanden koste wat het kost opnieuw tot landskampioen te kronen. ...

121
121
'Anderlecht loopt blauwtje: De Cat weigert contract'

Voor zover het nog nodig was gaf Nathan De Cat afgelopen zondag tegen Club Brugge nog maar eens zijn ...

248
248
Vannieuwkerke slikt snoeiharde kritiek: "Karl Coucke"

Het is crisis aan de zee en dat heeft ook Karl Vannieuwkerke geweten. Eén van de sterke ...

49
49
Nieuwe T1 voor Essevee van volgend seizoen al bekend?

Zulte Waregem koos ervoor om Sven Vandenbroeck de laan uit te sturen na desastreuze resultaten en de ...

124
124
'Club Brugge grijpt genadeloos in bij Shandre Campbell'

Club Brugge doet nog volop mee voor de titel, maar er wacht nog eerst een interlandperiode. ...

136
136
Van der Elst ziet nu al kampioen: verrassend oordeel

De titelstrijd in de Jupiler Pro League gaat dit seizoen tussen Union SG, STVV en Club Brugge. ...

158
158
De Cat krijgt ultieme transferraad: “Hij moet naar daar”

Nathan De Cat is gespreksonderwerp nummer 1 in het Lotto Park. Het 17-jarige supertalent behoort ...

135
135
Trump verbaast weer met uitspraken: "Anders afgemaakt"

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ligt zwaar onder vuur. Er zijn problemen met de ...

41
41
Goots maakt Antwerp compleet af: onbegrip over één man

Patrick Goots is een clubicoon van Royal Antwerp FC. De voormalige aanvaller volgt zijn oude club ...

92
92
Rigaux doet boekje open over transfersituatie Tresoldi

Nicolo Tresoldi verkeert in bloedvorm bij Club Brugge. Afgelopen speeldag was de goaltjesdief weer ...

202
202
‘Spectaculaire terugkeer Tessa Wullaert in de maak’

Tessa Wullaert is één van de grootste voetbalsterren die het Belgische vrouwenvoetbal ...

117
117
Club Brugge pakt weer uit met contractverlenging

Club Brugge is volop bezig met de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen werd er weer ...

115
115
Hommeles bij KV Mechelen: “Hartig woordje gesproken"

KV Mechelen zit nog steeds in de top 6, maar de kansloze nederlaag tegen KAA Gent kwam hard aan. ...

240
240
Groot De Cat-probleem bij Anderlecht: record in gevaar

Nathan De Cat is op 17-jarige leeftijd een absolute smaakmaker bij RSC Anderlecht. De middenvelder ...

164
164
TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot De Cat en Tresoldi, Rode Duivels gewild

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

167
167
Thorsten Fink onthult waarom hij Anderlecht afwimpelde

RSC Anderlecht is na het ontslag van Besnik Hasi nog op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer, maar ...

219
219
Cercle Brugge rondt deal af: “Belangrijk onderdeel”

Cercle Brugge heeft op de officiële kanalen een contractverlenging bekendgemaakt. Terwijl ...

83
83
‘Textor zet verkoop RWDM in gang: zwarte lijst bekend’

RWDM Brussels zit weer in de hoek waar de klappen vallen. De Belgische traditieclub ging in het ...

108
108
Mourinho weer in rel verzeild geraakt: “Een verrader!”

Afgelopen speeldag werd de Portugese topper tussen FC Porto en Benfica afgewerkt. Voor José ...

62
62
Knaltransfer Degreef? Anderlecht-revelatie is duidelijk

Tristan Degreef begint zijn draai te vinden onder Jeremy Taravel bij RSC Anderlecht. Ook in de ...

527
527
’Schokkend: exact loon Lionel Messi onthuld’

Lionel Messi is op 38-jarige leeftijd nog steeds een wereldster. Ook in de Verenigde Staten ...

144
144
Eden Hazard: "Hij zou ideale bondscoach Rode Duivels zijn"

Met Rudi Garcia zitten de Rode Duivels momenteel aan hun derde buitenlandse bondscoach op rij. ...

378
378
Monstertransfer Nathan De Cat: "Nog straffer dan Jashari"

Nathan De Cat blijft dit seizoen hoge toppen scheren bij RSC Anderlecht. De Brusselaars kunnen ...

599
599
Zulte Waregem zet Vandenbroeck buiten: nieuwe details bekend

Met nog amper twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie, werd alsnog een trainerswissel ...

441
441

Meer sportnieuws