KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige week op FCV Dender, werd zondagmiddag ook RSC Anderlecht over de knie gelegd. De progressie onder coach Nicky Hayen is stilaan zichtbaar.
Racing had een week eerder zijn eerste competitiezege onder Hayen geboekt. Daar wou zondag men absoluut een gepast vervolg aan breien voor eigen volk. Bovendien konden de Limburgers een goede zaak doen in de strijd om de top zes door de nederlagen van AA Gent en Charleroi daags voordien.
LEES OOK: Druk op Genk stijgt: Hayen spreekt over Anderlecht
Tactische stappenAan motivatie dus geen gebrek en dat was er ook aan te zien. Al in de eerste helft eiste Genk het balbezit op en nam het veruit het meeste initiatief. Anderlecht zette daar op aanvallend vlak niets tegenover. Het duurde wel een poos alvorens de ban werd gebroken, maar na de rust trok KRC het laken definitief naar zich toe.
De stempel van Hayen op het geleverde spel is steeds duidelijker zichtbaar. "We zijn daar altijd mee bezig geweest, maar met Europees voetbal heb je niet altijd de kans om tactisch te werken. Deze week was dat wel het geval en dan zie je hoe de jongens mee zijn met het verhaal", reageerde hij bij Sporza.
Ruimte voor verbetering
Maar Hayen blijft ook kritisch voor zichzelf en zijn ploeg. Zo blijft er zeker ruimte voor verbetering over. Genk moet het balbezit bijvoorbeeld nog meer kunnen omzetten in concrete doelkansen. En ook in de afwerking laten de Limburgers het nog te vaak afweten, waardoor matchen pas laat op slot worden gedaan.
De coach weet echter perfect wat de werkpunten zijn. "Aanvallend moeten we nog betere keuzes maken, naar doel trappen en volgen, loopacties in de diepte, ... Er lag ook heel veel ruimte tussen de linies en daar duiken we ook niet op, terwijl we er wel overvloedig op getraind hebben. Maar als je weet van waar we komen is dit een prima prestatie."
Kobe K